Mi értelme van a hulladék újrahasznosításának?
"Polimereknél elég kevés nyerhető vissza egyszerűen, először monomereire bontás történik, aztán újra polimerizálás, gyakorlatilag majdnem nulláról indulva kell gyártani. "
Ez így ahogy van hülyeség. A polimereket tisztítás után bedarálják és újra felhasználják. Attól függ, hogy milyenek az újrahasznosított anyag mechanikai tulajdonságai és mik az elvárások vagy hozzáadják az újhoz, vagy akár magában is feldolgozhatják. Továbbá lánctördeléssel akár értékes alapanyagokat is lehet belőlük nyerni. A megolvaszthatatlan térhálós polimereket és a használhatatlanságig újrahasznosítottakat pedig bedarálják, és töltőanyagként használják fel. Nagyon-nagyon ritka, hogy valamit monomerekre bontanának.
Amit el lehet végezni kis tételben, elképzelhető, hogy gazdaságosabb. A hulladékot azonban általánosan, nem pár ember számára kell kezelni. Ahhoz viszont egyszerű, mindenkire (okosra, takarékosra, butára, igénytelenre, stb.) alkalmazható módszer kell, különben az ellenőrzés miatt lesz drága.
A gyártásnál mindig az a legolcsóbb módszer, ha egyszerű, gépesíthető eszközökkel állítunk elő terméket. Ha nem kell tovább (vagy bevégezte feladatát), és van benne hasznosítható, azt ugyanígy kell kinyerni, az a legolcsóbb.
Az újrahasznosítás oka két dolog. Egyfelől fogy a nyersanyag, másfelől mérhetetlenül nő a szemét. A gyártás visszafogása csak ott lehetséges, ahol a termék pazarlóan sok. Mindenhol máshol, legfeljebb az újrahasznosítás tud csak szóba jönni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!