Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mennyire tartod fontosnak,...

Mennyire tartod fontosnak, hogy az interneten található szövegekben, fórumos hozzászólásokban helyesen írjanak?

Figyelt kérdés
2009. szept. 5. 21:22
1 2 3 4
 31/34 anonim válasza:
84%

Szerintem a kisebb hibák azért elnézhetőek.

Én Diszlexiás és diszgráfiás vagyok. Viszont rengeteget ólvasok. Állítólag ezt ki lehet nőlni, de nekem nem sikerült.

Szerintem nem minden esetben jelent, a rossz hejesírás műveletlenséget.

(19 L)

2009. szept. 10. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

"ólvasok, hejesírás, nőlni"

Rögtön három hiba, de mivel te diszgráfiás vagy, így elnézzük, de vannak olyanok akik tényleg így írnak, pedig egészségesek, mint a makk.

2009. szept. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim válasza:
100%

Én személy szerint úgy vagyok vele, hogy egy fórumon, egy blogban, egy honlapon az ember igenis fordítson gondot arra, hogy ha nem is hibák és elgépelések nélkül, de azért igényesen és érthetően írjon.


MSN és egyéb hasonló programok használatával kapcsolatban... nos igen. Már megszoktam, hogy mindenki kis betűvel kezdi a mondatait, van, aki ékezetek nélkül ír, és a többi. De van két dolog, amit nagyon nehezen viselek el. Ha valaki a központozást hanyagolja el teljesen, vagy ha kiállítást rendez az írásjelekből. A felkiáltó mondatok végére elég egy(!) darab felkiáltójel, esetleg ha nagyon dühös vagyok, odabiggyesztek hármat. (Szökőévente egyszer.) De ha valaki még a legártatlanabb kijelentőmondat végére is hatot-nyolcat-tizet odaír, a kérdőmondatok pedig szinte elvesznek a kérdőjelek arzenáljában, az nagyon tud idegesíteni.


Végeredményben amíg érthető a szöveg (központozás mindenek felett!), és nem zavaróak a helyesírási hibák (tehát arányait tekintve kevés van a szövegben), nem szólok érte.


Azzal egyetértek, hogy sokat elárul egy emberről az, hogy hogyan ír, de azért nem szabad az előítéletek csapdájába sem beleesni :)


Ami az egyediséget illeti, sajnos úgy vettem észre, ma egy igényes és hibáktól mentes szöveggel sokkal inkább kitűnhet az ember a tömegből, mint egy sajátos rövidítésekkel és szándékos elírásokkal telegépelt valamivel :D Ettől függetlenül továbbra is mindenkinek szíve joga úgy írni, ahogy akar, de jól esett végre kicsit kipanaszkodni magam ^^ Köszönöm a lehetőséget ^^

2009. szept. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim válasza:
Engem rettenetesen zavar, nem tehetek róla. Így lehetek kódolva, vagy mi a fene, mert világ életemben kiütést kaptam a rossz helyesírástól.
2009. okt. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!