Van indokolható helyzet, amikor a kettőspontot a szó másik oldalára írhatjuk?
Valahogy így :példa.
Hagyományosan így kell: ez a hagyományos példa.
Felcserélni a sorrendet, felcserélni a kettőspont operátort, megőrizni a vesszővel elválasztott elemek konzisztenciáját :ami szükséges egy ilyen példához.
x, y, z :az A halmaz elemei.
Mit gondoltok erről az újszerű nyelvszerkezeti jelenségről?
Valamilyen programnyelvi szintaxisban igen, embernek írott szövegben nem.
U.Xorter fenegyerekünk nem érti, hogy a folyamatoknak iránya van, ezért semmi értelme a visszás kérdéseinek!
:-(
"újszerű nyelvszerkezeti jelenségről"
már bocsánat, de mitől lenne ez "jelenség"? :-o jelenleg alkalmazza ezt a nyelvhasználók nagyobb csoportja? (ez alatt egymástól független, ismeretlen embereket értve, akik megértik egymás kódrendszerét, tehát nem egy tízfős baráti társaság, aki ilyen tinédzsermókákkal szórakoztatja magát, nagyon helyesen :-) )
nekem az a gyanúm, hogy te csak szeretnéd, ha ez egy "jelenség" lenne, de egyelőre csak te vagy ti néhányan játszotok vele (vagy még csak a gondolattal). de javíts ki, ha tévedek.
1) Csak tisztázandó: nekem úgy tűnik, hogy nem valódi "nyelvi" dologról van szó, hanem csak írásbeli jelölésekről. Pl. a felkiáltójelet vagy a vesszőt vagy a gondolatjelet sem nevezném "nyelvi eszköznek", "nyelv(szerkezet)i jelenségnek", ezek csak írásjelek.
De szóljatok, ha tévedek, és ennek az új valaminek a beszédben is meg kellene jelennie valamilyen módon.
2) #9: "a természetes nyelvek közül a Lojban nyelvben szeretnek hasonló operátor-fogalmakat bevezetni"
Tudtommal a lojban egy mesterséges nyelv. Tehát nem természetes nyelv. Tévedek?
Továbbá kérdésem, hogy a lojbanban ez csak írásbeli dolog, vagy szóban is megjelenik? (Mert ha csak írásjel, akkor az megintcsak nem igazán _nyelvi_ eszköz. Bár egy mesterséges nyelvben nyilván közelebb van a két dolog egymáshoz, hiszen ott nemcsak az írásrendszer van emberek által kitalálva, fejlesztve, hanem az egész nyelv, és talán a használatot illetően is sokkal nagyobb az írás-olvasás aránya, mint egy természetes nyelv esetében. – Summa summarum, egy mesterséges nyelv tök más dolog. :-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!