Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyha elfogadható azon...

Hogyha elfogadható azon egyszerű feltételezés, hogy az energia az a mozgásból eredő erő akkor az atomokban milyen mozgásforma lelhető fel?

Figyelt kérdés
Lehetséges-e hogy az atomi rendszer (egy db. atomra értve a kérdést) egy összetett, bonyolult forgási rendszer?

2018. okt. 22. 11:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
68%
Te vagy az Albert?
2018. okt. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nem! Másképp hívnak. De ha már tudnánk a kérdésre a választ akkor lehet tovább lépni. Persze kötekedni a legegyszerűbb.
2018. okt. 22. 12:01
 3/24 anonim ***** válasza:
90%

Pedig azt hittem már az új Einstein kommentel itt a GYK-n.


"Hogyha elfogadható azon egyszerű feltételezés"


Elfogadható azon egyszerű feltételezés... meg azon egyszerű feltételezés is elfogadható, hogy az energia nem csak mozgásból eredhet.

2018. okt. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Indokold meg de alaposan. Pl. Hogyha a hőenergiára gondolsz vagy bármilyen sugárzásra, hullámra miegyébre az is mozgási energia legfeljebb nem hétköznapi értelemben. Minden energiamegnyilvánulás alapja a mozgás. Az már egy másik kérdés, hogy mi mozog.
2018. okt. 22. 12:29
 5/24 anonim ***** válasza:
97%

Nem kell csalódottnak lenned azért mert nem te alkotod meg az univerzum új nagy képletét itt a GYK-n.


pl: a mágneses mező energiája, gravitáció

2018. okt. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Az utolsó mondatod alatt azt értsem, hogy mi a gravitáció és a mágnesség?

Mert ha igen akkor ez nekem egy nagyon jó kérdés. Ezen gondolkodtam az elmúlt nem tudom mennyi ideig. Bár a gravitáció már korábban megvolt de most már úgynézki hogy a mágnesség is kijött belőle. Persze a teóriámon még csiszolgatni kell elsősorban inkább a megfogalmazások miatt. De ha így hagyom ahogy van az se baj a fontos, hogy érthető legyen. Kíváncsi vagy rá???

2018. okt. 22. 13:03
 7/24 anonim ***** válasza:
91%
Szóval az a logikád, hogy ha van egy Z tény, ami cáfolja az általad felállított X->Y logikai kapcsolatot, akkor biztosan az a Z tény is alátámasztja, csak nem tudod hogyan? Érted, mi a baj. A következtetésed igazából indulsz ki és onnan mozogsz a tények felé. Ahelyett, hogy a tényekből indulnál a következtetések felé.
2018. okt. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
94%

Nem, nem arra értettem, hanem arra, hogy a mágneses mező energiájában hol a mozgás?


Mivel nyilvánvalóan nem értesz a fizikához (és én sem), ezért nem hinném, lenne értelme megosztanod. Persze ha szükségét érzed akkor ne tartsd magadban.

2018. okt. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 2*Sü ***** válasza:
83%

Csakhogy nem elfogadható az, hogy az energia mozgásból eredő erő.


Egyrészt az energia munkavégző képességet jelent, nem erőt. Bár a munkavégző képesség, így a munka, illetve az erő között van kapcsolat a mechanikában – W = F*s –, de teljesen más tulajdonságról van szó. (Némi analógiával a méret és az alak nem ugyanazt jelenti, de az alak és egy másik paraméter, mondjuk a legnagyobb kiterjedés összefüggésben van a mérettel is.) Erő kifejtéséhez nem kell energia, nem kell munkavégzés, ha nem történik elmozdulás. Például ha egy palackba túlnyomás van, akkor az palack falára erő hat. De munkavégzés nem történik, semminek az energiája nem változik meg, ha ideális esetként azt vesszük, hogy a szigetelés tökéletes, akkor az erő kifejtéséhez nem kell energia, a palack falára holnap, jövőre, száz, vagy egymillió év múlva is erő fog hatni, anélkül, hogy bárminek az energiája megváltozna.


Bizonyos energiafajtákat valóban vissza lehet vezetni mozgásra, de nem mindent. A helyzeti energia például nem a helyzeti energiával rendelkező test mozgásából fakad. Vagy a speciális relativitáselmélet rámutat, hogy a tömeg is az energia egyik megnyilvánulási formája – E = mc² , ahol a c² igazából csak egy váltószám, megfelelő mértékegységek megválasztásával a képlet valójában azt jelenti, hogy m=E –,ami szintén nem mozgásból ered. Ennek a leghétköznapibb megnyilvánulása pl. az, mikor szenet elégetve hő termelődik. Itt az energia forrása az, hogy a szén és az oxigén össztömege egy kicsivel nagyobb, mint a szén-dioxid tömege, az felszabadult energia ezt a tömegcsökkenést „ellensúlyozza”.


Annyi igazság van a dologban, hogy az energia származhat részben az atomok mozgásából. De ez csak az energia egy kis részére igaz. Az atomok világának meg az a sajátossága, hogy nem a klasszikus fizika törvényei érvényesek rájuk, a klasszikus fizikán keresztüli értelmezése bizonyos folyamatoknak csak félreértések, meg nem értések forrása, ami adott esetben köszönő viszonyban sincs a valós jelenségekhez.


~ ~ ~


> Persze a teóriámon még csiszolgatni kell


Mielőtt valaki teóriát kezd el gyártani valamire, nem árt, ha ismeri azt a teóriát, aminek az alternatíváját megteremti, mert lehet azon keresztül olyan jelenségeket is megismer, amit a teóriája nem magyaráz, vagy egyenesen cáfolja a teóriát. Ha új fizikát akarsz írni, igencsak javasolt, hogy előbb mélyen és alaposan megismerd és megértsd a jelenlegi fizikát.


Legalábbis minimum olyan szintig kell ismerned, hogy tisztában legyél az egyes fizikai fogalmak jelentésével, hogy tudod, mi a különbség erő és energia között, és véletlenül sem kevered össze a két fogalmat. Mert ennek hiányában ebből csak mindenféle ezoterikus zagyvaság fog kisülni, mint pl. a „azonos rezgéshullámú dimenziók fázisának energiája”.


Illetve fizikáról nem lehet beszélni, ha nincsenek mögötte képletek, számítások, mérések. Pl. egy lapos föld elmélettel sem az a gond, hogy ne lehetne elképzelhető. Sok dolog elképzelhető. A probléma az, hogy számítások alapján nem áll össze a kép, nem jön ki, hogy a lapos föld modelljében milyen szögben kellene látszódnia pl. a napnak, vagy hogyan kellene adódnia a Föld különböző pontjai közötti távolságoknak és szögeknek.


Ha nincsenek képleteid, vagy a képletekbe behelyettesítve nem azok az értékek jönnek ki, amiket megmértünk, akkor az nem fizika, csak mese.

2018. okt. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Húú most ezt aztán jól megkavartad. A legfontosabb az, hogy értsük egymást.

Nagyjából értem, amit mondasz de csak nagyjából. Inkább tiszta vizet öntenék a pohárba.

Ugye 1905-től olyan útra tért a fizika ami egy egyszerű ember számára nem hogy nem elfogadható de nem is érthető. Persze ettől még egy amatőr is átrághatja magát az alapvető nehézségeken, ami nem feltétlenül jelenti azt, hogy az összes matematikát is értenie kell, hiszen egy amatőr számára bőven kielégítőek az alapelvek ismeretei is.

Azt már szerintem egy amatőr is látja, hogy az áltrel. gravitációjából vagyis a téridő görbületéből sehogyan sem lehet eljutni a mágnességig vagy fordítva. Mert ha mégis akkor az azt jelentené, hogy a mágnességnek valamilyen úton módon köze van a téridő görbületéhez. Szerintem ehhez nem kell fizikusnak lenni, hogy nyugodtan kijelenthető legyen, hogy ez így badarság.

Aminek nyilvánvalónak kell lennie az ezenkívül az, hogy az összes kölcsönhatásnak egyvalamilyen közös kiindulási alapja kell hogy legyen aminek a kimondásához szintén nem hinném, hogy fizikusnak kellene lenni. (Persze itt ebbe most százféle módon is bele lehet kötni.) Tehát nincs más megoldás mint az, hogy az ember addig gyötri magát amíg ki nem jön egy olyan gravitációmibenlét elmélet amiből már kijön illetve hozzáköthető a többi kölcsönhatás is. Az én esetemben ahogy előzőleg mondtam a gravitáció már régóta megvan és csak jóval ezután ugrott be, hogy te atya Úristen hogyan következik belőle a mágnesség. Ezért kérdeztem, hogy kíváncsi vagy-e rá.

2018. okt. 22. 14:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!