Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért használja a "nem lehet"...

Dellfil kérdése:

Miért használja a "nem lehet" kifejezést a "tilos" helyett az emberek nagy része?

Figyelt kérdés
Engem nagyon zavar. Győzzetek meg ha nincs igazam!
2009. máj. 23. 10:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Írj egy példamondatot légyszi.
2009. máj. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Hirtelenjében két példa: A gyerek eldobja a csokipapírt, az annyja rászól -Nem lehet itt szemeteni!-

Nálunk a gyárban felirat a tárolószekrényen:

"A szekrényben üdítőitalt, élelmiszert nem lehet tárolni!"

Már hogyne lehetne... legfeljebb nem szabad, azaz tilos.

Szerintem. Lehet nem "ütősek" a példák, de engem irritál.

2009. máj. 23. 11:11
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem,mert nem ismerik a különbséget a nem lehet és a nem szabad,vagyis tilos szavak között.

Pl: Nem lehet átmenni az utca túloldalára,mert az úttestet felbontották.A nem szabadra a példáid jók.

2009. máj. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%
szerintem meg egy kicsit beteges vagy és túlzásba viszed...engem meg ez irritál :S nem mindegy hogy hogyan mondják/irják ki??
2009. máj. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A nem lehet meg a tilos közt azért van némi szemantikai különbség. a tilos hivatalosabb, erősebb korlátozást kifejező forma.
2009. máj. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Jó, lehet hogy túldramatizáltam. De akkor is lényeges különbség van a lehet, és a szabad között.

Nem lehet=nem TUDJUK megtenni

Nem szabad=TILOS megtenni

2009. máj. 23. 12:01
 7/16 A kérdező kommentje:
Akkor használják a "nem szabad" kifejezést!
2009. máj. 23. 12:03
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Teljes mértékben igazad van, én nem gondolom, hogy beteges lennél (az a beteges aki ezt írta).

Sajnos az ilyen és hasonló, jól át nem gondolt megfogalmazásból születnek a félreértések is.

Én egyébként úgy nevelem a gyerekeimet is, felhívom a figyelmüket az ilyen esetekre, és elmagyarázom nekik a különbséget.

Sokan nem törődnek az ilyen dolgokkal, csak leírnak valami baromságot.

Abszolút melletted állok és osztom a véleményedet.

2009. máj. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Minden válaszolónak köszönöm a hozzászólását!
2009. máj. 23. 12:19
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszadó válaszával teljesen egyetértek. Hozzátenném még, hogy nagyon sok ilyen momentum van, amire nem figyelünk a nyelvben, csúnyán beszéljük a magyart, ami pedig egy gyönyörű szép nyelv. Nekem is van pár dolog, ami miatt fenn szokott akadni a szemem, amikor rosszul használnak szavakat, kifejezéseket és itt persze nem a szándékos "poénos" dolgokról beszélek, mert a nyelvi humort nagyon szeretem. De pl: ha valaki a "kemény dió" helyett "nehéz diót" mond... ááá, hülyeség, de engem akkor is zavar.
2009. máj. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!