Igaz, hogy a japánok nem olyan régen, az akkor legújabb technikával megpróbáltak piramist építeni, de az összecsúszott/összedőlt?
Egyiptomban sok összedőlt piramis van, csak nem olyan ismertek, mit a gízai nagy piramisok. De miért vannak összedőlt piramisok és miért nem dőlnek össze a gízaiak?
A fáraók építészeinek is meg kellett tanulniuk, hogy hogyan kell piramist építeni. Kezdetben több megoldással is próbálkoztak. Volt lépcsős piramis (Dzsószer), illetve különböző meredekségű gúlák. Azok a piramisok, melyek karcsúak, magasak voltak, idővel összedőltek. De miért? És milyen meredek lehet egy piramis, hogy ne dőljön össze? Hogyan lehetne kipróbálni anélkül, hogy ténylegesen megépítenék a piramist?
Mivel a piramis csak egymásra rakott kövek sokasága, mindenféle kötőanyag nélkül, ezért az építményt csak a kövek közötti súrlódás tartja egyben. Ha az építéshez használt követ megőrlik és ezt az őrleményt elkezdik egy pontra önteni, akkor ott egy közel szabályos kúp képződik. A kúp pont olyan anyagból van mint majd a piramis lesz és csak az anyag súrlódása tartja egyben. Az így kialakult kúp meredeksége viszont megmutatja azt a legnagyobb meredekséget, melyet az összedőlés veszélye nélkül el lehet érni az adott építőanyaggal.
Ha a japánok nem tartották be ezt az egyszerű szabályt, akkor az ő piramisuk is összedőlt (amit az ott gyakori földrengések csak segítettek).
Nem.
Elbontották, amint megépült.
Erre gondolsz?
A "nem olyan régen" az pont 40 éve volt.
Mondjuk, a 4500-hoz képest ténylen nem olyan régen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!