Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történne ha a Paksi Atomerő...

Mi történne ha a Paksi Atomerőmű mind a 4 reaktora kiesne hirtelen a termelésből? (lent)

Figyelt kérdés

Érezhető hatásokkal járna?

Menthető lenne az összeomlástól az ország villamos hálózata, ha hirtelen 2000MW betáp eltünne valamilyen súlyos hiba miatt?



2018. márc. 6. 16:51
1 2
 1/13 EagleHUN ***** válasza:
100%

Nagy baj.

Igen.

Nem.

2018. márc. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Ideiglenesen az nemzetközi vezetékeken tudnánk vásárolni extra energiát, de ez elég súlyos érvágás lenne a büdzsének. És még vett energia mellett is valószínűleg korlátozni kellene a háztartások csúcsidőbeli felhasználását.
2018. márc. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetben nem a háztartásokat korlátoznák. Ott alig lenne megtakarítás, viszont nagy lenne a felháborodás. Ezt nem szokták vállalni a kormányok. A hivatalos menetrend: kevéssé fontos nagyvállalatok, közhivatalok, fontosabb vállalatok, lakosság.
2018. márc. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek ilyen megkülönböztetési lehetőségek. Sokat fogyasztó nagyvállalat sem sok van. A válogatási lehetőség legfeljebb az, hogy kórház, szennyvízátemelő, rendőrkapitányság, alállomások külső betápos segédüzeme, ezek lehetőleg ne.
2018. márc. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%
A NAV épületeit nyugodtan le lehetne kapcsolni nyugodtan ilyenkor az elektromos hálózatról, úgyis csak a felesleges papírokat nyomtatják, tologatják a felesleges iratokat, ötoldalas leveleket nyomtatnak ki a lakosságnak postázandó, ami egy oldalra is elférne. Ha meg telefonálnak nekik, úgyse veszik fel, arra is felesleges számukra energiát szolgáltatni. A dolgozóik meg keresnének más munkát, semmi veszteség nem lenne.
2018. márc. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 TappancsMancs ***** válasza:
0%

Paks Magyarország villamos energia termelésének kb. 40%-át adja.

Valószínűleg a megnövekedett költségek miatt részben korlátozás lenne. Nézzük meg Fokváros vízkészletét.


"a Dél-afrikai Köztársaság nagyvárosában február 1-jétől ... legfeljebb 50 liter vizet használhatnak naponta - jelentette be a város vezetése csütörtökön, írta az MTI.

Patricia de Lille, Fokváros polgármestere elmondta: a lakosok 60 százalékának vízhasználata jelenleg "érzéketlen" módon meghaladja a tavaly októberben előírt napi legfeljebb 87 litert."


Kiemelném hogy napi 50 liter! Egy kádnyi víz 150 liter alsó hangon is.


"a kormányzat arra figyelmeztetett, hogy ha nem sikerül széles körben rávenni a lakosságot a vízzel való takarékoskodásra, akkor április 22-én el fogják zárni a vízcsapokat, mivel nem marad víz a tározókban."


"Lencsés Erika öt éve él Fokvárosban, január végétől lendületes, jó stílusú Facebook-posztokban mutatja be a vízhelyzetet a mindennapok szemszögéből."

"A zuhanyozás már 1,5 percre van szabályozva. […] Február elsejével bevezetik a napi 50 liter víz/főt!"

"Tegnap előtt nagy csőtörés volt a szomszédságban a hír futótűzként terjedt és a fokvárosi találékony lakosok azonnal elözönlötték a helyet, vödröket és edényeket töltöttek meg vízzel, vitték haza, hogy a régen le nem húzott WC-t leöblítsék,"


Stb stb. A tanulság? Egy 4 milliós modern város és nem tudnak vizet venni! Budapest kétszerese.


------------

[link]

[link]

2018. márc. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 TappancsMancs ***** válasza:
Ja a vízről visszatérve az áramra. A cégek egy jó része áram 40% mínusszal pont elesik a nyereségtől, a teljes költségben arányosan az áram is vetíthető, számolható. Ami a cégeknél nem menne áram nélkül az szinte minden céget az egész termelésben érintene, hiába csak az áram. Tehát 40% elvinné a nyereséget vagyis szinte mindenhol csőd.
2018. márc. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Elég sok energiát kéne venni, és ideszállítani, ami nem lenne egyszerű, de hogy pont az ár miatt omlana össze az ország, az erősen kétséges. Lusta vagyok kurrens adatok után fötörni, de ilyen is volt:

"A Lipcsében működő áramtőzsdén például 40 euró körüli áron lehet vásárolni egy megawattórát, ez pedig az az ár, amivel a legolcsóbb áramot termelő hazai erőmű, a paksi atomerőmű kínál"

2018. márc. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Stb stb. A tanulság? Egy 4 milliós modern város és nem tudnak vizet venni! Budapest kétszerese. "


Nem ide tartozik, de miért nem párolnak le vizet a tengerből? A másik meg, hogy sosem értettem, hogy mi az, hogy elfogy az ivóvíz. Az ivóvíz körforgásban van, nem? Az ivóvízből szennyvíz lesz, a szennyvizet megtisztítják és ivóvízként újrahasznosítják. Hova tűnik el?

2018. márc. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

" Az ivóvízből szennyvíz lesz, a szennyvizet megtisztítják és ivóvízként újrahasznosítják. Hova tűnik el?"

Valamit megtisztítani csak vízzel lehet. Tehát még a víz tisztításánál is keletkezik veszteség.

Nagyobb baj azonban, hogy a helytelen mezőgazdasági termelés következtében a vizeink arzénosak, nitritesek.

Talán 15 éve volt egy cikk az újságban, hogy Bár községben az óvoda strandját nem tudták használni a legnagyobb hőségben sem, mert az ÁNTSZ szerint a víz nem volt alkalmas a fürdésre. Az a lötty, ami a csapból ivóvíz gyanánt folyt! :-))

2018. márc. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!