Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egy adott nőnek az ovulációja...

Egy adott nőnek az ovulációja minden hónapban ugyanakkor van (nem napra pontosan, hanem csak annyi, hogy eleje, közepe, vége)?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem, hogy a nőknek általában (ha jól tudom a ciklus közepére esik). De van akinek nem.

Ha pl nekem az előző terhességemnél megállapította a doki, hogy nekem a ciklus végén volt az ovulációm, akkor ez azt jelenti, hogy minden egyes ciklusomban ugyanakkor van? (nem napra pontosan értem hanem csak annyi hogy eleje, vége , közepe..)


2009. okt. 21. 23:53
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

ovuláció mindig a menses előtt 14 nappal van.

Ha valakinek 34 napos a ciklusa és nem 28, akkor is két héttel a mensese előtt van az ovuláció. És az már akkor ugye, nem a ciklus közepe...

2009. okt. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez 100%? Csak azért kérdezem, mert nekem 29-30 napos a ciklusom, és a dokim azt állapította meg legutóbb, hogy az ovulációm úgy a 25. nap körül lehetett.
2009. okt. 22. 00:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem mindig egy adott napon van.

Ezt most olvastam,mert engem is érdekelt:


Az ovuláció a 12. és 18 nap között valamikor


Az ösztrogén fázis a pete megérését követően a pete kiszabadulásával (ovuláció) ér véget. Ez a szakasz általában 14. napig tart, de tarthat tovább is, az ovuláció bekövetkezhet a 15.-16. vagy akár a 35. napon is (ilyenkor a ciklus ennyivel hosszabb lesz)

2009. okt. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Így igaz.
2009. okt. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A ciklus második fele (ovulációtól a menszeszig), azaz a luteális szakasz minden nőnél egyénenként ugyanannyi idő. Az átlag 14 nap, de nálam pl csak 12. (10 alatt kóros, 16-nál több nem fordul elő.)


Tegyük fel, hogy neked 28 napos ciklusnál a 16. napon van ovud. Ez azt jelenti, hogy a luteális szakaszod 12 napos, és annyi is marad akkor is, ha az ovulációd valami miatt korábban vagy későbben következne be. Pl ha a 10. napon lenne ovulációd, akkor a ciklusod 10+12=22 napos lenne, ha meg a 20. napon, akkor 20+12=32 napos.

2009. okt. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Huh.

Köszönöm a válaszokat.

Akkor lehet hogy én kóros vagyok...vagy valamit nagyon félreértettem a dokinál.

2009. okt. 22. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!