Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Jól gondolom, hogy jelenleg...

Jól gondolom, hogy jelenleg az atomenergia kiváltására nincs megfelelő alternatíva?

Figyelt kérdés

2018. márc. 18. 12:07
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
66%

2-es! Azt ugye tudod, hogy Németország így is folyamatosan csökkenti a szén-dioxid kibocsátását?

Az is igaz, hogy sokkal jobban tudná csökkenteni, ha megtartaná az atomenergiát, de azért erre nézz már rá:

[link]

kicsit óvatosabban azzal, hogy a németek kinyírják a bolygót, mert lehet kinyírják, de biztos nem a növekvő CO2 kibocsátással.

2018. márc. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
75%

Ebbe beleszámolják azt, ha a franciáktól veszik a stabil atomból származó áramot?


Mert úgy szépen lehet csökkenteni a CO2-öt, ha közben vásárolod az áramot.


Ha kivennénk a rendszerből a szén, gázerőműveket és a franciák atomját, megnézném mikor roskadna be a német gazdaság.

2018. márc. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Azért elég jók vagyunk Mi is. Visszatértünk az 1960-as kibocsátáshoz, sőt, alatta is vagyunk.
2018. márc. 18. 17:30
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező náluk ez a nehézipar rendszerváltás utáni összeomlása miatt van, illetve mikor a mostani paksi négy blokkot rákötötték a hálózatra több széntüzelésű erőművet leállítottak. Az utóbbi időben pedig az itthoni áramigény mintegy 40%-át importáljuk.
2018. márc. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
48%

12-es! Ennek a válasznak mi köze van a kérdéshez?

Ki beszélt itt arról, hogy lekapcsolnák a gáz meg szénerőműveket??? Vagy csak most fantáziálsz egyet?

Németország egyébként mikor legutóbb néztem még áram exportőr volt, a hazai fogyasztásuk 600Twh a termelésük 650Twh.

2018. márc. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Te hoztál egy adatot, kérlek indokold meg miért tetted ide ezt a linket. Ráadásul 2014-es adat...


A Fukushima katasztrófa óta történt atomerőmű lekapcsolások és az Energiawende hatásait tedd ide kérlek, beleszámolva azt, hogy honnan veszik az áramot és mennyit változott a CO2 kibocsátás, milyen összetétellel.


Lehetőleg friss adatokkal!

2018. márc. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Pl Google első találat ... nem nehéz:


[link]

2018. márc. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
66%

Őszinte leszek: Nézek mint borjú az új kapura kedves 77%-os, hog te most mit akarsz, szóval 2-es válaszoló ezt írta:

"A németek új barnaszénbányákat nyitnak, ez a következménye az esztelen atomellenességüknek, így végképp kicsinálják a bolygót."

Ez azt jelentené, hogy Németországban növekszik a szén-dioxid kibocsátás, ezért linkeltem be azt a grafikont, amit látsz.

A Fukushima utáni atomerőmű leállítások hatásának látszódnia kellene, hiszen kevesebb atomerőmű-több széndioxid. De ez nem látszik, érted már, hogy miért linkeltem be?

A te "frissebb" cikkedben amúgy ugyanezek az adatok szerepelnek.

Ha megnézed azt a grafikont az ugyanaz és az is csak egy évvel tartalmaz frissebb adatot.

[link]

2018. márc. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Az a kis kocka mégis feljebb került egy kicsivel 2015-re...


Abban egyetértünk, hogy nem ezzel fogják tönkretenni a bolygót, de egy nagyon káros példát hoztak sajnos, amivel a sötétzöldek szájába adtak egy monológot. "Bezzeg a németeknél..."


Holott a valóság inkább az, hogy az Energiawende csúfosan megbukott, az áram ára horrorisztikusan magas és a egész rendszert gyakorlatilag a soha meg nem térülő politikai zöld támogatások tartják életben. Ha ez nem lenne, összeomlana az egész. Ennek tetejében még nőtt is a CO2, nem hogy csökkent volna!


Ráadásul mint kiderült, túl gyorsan tették mindezt, így vannak esetek amikor viszont túlterheli a hálózatot a többlettermelés. Ilyenkor úgy kell könyörögni a felhasználóknak, hogy legyenek szívesen hajsütővassal fűteni, mert leégnek a trafóházak.

Abszolút kiszámíthatatlan az egész, és ha elkezdik követni a szomszédos államok, akkor már is fenntarthatatlanná és sérülékennyé válik a rendszer, hát még a német állam.


Ezt mondom, hogy a teljes képet nézve a német út nagyon káros, és látszólag is épp hogy működik a többi állam CO2 és atomja segítségével.

2018. márc. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
76%

A német szén-dioxid kibocsátás érdemben stagnál, a "növekedés" megnéztem például tavaly 4 millió tonna volt, csakhogy mivel nem nőtt az erőművek kibocsátása ez a közúti forgalom növekvő volumene miatt van. Több autó, több CO2.


Azt is nagyvonalúan negligálod mikor írom, hogy Németország exportőr és nem importőr, ha egész éves áramtermelést nézzük, csak újra beírod, hogy más országok meg a francia atom. Igen ez a bulvár szintjén igaz lehet, ha megnézed a valóságban Németország 2016-ban 50.5Twh-nyi áramot exportált. Igen volt import is, de a mérleg még így is az, hogy Németország áramexportőr nem importőr, de valamiért mocskosul tartja magát a mítosz, hogy Németország sehol se lenne a francia atomenergia nélkül, láthatóan ezen te is rajta vagy, mert másodjára írod.

itt a hivatalos német export-import diagram:

[link]


a 90-es években még volt import, azóta export a döntő.


Németországban a megújuló energiát az atomerőművek kiváltására használják, elhangzik tőled az örök klasszikus, hogy milyen drága, nos ha az állam nem finanszírozná és venné át fix áron az áramot, akkor új atomerőmű sem épülne sehol. Az is ugyanis piaci alapon egy veszteséges beruházás, csak az állami támogatás tartja életben.


Van annyi igazság az írásodban, hogy túl gyors az átállás, így nem épülnek ki olyan új szállítókapacitások, amikre szükség lenne, de németek nem hülyék ám, látják is ezt, és éppen azon dolgoznak, hogy ezt pótolják.


Az igazság az, hogy az összes ilyen "tudományos értekezés" ami arról ír, hogy mekkora bukás a német energiastratégia nem vesz számításba valamit. Azt, hogy a világ negyedik legnagyobb gazdasága a villanyáram szükségletétének 30%-át tudja megújuló erőforrásokból fedezni, nyáron pedig 50%-át, mindezt úgy, hogy közben nem nő az energiaszektor CO2 kibocsátása és még az atomerőművei kapacitásaikat is lekapcsolják, és közben áramexportőrök.

Oké, ha akarsz lehet benne hinni, hogy ez mekkora bukás, meg a franciák így meg úgy, őszintén pont a németeket nem érdekli, de ez ilyen "blikkes" színvonal az, hogy milyen jó a megújuló energia az nem hír, az, hogy milyen szar a megújuló az hír, az eladja az újságot, meg generálja a klikkeket, meg lehet röhögni, hogy "Angiék beszopták", szóval lehet itt arról fantáziálni, hogy a németek fuldokolnak a szén-dioxidban, meg sehol se lennének a franciák nélkül és az Enrgiewende mekkora bukás, fantáziálni lehet, mást nem.

2018. márc. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!