Elmeletben lehet vegtelen a sebesseg? Azaz gyorsulhatunk a vegtelenig?
Lehet hogy buta kerdes de akit idaig kerdeztem 4 szem kozt nem tudtak ra valaszt adni....
En ugy gondolom hogy lehet elmeletben a vegtelensegig gyorsulni.
Mert:
Ugye mindenki jatszott mar lezerrel. Es ha pl a lezertol kb 3m-re vilagitasz egy fallra (lezer pont sebessege legyen mondjuk 1m/s) akkor azt meg tudjuk kovetni szabad szemmel.
De ha ez a fal mar 200km-re van tolunk es ugyan olyan sebesseggel mozgatjuk a lezert mint amikor a fal 3m-re volt tolunk akkor a 200km-re levo falon a lezer pont sokkal gyorsabban fog mozogni.
Nos tehat ha mar letezik vegtelen akkor a falat is vegtelen tavolsagra tudjuk vinni a lezertol.
Es ha minel tavolabb van a lezertol a fal akkor annal gyorsabban fogy mozogni a pont a falon.
Tehat ha a falat mindig tavolabb viszem a vegtelenben akkor a lezer pont sebessege is vegtelen lehet a falon.
(Ez csak elmelet es tudom hogy a feny az halvanyodhat, torzulhat az urben a gravitaciok okozta hatasok miatt)
De ezektol elrugaszkodva szerintetek lehetseges?
""Ezt a tényt a legjobb ötletekkel sem tudjuk kitrükközni." - hipertér, ikerrészecske, féregjárat, időutazás, a tér szerkezetének manipulációja? (Ezek nem feltétlenül valóságos/lehetséges dolgok, de te ötletet írtál...)"
Hipertér a sci-fi filmek sajátossága. Egyenlőre nincs okunk feltételezni, hogy létezik. Bár filmekben jól néz ki, egy filmet nem lehet a valóságnak megfeleltetni.
Ikerrészecske. - Erről még nem hallottam, így nem akarok ostobaságot írni.
Féregjárat. - Elméletben létezhet ilyen, tehát egyenlőre se bizonyítani se cáfolni nem tudjuk. Viszont a féregjáratot nem véletlenül úgy ábrázolják, hogy fognak egy papírlapot (ez a tér), rajzolnak rá két pontot (egyikből akarsz eljutni a másikba), és összekötik egy vonallal (ez a normális út), majd félbehajtják a lapot, és átlyukasztják egy tollal vagy ceruzával, ami mutatja, hogy sokkal rövidebb az út így, mint ha a vonalon haladnál végig. A féregjárat miatt nem leszel gyorsabb a fény sebességénél, csupán az utat rövidíted le.
Időutazás - A jelenlegi tapasztalatok nem azt mutatják, hogy lehetséges volna. Olyan ez, mintha az időnek lenne egy iránya, és csak ebben tudunk mozogni. Természetesen az idődiletáció ugyanúgy érvényesül, ha nagyon nagy sebességgel haladunk, de nem úgy tűnik, hogy visszafelé tudunk benne mozogni.
Tér szerkezetének manipulációja - Elméletben talán lehetséges, de elég keveset tudunk magáról a térről. Az biztos, hogy a nagy tömegű dolgok görbítik, tehát lehetséges manipulálni valamilyen módon, de hogy ezt hogyan kéne csinálni, arról fogalmunk sincs.
És ezek a megoldások sem mutatják azt, hogy a végtelen sebesség elérhető volna, hiszen a fénysebesség, mint kozmikus sebességkorlát a téren belül ugyanúgy érvényesül. Akkor is, ha mi trükközünk a térrel. Legfeljebb a távolságot tudnánk így lerövidíteni.
Es hogy ha eltekintunk minden fizikai behatastol?
Azaz az atomok mindig kapcsolatban maradnak es nem szakadnak el egymastol es nem hullamkent fog az energia hatni a rudra hanem ugy hogy ha az alljat is mozgatjuk akkor a teteje is abban a pillanatba mozgasba lep.
(Bocsanat de nem nagyon tudom kifejezni magam.igy tudomanyosan mert idaig igy nem foglalkoztam vele)
Koszonom #14
Igazad van ezt mar nem kellett volna megkerdezzem XD
Koszonom akik valaszoltak a kerdesemre :)
17.
Nem, a relativitás elmélet szerint egy test minél jobban megközelíti a fénysebességet annál nagyobb a tömege azt elérve meg végtelenné válik.
Koszonom a valaszokat :)
Mindenkinek jar a zold mancs :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!