Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vajon így újra zölddé tehető...

Ferenc Furunkulus kérdése:

Vajon így újra zölddé tehető lenne e a Szahara egy része, megoldható lenne e e módon az elsivatagodás problémája?

Figyelt kérdés

Mi lenne ha az Atlanti Óceánba dobnánk egy atombombát és ezzel okoznánk egy óriási cunamit ami kiöntene a földrész belseje felé (persze előtte evakuálnánk az embereket).

Ezzel átnedvesedne a homok, kihajtanának a növények, pára, felhőképződés stb.

Mennyire lenne hatékony?


2016. dec. 18. 19:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez most komoly kérdés? Mert akkor a válasz: NEM!
2016. dec. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire nem lenne hatékony.

1) A cunami csak a partot önti el. Ahol sok (NAGYON SOK) az ember, és most is viszonylag élhető. Nem menne be több ezer kilométerre. Vagyis pont azt a területet nem érintené, amit célzol.

2) Az atombomba radioaktívvá tenné a területet. Ami az élhető ellentéte.

3) A sós víz se kedvez az élhető talajnak.

4) Nem tudom játszottál-e már homokkal, de ha átnedvesíted, nedves homok lesz belőle, nem jó minőségű talaj.

És ez csak a nagyon alap

2016. dec. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1. Mondom evakuálni kéne az embereket.

2 Akkor valami olyan óriásbomba ami nem okoz radioaktivitást

3. A sót nem szívná be a föld mélye? Ez olyan sztem mint amikor a sütihez több lisztet keversz, gyúrsz még ha kell, nem?

Amúgy meg lehetne gátaknak nem homokzsákokat rakni hanem trágyát, növényi magokat zsákokban.

Széttépné az áradat ezt a mobilgátat, besodorná a földrészre őket és kihajthatnának a magok

2016. dec. 18. 20:19
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Csak szólok, hogy a legtöbb sivatagban pár méter mélyen ott van a víz. Elég lenne leásni.


Amit akarsz, attól kizöldülne a sivatag, virágozna 1 hétig, aztán ismét ugyanolyan száraz lenne.

2016. dec. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom elhinni, hogy ez komoly kérdés. Ennyire egy ember sem lehet agyilag zokni.
2016. dec. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

4-es ja igen tényleg köszi eree nem is gondoltam


5-ös nem vagyok aygilag zokni csak érdekel a tudomány és szeretek ilyenekről elmélkedni

2016. dec. 18. 20:51
 7/17 anonim ***** válasza:
51%
Ha érdekel a tudomány akkor először tanuld meg a gondolataidat logikusan felépített rendszerebe rendezni és ha valami olyan nagy hülyeség, hogy a lelked mélyén még te is szégyelled, hogy eszedbe jutott, akkor ne tarts ki mellette.
2016. dec. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok :( Sajnálom hogy ilyen hülye vagyok :(
2016. dec. 19. 00:40
 9/17 Wadmalac ***** válasza:
100%

Sajnos voltak, akik az ilyen ötleteket nem csak gondolták, hanem kivitelezték.

Lásd a szovjet, atombombával robbantott tavat.

2016. dec. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 EagleHUN ***** válasza:
100%

Tönkretennéd még azt a keveset is ami ott van, mert a partmentén van egy kevés növénytermesztés, de a só megölné.

Nem véletlenül nem öntöznek sós vízzel!


Másrészt a homok nem termő talaj!

Elviszi a szél, leszivárog benne mélyre a nedvesség!

Kevés a szerves anyag benne!

Ezt nem sok növény tolerálja.


A radioaktivitással még tovább rontanád a helyzetet.


A tengeri robbantás miatt már hal sem lenne ott, így az evakuált emberek már vissza sem tudnának menni.


Attól még nem lenne csapadékosabb a terület, hogy egyszer beöntözted tengervízzel. A földi klíma légmozgásai onna nelfele szállítják a nedvességet és nem viszik.

Így nagyon hamar újra kiszáradna!


Sós homok maradna vissza ami már tényleg nem jó semmire sem.


Még kaktusz sem élne meg rajta. Ahogy most sem!

2016. dec. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!