Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért van olyan sok embernek...

Miért van olyan sok embernek problémája az igekötős igék egybeírásával?

Figyelt kérdés
Vgyis amikor nem tudják, hogy egybeírják vagy küllönírják, de leginkább inkább nem írják egybe. (Bocs a kitekert megfogalmazásért!)
2020. máj. 2. 10:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%

engem sokkal jobban zavar, mikor úgy írják mondjuk a "könyvet" szót, hogy "kőnyvet"


MIÉRT????

2020. máj. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Na, az is. Meg pósta, kútya, és szerintem a szallag meg Jappán is ez a kategória.
2020. máj. 2. 11:09
 3/19 anonim ***** válasza:
69%

nemtudom

lehet sok a gány tanár a sulikban

a mi nyelvtan tancsink pl. a mi osztályunkon töltötte ki a frusztrációit, mert csalta/elhagyta a férje

azokon az órákon nem lehetett sokat tanulni

és amikor az ember egy hárpiával társítja a tanulást, hát annak nem lesz jó vége

2020. máj. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
engem még a ragok rossz használata is idegesít. pl 3-rom (komolyan láttam már ilyet így leírva), 2-őt (kettő-őt), Mo-gon (Magyarország-gon??). azt hittem a nyelvtan óra minden iskolában kötelező.
2020. máj. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
17%

Idiocracy vagyis Hülyék paradicsoma.

Ajánlom figyelmetekbe.

:)

Sajnos ezt teszi, hogy már gondolkodni is lusták az emberek többsége.

2020. máj. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Az igekötőkre magyarázat a telefon használata, a gyorsított írás előnye meg hátránya is, hogy felajánl szavakat. Az igekötők külön szóként vannak tárolva, és elég idegesítő mindig visszaugrálni, hogy az igekötőt meg az igét egybe tudd írni. Ez főleg, ha siet valaki az írással, sokszor elmarad, ahogy az autokorrektur által beírt szavakat is könnyű elnézni, ha gyorsan akar valaki válaszolni.


Elvileg persze az lenne a helyes, ha minden egyes választ alaposan végigolvasna mindenki és korrigálná, de azt csak igen kevesen csinálják, föleg, ha hamar akarnak válaszolni.


Az alaptalanul használt hosszú magánhagzókra meg duplázott mássalhangzókra viszont tényleg nincs mentség, az egyszerűen igénytelenség.


De ha figyelsz, igen sokszor láthatod, hogy rengetegen megsértődnek, ha valaki kijavítja a helytelenül írt szöveget.


AZ viszont tényleg zavaró, amikor egyesek abba kötnek bele, ami egyértelműen elírás, ez bárkivel elöfordulhat.

2020. máj. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 dellfil ***** válasza:
100%

Mert az ilyesminek "érzésből" kell jönnie. Azaz amikor írsz, annyi szabályt kellene fejben tartanod, és alkalmaznod, ami lehetetlen vállalkozás. Vagyis "automatikusnak" kell lennie.

Hogyan lehet ezt elérni? Úgy, hogy rengetegszer kell látnod a "helyes" változatot, és ekkor - mintegy tudat alatt - ott lesz a megfelelő kép.

Vagyis sokat, - mit sokat rengeteget! - kell olvasni helyes szövegeket: :) Minden értékes(!?) dolgot. Szépirodalomtól kezdve... bármeddig. Évek hosszú során keresztül. És sokat írni - pl. naplót. :DD

És ekkor sem lesz senki "helyesírása tökéletes", már csak azért sem, mert nincs olyan. Optimális lehet. Ée ha még figyelembe vesszük a stílust a "tördelést", a...

Én NEM vagyok nyelvész, de valamelyes sejtéseim vannak arról, hogy miért is analfabéta az átlag.

(És NEM csak most. Negyven évvel ezelőtt is az volt, csak nem nyilvánult ilyen széleskörűen meg. Ugyanis nem volt még elterjedve a "nép" körében az "internet". :D)

Igen. Az interneten csak mintegy megnyilvánul - a mindig is volt, van, és lesz is - nyelvtan "tudatlanság". Nincs is ezzel oly nagy baj, csak a szélsőséges esetek zavaróak. (Például azzal, hogy nem érthető, mit is akart leírni az illető.)


dellfil

2020. máj. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
1-200 könyv után a helyesírás beáll egy "jó" szintre. Ha valaki nem olvas, csak végigseggeli az iskolát, akkor maradnak a problémák + a mai internetes ganédombokon történő "művelődés" = makimajom szintű a delikvens írása.
2020. máj. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igényük a helyesírásra és arra, hogy megértse őket a beszélgetőpartnerük. Erre nem mentség a rossz oktatási rendszerünk (igen, tényleg borzalmas, annak idején nekünk is alig volt nyelvtanóránk, mégis megtanultam írni és fogalmazni), egyszerűen le kell ülni és be kell s*ggelni a szabályokat, ahogy a szorzótáblát, a történelmi évszámokat és a kémiaképleteket. Emellett persze rengeteget kellene olvasniuk azoknak, akiknek a saját anyanyelvük ekkora kihívást jelent, mert így a legkönnyebb elsajátítani a helyes és értelmes fogalmazást. Nem újkeletű a probléma, évtizedek óta ugyanazok a típushibák jönnek velem szembe.
2020. máj. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Mé, az igekötős igéket nem kötőjellel kell írni, benne van a nevében.


:D

2020. máj. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!