Evolucionisták! Ezt mivel magyarázzátok?
"Az már nem evolúciós kérdés, hogy ez a tanulási képesség csupa praktikus, szükséges dolog megtanulását fogja szolgálni," Wadmalac.
Bizony, hogy nem. Utaltunk arra fentebb, hogy az anyanyelv megtanulása és használata rengeteg fölösleget tartalmaz. (ami nem azt jelenti, hogy fölösleges) Az egész művészet erre mutat. Nem lét- és fajfenntartáshoz kell, hogy Arany megírja a Toldi trilógiát, Bach a Brandenburgi versenyeket. ez emberi méltóságunk, lényegünk "szükséglete"
A lelkiismeret, a morál nem természeti, hanem szellemi forrású. Egyáltalán nem természetes, hogy megosztom a kenyeremet egy - esetleg rohadt ellenszenves, büdös, lecsúszott - nyomorult éhezővel. Mégis megosztom.
A kérdés kicsit esetlen, gyermeki megfogalmazású, de bizony nagyon is lényegi, és a felelet sem elég erre, "hülye vagy" nem olvastál elég szakbiológiai értekezést" vagy ilyesmi. A feleletnek tartalmaznia kell, hogy az állat állat az ember ember. Mert van tudatállapotbeli különbség. Az hogy ez az állatvilágból nőtt-e ki, külön téma, nem megyek bele.
#21:
bizony, biológiai szempontból az ember is egy emlősállat, de amikor egy kérdés tartalma túllép a biológián, a válasznak is túl kell lépnie, itt már az öntudattal rendelkező, jövőt tervezni képes, tudatos, sokszor a biológiai ösztönöknek ellentmondó döntésekre képes lényről kell beszélnünk. Itt már a biológia nem mindenre tud válaszolni.
És ezek már olyan kérdések, amelyek túlemelkednek az evolúció témáján.
De én ezt pozitívumnak látom ,mert az ilyen kreás támadás valóban azt jelzi, hogy a kreacionisták alól kifogy a szőnyeg. :)
Egyébként engem erősen idegesít ez a kreás módszer, hogy megpróbálnak egyetlen erőlködő példával cáfolni olyat, amire sokmillió bizonyíték van.
Mintha egy működő fullHD OLED tévén üvöltve mutatnának rá az egy darab pixelhibára az 1920X1080 (mínusz egy) darab működő pixel közt:
- Háhhá! Tessék! Nem működik! Akkor az OLED egy humbug, nem is létezik!
És az esetek 99,99999999%-ában még ekkor is kiderül, az sem rossz pixel volt, csak éppen akkor nem világított, vagy aki nézte, vak volt észrevenni a halvány fényt.
:D
Én személy szerint egy legyet sem szívesen csapok le.
De ha egy lakatlan szigeten jönne az éhség, tutira nem puhulnék el annyira, hogy ne tudjam elintézni azt a lófráló tyúkot, aminek a vágását most végig sem tudnám nézni.
Estére rotyogna az a húsleves. :D
"attól még állatok vagyunk, olyan állatok, amik erre képesek, meg még pár spéci dologra." Ozmium.
Nem, és amiket írtam, nem is lehet megérteni a tudatállapotok hierarchiája nélkül.
Ennek megvilágítására végül is a hangsúlyt az emberben levő "fölöslegre" vagy más néven szabad erőkre tehetjük. Amelyeknek semmi közük az örökléshez és a génekhez.
Ilyen a beszéd és beszédértés (ezek érzékjellegűek). Szavakkal. A gégefő is csak az embernél alakult úgy, hogy ennek a potenciális lehetősége meglegyen, de maradjunk a nem öröklött, nem fizikai testi dolgoknál.
Ahogy a kisgyerek tanul beszélni egyértelmű, hogy más lénytől különböző. A kő, a nyírfa, a majom nem beszél szavakkal. Kifinomult kommunikációjuk van az állatoknak, de a hangadásuk reflex és jelzés.
A beszéd NEM csak reflex és jelzés. A beszédre való képesség van meg az ember születésével. És az első szavakat úgy érti meg, hogy a 'beszélő ember a beszéd a szó' azonosságát éli át, intuitíve. (nem is lehetne megmagyarázni neki) A néhány szó ezáltal nyelvstruktúrát is közvetíti számára, szintaxist, ragozást, szórendet, mindent, - részből az egész. Ez az archaikus szemlélet, ez néhány év alatt teljesen elvész. És van aki sohasem talál vissza ehhez. Beszél, szép verseket olvas, beszédet ért - és az a szabad kezdeti, eredetében (en arché) erő értését elveszítheti. ("ha nem lesztek olyanok mint a gyerekek"... mondta az Ács Fia)
A beszélőszervek, a finom izomrészek a beszédtanulás KÖZBEN alakulnak, fejlődnek, változnak - ezért van, hogy kiérve ebből a korból (~7 év) nem tudjuk ugyanolyan fizikai testig leható módon beszélni a tanult nyelvet, mint az anyanyelvet (az első 3-4 évben anyanyelvén beszélő éntudattal rendelkező embertől hallott nyelvet) (nem is beszélve arról, hogy azt a hatalmas munkát, amit a kisgyerek végez az első években, nem tudjuk megtenni, ez felismerés rendszerint az 5. újrakezdő angol nyelvtanfolyamon belénk is nyilall:)
*
Próbáljuk meg ezt, amit írtam megérteni, és várom a kimondottan ehhez kapcsolódó ellenvetéseket.
Tehát: ez a génektől 100%-ban független.
Ez az ember lényegével - istengyermekiségével - függ össze: a szívében lévő világ világosságával, a világ értelmével.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!