Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Amikor 12-15 évesek voltunk,...

Amikor 12-15 évesek voltunk, akkor mi is számtalan helyesírási hibával küzdöttünk, vagy csak a mai fiatalság igénytelenedett így el?

Figyelt kérdés
2013. jan. 29. 11:55
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm, előző a linket; rendkívül tanulságos volt néhány sorát elolvasni.

"nem tudnák aludni", "Nemtudok mitcsinálni", "Anyukám pasia és a fia most költöztek ide a gyereket ha a közelembe van vagy ránézek szinte hánynom kéne rosszul vagyok anyumnak nem mondhatom el mert tudom hogy boldog. Mitcsinaljak? 12/L" stb.

A legtöbb kérdése arról szól, hogy unatkozik, unatkozik, unatkozik, és nem tud mit csinálni! Az olyan válaszokat pedig, hogy "olvass", "lesz.arja"...

De a legszebb az a válasz volt, amit ő adott egy másik kérdezőnek:


"Antonia Sipos válasza:

Én is 12 éves vagyok és soha nem unatkozok!"


Tovább nem olvastam, nem érdemes... Ezekből is kiviláglik a kislány jelleme. A gorombaságokról most nem is beszélek, az egész ügy mág a tintát sem éri meg, amit elhasználunk rá...

Kedves Antónia, óvónő akarsz lenni? Meggondoltad ezt, ilyen hozzáállással? Hiszen még a saját anyukád mostohafiával sem tudsz bánni!


Eredetileg nem is akartam hozzászólni a témához, mert nekem az az érzésem, hogy iskolás koromban helyesebben írtam, mint ma. De azért figyeltem a hozzászólásokat, és itt már kicsordult a pohár!

2013. febr. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

Azért ez már sok, hogy egy 12 éves lány így packázzon felnőttekkel.

Kíváncsi lennék, hogy szemtől szemben is el merné-e ezeket mondani.

2013. febr. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
100%

*Néhány helyesbítés: "Köszönöm, előző," (Kimaradt a vessző)

"az egész ügy még a tintát sem" ("mág" helyett, elcsúszott az ujjam.)

2013. febr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%

"Azért ez már sok, hogy egy 12 éves lány így packázzon felnőttekkel."


Igazad van, előző! Én csak azon gondolkodtam, hogy a szüleit is "lep.icsázza"-e? Egyik itteni kérdésében arról panaszkodik, hogy "anyu pasiának" a fia csúnyán beszél az édesanyjával... Hát komplikált egy kiskamasz, az nem is kétséges!

2013. febr. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

Pedig, kedves Antónia, ha nem fogsz vissza magadból, akkor nem sok jövőt jósolok neked itt az oldalon.

Lehet hőzöngeni, de inkább meg kell tanulni helyesen írni. Ez a a kérdés pontosan a helyesírásról szól és a mai fiatalság igénytelenségéről.

2013. febr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
0%
Jaj be ne szarjak xd am meg nem is kell sok jövő az oldalon jajj és jobb lenne ha az anyamat levennétek a szatorkrol b+ ismered az anyam sztem nem szal ink huzza kis faszkapalapok és jobb lenne ha a kerdessel foglalkoznátok nem welem naa csáh!! :DD
2013. febr. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%
Sokba fog még neked kerülni a mentális gyógykezelésed.
2013. febr. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%

"jobb lenne ha az anyamat levennétek a szatorkrol"

Honnan vegyük le a kedves anyukádat? Talán csaknem felmászott a 'szatork' fára és most nem ud egyedül lejönni?


"Sokba fog még neked kerülni a mentális gyógykezelésed."

Nem akarlak elkeseríteni, de ez nekünk fog sokba kerülni az ő gyógykezelése. :D

2013. febr. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%

" jobb lenne ha az anyamat levennétek a szatorkrol b+"


Levennénk szívesen, de te tetted oda, a "pasiával",meg annak a fiával együtt, nem? És most azt kéred, hogy még + is b.uk?

Aki 12 éves korában így beszél, mi lesz abból? Talán tányleg a mamájának kellene szólni, hogy vegye kezelésbe gyermekét, és ellenőrizze jobban, hogy miket írkál a neten... Ha még nem késő...

Te kezdted, kislány, és most meg vagy sértődve, hogy a reagálások a te saját színvonaladra süllyedtek?

Ha így halad a dolog, nemsokára verekedni akarsz majd, ugye?

Érvek nélkül, csak csúnya beszéddel nem fogsz sokra menni az életben! És még óvónő akarsz lenni... Itt valami ellentmondás van, nem érzed?

2013. febr. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:

Vicces, hogy egy ilyen sima kérdésre mennyi válasz tud érkezni, elég csak egy lázongó fiatal. :D


Antónia, rólad pont érdemes beszélni, mert pont az a lényeg, hogy szimplán ilyen korban még nem tanulnak a gyerkőcök helyesen írni, vagy tényleg simán igénytelenek. Ne vedd támadásnak az itteni hozzászólásokat, csak jót akarnak neked, és aggódnak egy kicsit.


Többieknek mondom, hogy szerintem tök felesleges elszörnyedni vagy aggódni, én még 18 éves koromban is ocsmányul beszéltem bizonyos baráti társaságban, mostanra pedig egész jól szocializálódtam.


Minden fiatal ilyen eleinte, szinte a reményt is nehéz látni néha, hogy normális ember lesz belőlük, de az élet majd rendbe hozza a fejüket.

2013. febr. 23. 13:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!