A „tudomány” miért a mechanisztikus elképzelés felé indul el a világ megértése felé vezető úton?
Ortodox elméletet vallók kérem ne olvassák el. Csak a teljesen nyitott a tudomány modern részeit is értelmezni akaró emberektől kérdezem. A tudományos paradigma zsákutcában van, abban az értelemben, hogy valóságosan nem értjük a világmindenséget. Szögezzük le azt, hogy fizikai egyenletekkel le lehet írni valamit, azonban attól még nem fogjuk megérteni mi is történik és miért így történik valójában. Példának okáért a gravitációt ma sem értjük mint jelenséget, de számolni tudunk vele. Minden korszakban másként gondolkodunk róla. A tudományos álláspont változik 100 évente, ahogy a fizika más területein is. Ez nem kártékony, sőt a fejlődés természetes velejárója az ismeretek bővülésével új értelmezést nyernek a jelenségek. Az anyag mibenlétével problémánk adódott, konrétan az hogy az nem is létezik. Útelágazódáshoz érkeztünk és innen úgy tűnik a gépiesebb, mesterséges elmélet felé megy el a tudományos mainstream. Kérdés, hogy miért nem a szellemi irányba?
A tudomány mint vizsgálódási rendszer nem azonos a világ egészében tekintett filozófiai rendszerrel. Utóbbi a filozófiai rendszer tölti meg tartalommal a zértelmünk, elképzeléseinket, világunk. Csak akkor fogod megérteni a világot, ha tudod mit jelentenek a fogalmak. Kiragadok egy példát. A spin a forgást jelenti a régebbi értelmezésben, azt hogy meghatározza a testek forgási állapotát. Viszont mint kiderült a világunkat felépítendő elemi részecskék nem is forognak, habár van spin kvantumszámuk. A materialzmus amit az akadémiai „tudomány” felépített több száz éve egy zsákutcának bizonyult. Idézőjelbe tettem a tudomány szót, mert nem az első fajta vizsgálódási rendszerről van szó,hanem a második típusú akadémiai azaz mainstream-féle álláspontról beszélhetünk. Mára nyilvánvalóvá vált, hogy anyag nem létezik. A materializmus hamis. Egyszerűen egy téves paradigmára ment el több száz év. Ez mondjuk nem feltétlen rossz, mert ebből a részből is lehet sok technikai lehetőséget kiaknázni. Viszont most új irányt kell venni. Ilyenkor az ember a korábbi tapasztalataiból merít. Amit tapasztalt az ember hogy korábban jó volt – vagy annak vélt – azt az utat fogja járni később, mert abban lett megerősítve. Az ellentmondást nem érti meg az ember. Tudnillik ha helyes lettek volna korábbi tettei, most nem kellene új irányt vetni.
FELVETÉS DIÓHÉJBAN : A materializmus az, hogy minden létező tömör anyagból áll, ez a világ érzéketlen, szellemtől mentes lenne és minden eseményt mechanisztikus jellegű gépies törvények írnak le megdőlt. J.A.Wheeler kétréses kvantum kísérletei igazolták, hogy fizikai mérés nélkül pusztán megfigyeléssel beavatkozunk a világunkba. A világot köztük a jövőt alakítjuk. Tevékeny részesei vagyunk annak. A tudósok szerint maga a világ sem létezne, ha nem figyelnénk meg. Maguk a kérdéseink a világról annak természetéről formálják meg azt a jövőt amit megélünk. Valójában a minket körülvevő világ nem alakítója a sorsunknak, hanem résztvevője. A tudatunkkal mi magunk formáljuk a világunkat, olyan lesz amilyenné a gondolatainkkal tesszük. A legkisebb építőköveink is duálisak ; hullám – részecske. A keleti filozófiát adja ki a modern kvantumfizika mindenben. A keleti filozófia szerint Isten mindenhol jelen van. Ugyanígy a kvantumfizika szerint is a részecskék az egész térben vannak egy valószínűséggel normálva, ami pont ugyanazt jelenti. A modern fizika tartalma gyakorlatilag a keleti filozófiát adja ki, ezt ki lehet mondani. Estig lehetne a példákat sorolni, akit érdekel utánajárhat. Mégis a tudomány a mechanisztikus, gépi elmélet felé ment el.
Hawking szerint az agyunk egy szimulációra van kötve. Michio Kaku egy szolipszista valóságban hisz. Elon Musk, prof Nick Bostrom, Paul Davies, John D. Barrow és még sorolhatnám az elmélet híveit. Pl A németországi Bonni Egyetem kutatócsoportja Silas Beane vezetésével azt állítja, hogy bizonyíték is van erre.
A tudományos, kulturális élet képviselői mind a szellem nélküli mechanisztikus világban látják az további utat, abban hogy szimulációk vagyunk nem pedig a szellemiben. Mi lehet az oka?
#31:
Annak, aki képtelen értelmezni a válaszokat, így van.
Annak sincs válasz, aki bólogatást vár csak.
Csak akkor minek a kérdés?
Próbából rákattintottam a privát üzenet gombra:
"A felhasználónak nem tudunk üzenetet továbbítani
(nincs ilyen felhasználó vagy már törölte regisztrációját vagy letiltásra került a fiókja)!"
Halleluja!
Úgyis újraregisztrál más néven.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!