Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mennyire tartod fontosnak,...

Mennyire tartod fontosnak, hogy az interneten található szövegekben, fórumos hozzászólásokban helyesen írjanak?

Figyelt kérdés
2009. szept. 5. 21:22
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
26%

"Több olyan csoporttársam volt, akinek enyhén szólva rossz volt a helyesírása, nyelvhasználata. Ja, magyar szakon végeztem."


Biztos, hogy nincs ebben a kijelentésedben egy elemi helyesíráson már túlmutató helyesírási hiba? Ugyanis nyelvhelyesség szempontjából te nem azt írtad, amit gondoltál...

2009. szept. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
45%
miért?
2009. szept. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
94%

Engem leginkább a 'hogy' előtti vessző elhagyása idegesít.


Ha msn-ezek, akkor nem szoktam vissza olvasni azt, amit írok. De itt mindig vissza olvasom.


És valaki írta, hogy nem zavarja a j/ly használata, mert nincs mindig idő végig gondolnia azt, hogy melyiket hogy kell írni. Számomra ezt nem is kell végig gondolni. Valahogy jön magától.

2009. szept. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Engem mindenhol idegesít a rossz helyesírás.

Amennyire tudok, helyesen írok, és mindig vissza olvasom, amit írtam.

2009. szept. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

2 dolog van, ami idegesít és egy aminek nem örülök.

Idegesít:

- Ha a szöveg tényleg teljesen értelmetlen és az írás már nem helytelen, hanem igénytelen.

- Ha valaki még büszke is (vagy nagyon flegma módon "tesz rá"), hogy helytelenül ír.


A többi helyesírási hibának olyan szempontból nem örülök, hogy már a mi generációnk életében is fontos az internet (24), de akik most nőnek föl, azok egyrészt nyilván mennyiségileg is több szöveget olvasnak a neten, mint bárhol máshol, másrészt pont az internet miatt (blogok, levelezések, msn) ők maguk is sokkal jobban terjesztik a "helyesírásukat"... így hihetetlen mértékben romlik a helyesírás, ami már azért engem is zavar, pedig a kisebb nyelvi hibák, eltérések soha sem idegesítettek.



Ui.: Nyilván nekem is sok hibám van, de remélem az elfogathatóság határain belül :)

2009. szept. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Új hülyeség az oldalon: v helyett w. Kretének.
2009. szept. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Engem is idegesít az olyan hozzászólás, ahol nem helyesen írnak. Meg ezek a v helyett w, hogy és ha helyett h és társai... borzalom

17F

2009. szept. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
44%

Be,ki,le,fel,meg,el,át,rá,ide,oda,szét,össze,vissza=igekötők! Álmomban is felmondom, mert be kellett magolni az iskolában. Zavarnak a helyesírási hibák, a rövidítések nem.Én úgy írom a válaszaimat, hogy tálcán van az MWord, ha kétségeim lennének a szóval kapcsolatban, miért ne fordulhatna elő az én koromban, de amit "kiadok a kezemből", az legyen hibátlan:)

07:13-as most nem olvasta vissza azt, amit írt! Bocsi'

2009. szept. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Vissza olvastam, de nem vagyok hibátlan, hisz ember vagyok...
2009. szept. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
76%

nah, most jól leleszek pontozva, de én itt baromira nemhelyesen írok. gyógyszer=gyóccer, egyszer=eccer, és ehhez hasonló szavak. sok szó egybeírása másik szavakkal, mondat eleji nagykezdőbetű elhagyása, stb

ezaz internet teljesen személytelen, így kényelmes, és így gyors nekem írni, ezért írok így. ezenkívül pedig belegondoltam, ha mindenki úgy írna ahogy kell, egy ilyen fórumon az össz 18 bejegyzés tökugyanolyan lenne. így meg vhogy veszítene az eredetiségéből, olyanlenne mintha vmi gép írta volna az összes kommentet.

így h nagyonsokan furán írnak (vok, h, sztem, gyóccer) így kicsit olyan másabb lesz, és meglehet különböztetni egymástól a hsz-eket.

és persze sokmindent lelehet szűrni az illetőről az írása alapján. (képzelem rólam mit:D)

egyébként tudok helyesen írni, tisztában vagyok minden egyes "hibámmal" amit itt "vétek" kommentezés közben

2009. szept. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!