Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mennyire tartod fontosnak,...

Mennyire tartod fontosnak, hogy az interneten található szövegekben, fórumos hozzászólásokban helyesen írjanak?

Figyelt kérdés
2009. szept. 5. 21:22
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
36%

interneten semennyire... Sietünk, melléütünk, nem olvassuk vissza, egyik úőjunk hamarabb üt, mint a másik, nem gondoljuk végig a siettségből fakadóan a szabályokat, stb...


Ha már levelezünk, akkor kicsit komolyabban veszem, legalább eygszer elolvasom azokat a leveleket, amiket elküldök... Hivatalos levélebn emeg többször...

2009. szept. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
De az nem zavar, hogy amit írsz, rengetegen elolvashatják? Az elütés más tészta, az nem zavaró.
2009. szept. 5. 21:30
 3/34 anonim ***** válasza:
94%
Az elütést megbocsátom,de aki nem tud helyesen írni,és érthetően fogalmazni,az nagyon zavar.
2009. szept. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
94%

Rettenetesen idegesít, ha hibásan írnak. És itt nem a melléütésekről van szó, az mindenkivel előfordul, hanem a valóban hibás írásról.

Felháborít, hogy kitűnő bizonyítvány mellett nem tudnak írni a gyerekek. Több ilyen is van a környezetemben, nem a levegőbe beszélek.

2009. szept. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
93%
Én fontosnak tartanám, igyekszem is helyesen írni, csak gyakorlatilag felesleges, mert a többség nem így van vele.
2009. szept. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Nem biztos, hogy felesleges, ezért nem szabad lemondani róla.

Egyébként a végzettségtől sajnos nem függ. Több olyan csoporttársam volt, akinek enyhén szólva rossz volt a helyesírása, nyelvhasználata. Ja, magyar szakon végeztem.

2009. szept. 5. 21:42
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
a félreütés nem zavar, csak a nyelvtani hibák, pl -bam, -ben helyett -ba, -be, vagy j/ly helytelenül, ilyesmi. Ami az általános műveletlenséget mutatja.
2009. szept. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
93%

Az elütés nem zavar. Majdnem természetesnek veszem, ha valaki ékezetek nélkül ír. Helyesírási hibákat bocsánatos bűnnek tartom.

Ami rettentően idegesít:

gügyögés

hülye sms nyelv, waok, h (hogy helyet)és társaik

érthetetlenül hibás mondatszerkezet

érthetetlen egybefüggő szöveg, ami nincs mondatokra tagolva

2009. szept. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
70%

a teljesen értelmetlen mondatok engem is zavarnak. Azok, amelyek kibogarászásával eltelik egy fél nap. De "folyaékonyan" olvasok, irok ekezet nelkul, nem zavar. Nem zavar a j/ly hiba, mert én se mindig tudom végiggondolni, hogy akkor ezt szót hogy is írjuk.

Véleményt akkor formálok az emberről, ha mindenkinek ír, ha olyanokat ír, mint "juk", vagy "halyó". De a nagyon ritka szavakban az ilyen hibákat sem veszem zavarónak...

Ha személyesen ír, akkor már az elütések is egyfajta negatív véleményt keltenek bennem.


Első hozzászóló

2009. szept. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
90%
Engem nem zavar ha az interneten így ír valaki. Mindenkinek szíve joga. De a valós életben utálom! De amint láttam a szavazásokat, akiket nem zavar le lesz pontozva, szóval én sem várok mást. Pedig ez sokkal idegesítőbb mint a helyesírás!
2009. szept. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!