Szerintetek a sötét anyag alapos megismerésével a közeljövőben képesek leszünk elérni a fény sebességét?
Nem értem, a sötét anyagnak mi köze lenne a fénysebesség eléréséhez?
Jelenleg csak annyit tudunk, hogy a sötét anyag gravitációs hatást fejt ki. Más egyéb módon nem sikerült detektálni, nem lép egyszerűen semmilyen anyaggal kölcsönhatásba. Ettől még lehet akár egy részecskéről is szó.
Semmilyen logikai kapcsolatot nem látok eközött és a fénysebesség elérése között.
Egyébként elérni 100%-ban csak a fény képes, jelenlegi tudásunk szerint. Megközelíteni viszont emberi eszköz is képes. A részecskgyorsítóban például 99.9..%-át el lehet érni protonnyalábokkal. Felfoghatod kis űrhajóknak.
Egyszerűen csak megfelelő energia kell ahhoz, hogy egy szondát/űrhajót a fénysebesség egy jelentős %-ra gyorsíts. Persze aztán le is kell fékezni.
Átlépni elméletben sem lehet, maximum olyan elméleti fejtegetéssel, hogy az űrhajó körüli teret görbíted meg... ehhez viszont elképzelhetetlen mennyiségű energia kéne. Vagy negatív gravitációs hatás, amire jelenleg elméletben sincs ötlet.
Ennek mi köze a fénysebesség eléréséhez?
Kíváncsi vagyok a gondolatmenetedre.
Szerintem a közeljövőben nem.
De valóban, a fénysebességnél gyorsabb utazáshoz egyelőre csak a gravitáció/antigravitáció látszik használhatónak.
Kerdezo, egyreszt kevered a sotet anyagot a sotet energiaval, masreszt a tagulasi sebesseg sem annyi, amennyit leirtal a hozzaszolasban.
71 km/s a tagulasi sebesseg ket, egymastol egy megaparsecnyi tavolsagra levo objektum kozott. Egymastol 4200 megaparsec tavolsagra kell legyen ket objektum ahhoz, hogy egymastol a fenysebesseg gyorsasagaval tavolodjanak. De ez a sebessegkulombseg nem azert van, mert terben valtozna, hanem azert, mert minden ponton van folyamatos tagulas es ezek a tagulasok osszeadodnak.
A fénysebességet tömeggel rendelkező anyag nem érheti el a mi 3D terünkben és időnkben, ez fix. Ez nem Einstein kósza ötlete volt, ezernyi dolog igazolja az elméletet.
De ez nem zárja ki nagy 3 dimenziós tértávolságok áthidalását a fénysebesség elérése nélkül, mégis fénysebességnél nagyobbnak látszó sebességgel, csak 3D-s terünkön kívül. Persze egyelőre teoretikusan.
Ennek a hogyanja valószínűleg ott rejlik téridőnk ma még ismeretlen tulajdonságaiban, melyeknek felfedezéséhez elvezethet a gravitáció, egyben a sötét anyag és energia megértése.
Ennyiben nem hülyeség a kérdés.
De attól tartok, mindehhez a "közeljövőben" szó elég esélytelen.
Sohase mondd, hogy soha alapon azért nem kizárt, hogy előttünk áll egy nagy felfedezés, ami olyan ugrást hoz, ami nagyobb, mint anno a radioaktivitás vagy a rel. elmélet felfedezése.
De egyelőre semmi jele, hogy a felfedezés peremén billegnénk ezen a téren.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!