Nukleáris kísérletek a háború után valóban megtörténtek?
Valóban. Összesen 2051-szer.
Mert kísérleti (és demonstratív) célból robbantottak, és nem pusztítási szándékkal (lakatlan területeken). De igen, az lett.
Nagyon kevés radioaktív anyag van egy atombombában!
Hiroshima és Nagasaki is újjáépült közvetlen utána.
És jól tudod nagyon sok nukleáris kísérlet is történt.
Légköri, tengeri atomrobbantások, később fúziósak is. Az utóbbi időkben viszont csak földalattiak.
Mert azért volt hatásuk, megnövekedett a rákos esetek száma.
Bár ez utóbbi is inkább az atomerőművek (Chernobil, Fukushima) és atombomba előállítás (Majak) katasztrófái miatt, és nem a robbantásoktól!
Itt egy videó hogy bőven többezer atombombát robbantott már fel az emberiség:
https://www.youtube.com/watch?v=LLCF7vPanrY
A világ semmiképpen sem pusztul el ilyesmitől.
A napunk is egy hatalmas erősen radioaktív sugárzó fúziós reaktor. Jelenlegi összes technikánkkal sem tudnánk rá hatni.
A Földgolyóval sem tudnánk mit kezdeni, komoly kárt tenni benne!
Sőt még a földi életet sem tudnánk az összes atombombánkkal sem kiírtani.
De magunkat és a többi fejlett életformát a bolygón sajnos igen!
Erre elég a nukleáris arzenálunk.
A #2 válasz lényegében egy totális hamisság. Nem nagy a különbség, de alapvető.
A két, Japán felett robbanó töltet attól volt pusztító, hogy a levegőben robbantak. És a közvetlen katasztrófa után évtizedekig haltak meg tőle emberek.
A nukleáris kísérletek először légköriek voltak (nagyon magasan), de mivel volt hatásuk, nemzetközi egyezménnyel betiltották. Ezután föld alatti és tengeri kísérletek voltak, utóbbi késleltetve hatott, és ezért azt is betiltották. Föld alatti kísérletek voltak később, ma már ezek ellenőrzött környezetben történnek, kivéve csak Észak Koreát. A kísérletektől azért nem pusztult el a világ, mert viszonylagosan zárt térben történtek, speciális töltetekkel, és a vízbe is kevés anyag jutott, a föld alattiaknál meg semmi. Ezek a kísérletek távoli szigetek környékén zajlottak.
A mai arzenállal a föld élővilága többszörösen elpusztítható. A föld élővilágának egyensúlya elég könnyen felborítható, és ha eléggé megbontjuk az élelmiszerláncot, annak katasztrofálisak a következményei. Csak ez nem napok alatt, hanem sok év alatt zajlik le, de nem visszafordítható.
"A nukleáris kísérletek először légköriek voltak (nagyon magasan), de mivel volt hatásuk, nemzetközi egyezménnyel betiltották"
Ez még a nettó hülyeség. Nagyon kevés magaslégköri robbantás volt, a legtöbb robbantás a felszín közelében volt. :)
Itt alul van egy timeline, meg tudod nézni, hogy az amcsik mikor merre robbantgattak, én úgy látom folyamatosan ment a buli az NTS-en és a Pacific proving Groundon ( az viszont igaz, hogy a végére már mindenkinek csak a föld alatti robbantások maradtak).
Az oroszok talán nem is robbantottak tengeren.
"És a közvetlen katasztrófa után évtizedekig haltak meg tőle emberek. "
A támadás alatt elszenvedett sérülések miatt esetleg.
"A kísérletektől azért nem pusztult el a világ, mert viszonylagosan zárt térben történtek, speciális töltetekkel, és a vízbe is kevés anyag jutott, a föld alattiaknál meg semmi. Ezek a kísérletek távoli szigetek környékén zajlottak. "
Ez nettó butaság. A japán bombatámadásoknál 16 és 21kT-s bombákat használtak, a tesztek során meg csak úgy durrogtatták a tízszer és százszor ekkora cumókat, gondoljunk csak az Operation Castle-re ahol egy kivételével nem volt megatonna alatti hatóerő ( és ott sikerült elmatekozniuk magukat először a fizikusoknak, így lett kisebb katasztrófa a Castle Bravoból), vagy épp a cár bombára.
A föld alatti robbantásoknál több tízezer köbméter szennyezett por kerül a levegőbe, míg az óceáni robbantásoknál ez elhanyagolható mértékű. Az a por meg felszáll és megy amerre a szél viszi..
Az oroszok szárazföldi robbantásainak nagyon nagy része Kazahsztánban történt,az amcsiknak Nevadában az NTS-en, a britek Ausztráliában Maralingán és az Emu Fielden robbantgattak, a kínaiak a sivatagban a mongól határ közelében a franciák meg valahol Algériában vagy Marokkóban. Hidd el, ezekből bőven jutott radioaktív anyag a légkörbe, nem is kevés.
Kérdező:
úgy nem pusztult el a világ, hogy a nukleáris fegyverek kissé túlmisztifikáltak. Azért nem úgy van az, hogy felrobban egy-kettő és vége mindennek. A robbanás centrumában és (a bomba méretétől függően ) néhány száz esetleg ezer méteres körzetében van olyan magas hőmérséklet,nyomás és sugárzás ami azonnal öl. Ennél távolabb a kialakuló lökőhullám és némi sugárzás pusztít ( az egyik azonnali égést okoz, a másik rád dönti a házat). A kisebb nukleáris robbantások egy betonfal mögött akár a szabad ég alatt 1,5km-ről is gond nélkül túlélhetők.
A bombákban összességében nincs sok radioaktív anyag, egy kisebb (50kt alatti) bombában 10-30kg a töltet tömege. A robbantás után ennek a radioaktív leányelemei maradnak vissza, amik a robbanás és a kihullás után egy viszonylag nagy területen szóródnak szét akár több négyzetkilométeren. Néhány tíz kiló radioaktív anyag mondjuk két négyzetkilométeren az közel sem akkora sugárterhelés, mint a csernobili néhány tonna radioaktív anyag 150x150 méteren.
Természetesen a robbantások hatással voltak/vannak az egész világra. Hirosimában és Nagaszakiban viszont lakott terület fölött robbantak, egyértelműen "látványosabb" az eredmény. És igen, a két bevetett bomba utóhatása évtizedekig kimutatható. A területet ugyan megtisztították, de természetesen olyan nincs, hogy 100%-osan hatékony takarítás. Másrészt, az egyes emberek által elszenvedett sugárszennyezés hatása lehet, hogy csak a következő generációban jelenik meg. Azt pedig gyakorlatilag nem lehet kivédeni.
Szóval ja, volt hatása a két atombombának Japánban. És nyilván van hatása a kísérleti robbantásoknak is. Ahogy a baleseteknek is.
Szerinted akik kifejlesztették ezeket a fegyvereket és egy egy komolyabb kísérletsorozatba beleölték Magyarország több évi költségvetését azok nem tudták, hogy ez nem egészséges és szennyező? Tudták nagyon jól, de a háborúban ezek a dolgok nem számítanak.
Amúgy felesleges ezen agyalni, mert ezek a robbantások innen kellően messze történtek. Itthon van egy rakás dolog, ami ennél nagyobb mértékben hat rád és a környezetre aztán azzal sem foglalkoztak..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!