Mi az élet értelme?
Ez egy bizonyos életkorban minden "értelmes lényben" felmerülő kérdés. Azért így fogalmaztam, mert az "ember" fogalom nem közös halmaz sajnos.
Szóval valóban mindenkiben felmerül, aki egy kicsit is képes gondolkodni, ennek nagy része fel is teszi itt a kérdést, örökké ismétlődni fog, mint a fenti pár linkből is látszik.
Szerintem mindenkinek más és más a válasz, sokak megoldása mások számára nem megoldás.
Éppen az lenne a lényeg, hogy az élet végességének tudatában mindenki saját magának adja meg ezt az értelmet, célt. Van, akinek elég a carpe diem hozzáállás, van, aki mindent megtesz, hogy maradandót hagyjon maga után, van, aki abban találja meg a célt, hogy másoknak örömet, értelmet adjon az itt töltött idejének.
Ez a három egy teljes életben nem zárja ki egymást.
Nem hiszek benne, hogy a halál utáni élet reménye feltétlenül használ a megfelelő cél kiválasztásának. Hajlamossá tehet halogatásra vagy olyan dolgok kihagyására, amit késő a halálos ágyon megbánni.
Az élet értelme mindenre nézve az,hogy a nemlétezés helyett létezés uralkodjon(anyag,antianyag,valami más). Ez pedig azért igaz mert a többség ezt akarja!
Ha isten teremtett mindent és ha te átvehetnéd a helyét,akkor te mit tennél? Létrehoznál egy világot? Ha igen miért? Én azért tenném mert szerintem és rajtam kívül sokan mások szerint is az,hogy léteznek dolgok és fejlődhetnek ki intelligens létformák jobb attól mintha nem létezne semmi.
Ha isten teremtette a világot(mert úgy gondolta,hogy ez jobb mint a semmi) és tudta,hogy intelligens létformák is kifejlődnek majd benne,akkor miért teremtette úgy,hogy szenvedést és szomorúságot is kelljen tapasztalnunk?
A válasz erre is iszonyat egyszerű,azért teremtette így,hogy a létezés a lehető legkülönfélébb formájú legyen(a sokszínűség miatt),ha tehetném én is egy olyan világot teremtenék amiben rengeteg a megtapasztalni-való.
És ebben a világban benne élőknek pedig ez a sokszínűség azért jó,hogy megtapasztalhassuk azokat a dolgokat benne amiket szeretnénk átélni. pl a boldogságot. Mert ahhoz,hogy boldogok lehessünk ehhez kell hogy tudjuk milyen a boldogtalanság mert ha csak a boldogság létezne,akkor azt nem tudnák értékelni sőt lehet,hogy észre sem vennénk ,hogy létezik mert ez nem egy kézzel megfogható dolog. De még ha látnánk is ezt és ha tudnánk fogni lehet,hogy ott volna előttünk de nem tudnánk rájönni,hogy mi az. Például ha csak a kék szín létezne,akkor lehet,hogy a színeket be sem vezettük volna a színek mint fogalom létre sem jönne mert nem volna mitől megkülönböztetni azt. Tudnánk milyen a sötétség,boldogság ha a világosságot,szomorúságot nem tudnánk megtapasztalni,tudnánk értékelni a boldogságot? Aki a boldog életet él az azért boldog mert tudja,hogy másoknak milyen rossz és neki pedig nem az mert őt van aki szereti,mert ő neki megmaradtak a lábai amire 90 százalék esély volt,hogy elvesztheti. Egy anyuka is sokkal jobban fogja tudni szeretni a fiát egy szomorú esemény után.
A boldogságot a megtapasztalt szomorúság megszűnése okozza a szomorúságot pedig a boldogság elvesztése. Egymás nélkül nem létezhetnek. Ezért a válasz arra a kérdésre,hogy miért kell,hogy negatív dolgok is legyenek hát azért,hogy örülhessünk! :D
Engem sok rossz dolog ért ezért nagyon boldog leszek ha majd valami jó is fog történni velem.
#8:
Max. a te életed célja.
Még a katolikus pápa sem tagadja az ősrobbanás elméletét, mert ő nem csak azt az egy könyvet olvasta el.
A te hited a te dolgod, de hülyeségnek nevezni, amit nem vagy hajlandó, képes megérteni, az simán tudatlanság.
A tudománytagadás, mint fő vallásos irány, már évszázadokkal ezelőtt kiment a divatból. Frissíts.
:D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!