Miért dogmatisták a materialisták?
A materializmus olyan, mint egy vallás, ami az anyagban hisz. Az anyag értelemre ébredt - mondja a materialista. Az értelem anyagra ébredt - mondja a vakbuzgó bigott vallásos. Hol lehetne az arany középút?
Tudom, hogy az atomot elektronok, protonok és neutronok alkotják. Felfedezték a kvarkokat. Bájos, Ritka, Fel, Le, Felső, Alsó - ezek csak nevek. Miből van egy kvark? A fénysebességet, mint sebességkorlátot már rég megdöntötték, lásd EPR-paradoxon.
Hatását tekintve hasznos a materializmus, nem vitatom, mert különben nem lenne körülöttünk semmi, ami a technológiának és annak fejlődésének volt köszönhető.
Őrületes nagy ellenszenv, néha gyűlölet van jelen az új találmányokkal és új elméletekkel szemben, amik eltérnek a kanonizált és tanított elvektől. A feltalálókat is gyűlölik, ha nem a régi téziseket támasztják alá, kérdezem én miért? Most engem is gyűlölhetnek, mert sokan piszkálódásnak vehetik a kérdést, holott nem az.
Szinte üldöztetve vannak a feltalálók, ha máglyára nem is állítják őket (közvetlenül)! Lejáratás, negatív kampány bárki ilyennel megeshet. Kirúgatják az állásából, kiközösíti a tudományos közösség. Csodálkozunk, hogy alig vannak feltalálók?
Lehet, hogy valamelyik sufniban összeállított berendezés meghazuttolja a természettudományok valamely helyesnek vélt törvényét. Na és? Mi van akkor? Nem azt jelenti, hogy újra kéne írni a tudományos tételeket? Fontosabb az, hogy a tankönyvek hitelességét bizonygassuk annál, hogy szabad energiát szolgáltassunk az embereknek? Nem lenne jobb egy olyan világ, ahol nincs például villanyszámla, vagy gázszámla? A környezet-szennyezésről nem is beszélve...
Alig vannak feltalálók? Hol élsz te ember? Körbenéztél manapság a világban? :)
Szegény, szegény kóklerek, tényleg. Soha nem bizonyítanak semmit, és nem hiszik el nekik!
Mesélek neked egy történetet - nem ma történt, de azért nem is olyan régen.
Volt egy Einstein nevű figura - talán hallottál róla valamikor. Hogy, hogy nem, Einstein nekiállt gondolkodni. Elkezdte másik irányból megközelíteni a gravitációt, időt, sebességeket, és hasonlókat. Osztott, szorzott, számolt, és végül előállt egy elmélettel (amit matematikailag levezett), miszerint a fénysebesség mindig állandó. Bárhonnan nézed, bármilyen sebességgel nézed. Nincsenek fix inerciarendszerek, mint ahogy addig hitték, mint ahogy a Newtoni világkép lefestette. Einstein bácsi keményen átírta a fizikát, lévén bizonyította, hogy Newton, akinek a sebességről, gravitációról alkotott - MATEMATIKAILAG LEVEZETT - elmélete bizony nem eléggé pontos.
A tudományos világ ezen bizony fennakadt. Ugyanis Einstein félkézzel felülbírálta az addigi világnézetet. Olyanokkal jött, hogyha elég gyorsan mész, akkor az idő változik. Ha elég gyorsan mész, a test tömege elkezd nőni! Ezen bizony rengetegen kiakadtak.
Tudod, mi volt a különbség Einstein, és a mai ál-feltalálók között? Nem? Elárulom: Einstein MATEMATIKAILAG BIZONYÍTOTTA, és az akkor ISMERT TÉNYEKBŐL vezette le az elméletét. Sőt, mindezek tetejében, tudós volt, tehát az elméletét átadta a tudományos világnak, hogy ellenőrizzék. Sőt, elmélete olyat is tartalmazott, amit nem tudtak akkor még vizsgálni (pl, hogy minél gyorsabban mész, annál lassabban telik számodra az idő). Ez ma ismert tény, mert a műholdak esetében remekül vizsgálható.
Elméletét szétcincálták, darabokra szedték, újraszámolták, kísérleteztek vele, mértek fénysebességet így, fénysebességet úgy, gyorsították protont részecskegyorsítóban, detektáltak nagy erejű részecskesugarat a légkörben, ami mélyebbre hatolt, mint amennyi ideig a részecske létezhetett volna, hiszen a bomlási ideje lényegesen kisebb, mint ameddig a mérések alapján létezik.
Einsteinnek ugyanis igaza volt, így elfogadták azt az elméletet, ami felborította az egész világról alkotott elképzelésünket.
Ő nem támasztott alá semmi régi tézist, sőt, rámutatott, hogy az eddigi newtoni világ pontatlan. De az általad emlegetett szubatomi részecskék is felrúgták a világnézetet, mert rendkívül sokáig úgy volt, hogy az atom az egy tovább bonthatatlan, elemi részecske. Amíg nem jöttek a tudósok, és nem kezdték sorra felfedezni a kvarkokat, barionokat. Elemeket, amelyek nehezebbek, mint az az elem, amit ők alkotnak. Hogy, hogy nem, pont a speciális relativitás-elmélet energia-tömeg egyenlőség alapján.
Ezek az áltudósok ellen azért "őrületes nagy az ellenszenv" (holott a legtöbb tudós magasan tesz rájuk), mert nem bizonyítanak semmit. Állítják, hogy ezt-azt felfedeztek, de eredményeiket nem hajlandóak bemutatni, nem hajlandóak arra, hogy más is kísérletileg igazolja az eredményeiket. Ezek az álfeltalálók mind egy szálig panaszkodnak fűre-fára, hogy miattuk nem tudnak haladni, de eredmény egy sem mutat fel, csak hatalmas állítások mennek.
Negatív kampánynak te amúgy az igazságot mondod? Amikor a legtöbb "feltaláló" eredményeit középiskolai tudás alapján röhögve lehet cáfolni, és rámutatni a hatalmas hibákra azokban a rész-számításaikban, amit nagy kegyesen megméltóztatnak mutatni (aztán gyorsan visszavonulnak, hogy azokat a többi számítása igazolja, csak azt nem mutatja meg...)
Teljesen jó lenne egy olyan világ, ahol nincs villanyszámla, vagy gázszámla. De ez a világ a valódi tudósoktól fog eljönni, akik tényleg dolgoznak, és pl építik a fúziós-erőműveket, vagy dolgoznak a magas hőmérsékleten is szupravezető anyagokon. Nekik van lehetőségük megoldani ezeket - de amit ők előállítanak, azt bizonyítják is...
Szóval, ha majd a csodálatos feltalálóid, akiket úgy elnyom a ronda tudományos világ valamit bizonyítanak, akkor majd elfogadják őket.
De ha megnyugtat, engem is kiröhög mindenki, amikor közlöm, hogy a kisbolygó-övben van egy aszteroida, marmelád lekvárból (narancs-ízű), ami franciául beszél. Ezt természetesen tudnám is bizonyítani azzal, hogy én ezt állítom (illetve, statisztikai adatokat is tudok szerezni, miszerint ennek a létrejötte nagyobb nullánál) de mégse fogadja el senki...
Üdv!
Köszönöm a hozzászólásokat!
A feltaláló definícióját nem adtam meg. Én azt tartom feltalálónak azt tartom, aki nem másokat másol, hanem újat talál fel. A feltaláló lesősorban nem akar a régi elméletekkel szinkronban feltalálni, képes megújítani azokat.
A felfedező megint más, de nyelvtani boncolgatásba nem akarok belemenni.
Meg lehet ismételni valamit, (bizonyítási célból) de az már nem lesz új. Ennek fényében az egész emberi népességre levetítve tényleg alig vannak feltalálók, kutatók. A tudós már teljesen más az én szótáramban.
Persze hogy nem mutatnak meg semmit, te sem mutogatod a nyitott pénztárcádat az utcán. Haladni tényleg nem könnyű, ha mondjuk nincs pénz a kutatásra. Sok mesemondó is van persze, gondolom ismered is a mesemondókat, nem akarok neveket emlegetni. Középiskolai tudással valóban nem lehet mondjuk atomreaktort építeni. Viszont a tananyag sem az igazi. Kaptál már konkrét választ olyanokra, mint kohéziós erő? Vagy miért kering egy elektron, ha kering egyáltalán? 10 tanárból 9 azt mondaná, hogy CSAK!
Biztos sok felvételt és dokumentációt lehet találni a neten mindenféle berendezésről, vagy jelenségről. Amint valaki feltesz, mondjuk egy működő mágnesmotort, arra rövidesen megjelennek az utánzók, akiknek nem működik a látványra ugyanolyan gép. Persze egy ilyen megjelenésre száz másik jön, amik közül egyik sem működik. Így aki próbálja megtalálni a működő verziót, biztosan nem fogja megtalálni.
A kicsinyeskedést félretéve hallottam már Einsteinről, ismerem a munkáinak azon részét, ami publikus. Nagyon örülök is annak, hogy a munkásságát elismerte a tudományos világ. Viszont Einstein sem tudott mindent megoldani, különben nekünk sem maradt volna mit kutatni. Például miért megy a fény fénysebességgel? Ha lelassul egy közegben, miért gyorsul vissza, a közeget elhagyva? Mi a fény generátor eleme? Tudjuk, hogy hullám, de sem az elektromos tér, sem a mágneses tér nem változtatja meg az útját, miért?
A narancsízű, franciául beszélő aszteroidádhoz talán én lennék az első, aki nem röhögne, hanem odamenne, és megkóstolná, vagy megkérdezném tőle: Quel est votre nom? Vraiment saveur d'orange êtes-vous? (nem tudok franciául, google fordító)
Újrafogalmazom a problémám. Nem a tudósokkal vagy tudományos körökben mozgó kutatókkal van bajom. Azokkal van nézeteltérésem, akik csak mások szavait ismételgetik, de nem próbálnak meg saját maguk bizonyítani vagy cáfolni valamit. A lustaságról és a bizonyítás elmaradásáról beszélek, olyan esetben, amikor ez lehetséges lenne. Az előítéletekről beszélek, például az a tétel, hogy a mágnes nem végez munkát PONT. Ezen az alapon persze senki sem akar mágnesmotort építeni, mert elfogult. Az elfogulságot akartam megkérdőjelezni, nem azokat, akik mernek újítani.
Egyrészt a tudomány nem egyenlő a materializmussal.
A tudomány egy megismerési módszer, tudomány az, ami megfelel a tudományos módszertannak. Ennek az alapja az, hogy a világ jelenségeit megismerhető törvényszerűségek írják le. Bár kiderült ugyan, hogy azért vannak olyan elemi folyamatok, amelyek nem determinisztikusak, mégis statisztikai módszerekkel megfogva nagy tömegben mégis csak ugyanazok a törvényszerűségek jönnek ki, amit a klasszikus fizikában megszokhattunk.
A materializmus meg az a világkép – és akkor itt már akár lehet használni a hit szót –, mely szerint kizárólag az létezik, ami anyagi jellegű, ami mérhető, vagy a hatásai mérhetőek. Nem fogadja el Isten, sem más anyagon túli jelenség – lélek, asztrális világ, stb… – létezését. Ha belegondolsz, akkor valahol logikus. Valami vagy hat az anyagra, és akkor a hatás mérhető, észlelhető, tehát tudományos módszerekkel feldolgozható, vagy nem hat, és akkor nincs hatással az anyagra, tehát nem lehet különbséget tenni a létezése és nem létezése között, így pontosan olyan, mintha nem is létezne.
> Miből van egy kvark?
Vizsgáljuk. Egyelőre vannak hipotéziseink, illetve előre szaladva ezekből kész (hipotetikus) elméleteket gyártottunk, de egyelőre még nincs mód a kísérleti igazolására ennek az hipotézisnek. Lásd: húrelmélet(ek), bránelmélet, stb…
> A fénysebességet, mint sebességkorlátot már rég megdöntötték, lásd EPR-paradoxon.
Semmilyen tömeggel rendelkező anyagi részecske, sem információ nem haladhat gyorsabban a fénysebességnél. Információt normális esetben kizárólag anyagi változások, illetve anyagi részecskék vihetnek át. Az EPR-paradoxon az első esetet nem sérti, nem halad semmilyen anyagi részecske, mező, hullám fénysebességnél gyorsabban. Az információ látszólag valóban fénysebességnél gyorsabban halad, de anélkül, hogy érzékelnénk azt, hogy valami szállítaná ezt az információt. Ezért nevezik a jelenséget kísérteties távolbahatásnak. Nem igazán értjük a miérteket, ez jelenleg is egy kutatási lehetőség, bár nem nagyon tudunk mit kezdeni vele. Vannak persze magyarázatok, mely szerint valójában egy foton van, de egyszerre két helyen. A jelenlegi elméletbe belefér, nem mond neki ellent ez a fajta értelmezés, de…
Nem csak itt van gond. A világunkat jelenleg két elmélet írja le, amiből minden más elmélet levezethető. Ez a kvantumfizika, és a relativitáselmélet. Tudjuk, hogy egyszerre nem lehetnek helyesek. Valamelyiket idővel a megfelelő !kísérletek! !eredményeinek! tükrében valószínű felül kell vizsgálni. Valószínű, hogy mindkettőt. De egyelőre nem tudjuk, hogy milyen módon. Majd bizonyára 2050-ben ezért valaki megkapja a Nobel-díjat.
Addig viszont úgy általában a jelenlegi elméletek helyesen írják le a világot, tehát bármi is lesz az új elmélet, annak konzisztensnek kell lennie, és ki kell jönnie belőle a kvantummechanika és a relativitáselmélet összes ismert, kísérletileg többszörösen igazolt összefüggése.
Tehát attól, hogy van egy kísérleted, aminek az eredménye nem fér bele egy elméletbe, attól még nem dobjuk el, ha minden más esetben amúgy az elmélet helyes predikciókra vezet. Ha nem tudod a többi kísérleti eredménnyel, megfigyeléssel egyetlen konzisztens elméletben leírni, ami a te kísérleti eredményedet is lefedi, addig nincs elméletdöntő hatása. Persze nem söpörjük le az asztalról a dolgot, pont ez ad igazán feladatot a fizikának.
> Őrületes nagy ellenszenv, néha gyűlölet van jelen az új találmányokkal és új elméletekkel szemben, amik eltérnek a kanonizált és tanított elvektől.
Mert általában sok helyes ismeret mellett hülyeségekre épülnek ezek. Van egy hipotézis. Előhúzunk egy másik hipotézist, ami magyarázatot ad rá, így igazoltuk a az első hipotézisünket. Majd fogjuk a másik hipotézist, és igazoljuk az előzővel. Összességében valami olyasmi történik, hogy „Az összes férfi veri a feleségét. Ezt az bizonyítja, hogy az összes férfi agresszív. Azt meg hogy az összes férfi agresszív, azt meg jól láthatjuk abból, hogy az összes férfi veri a feleségét.”. Néha nyakatekertebb ez a fajta lánc, nehezebben is érhető tetten, nehezebben is fogalmazható meg, de ezt hívják körkörös érvelésnek. Sok esetben ha egy adott állítást megpróbálsz önmagában vizsgálni, a másik fél előránt egy másik – félreértett jelenséget, és megyünk körbe-körbe az egész hipotetikus elméletrendszerben.
Sokszor pedig az derül ki a „neves kutatók” érveléséből, hogy nem megcáfoltak egy-egy fizikai törvényt, hanem nem értik, félreértik azt. „Lám ezt mértük, márpedig az X fizikai törvény alapján nem ezt kellene kapnunk.”. De azt kellene kapnunk, csak nem jól használtad a törvényt, nem vettél figyelembe egy raklapnyi dolgot.
Sokszor egyébként nem is teljesen tiszta a dolog. Az adott kutató adományokat gyűjt, előadásokat „ad el”, könyveket ír, amivel egész jól lehet keresni.
> Lehet, hogy valamelyik sufniban összeállított berendezés meghazuttolja a természettudományok valamely helyesnek vélt törvényét.
A kérdés az, hogy valóban meghazuttolja-e. „Hát itt van ez az örökmozgó. Még fejlesztés alatt van, meg kell neki kezdőenergia, ezért beteszek egy elemet ide. De azért hidd el, hogy ez egy örökmozgó. Bizonyíték a működőképességére ez a kísérlet, ami örökmozgó, de még nem működik, mert a továbbhaladáshoz anyagi támogatás kellene.” Most akkor működik vagy nem? Ha nem működik, akkor nem hazuttol meg semmit. Ha működik, akkor meg meg kell mérni, publikálni kell a dolgot. Ha más nem talál a mérésben módszertani hibát, akkor oké. Ha talál, meg fogja nevezni.
Ott van pl. Egely György. Hány éve van a „szakmában”? 25? Valahogy úgy. 1991-ben vágott bele saját kutatásokba. Hány találmánya van? Egy, de az sem az. Ma is minden előadásában ígéretes eredményekről beszél, amiből lehetne valami, ha lenne rá forrás. Az egyetlen találmánya a vitalitás mérő Egely-kerék. Az meg kimutatja egy gyertya vitalitását is.
Nézzük meg mi is a probléma a mögötte álló elmélettel. Fogta, üvegbúrába tette a kereket, és a kerék így is megfordult, ha a közelébe tetted a kezed. Ahogy ő mondja, lám, üvegbúrában van a kerék, így nem a légmozgás indította el a kereket. Az, hogy a búra oldala is felmelegszik egy kicsit a kéz közelségétől, ami bent a búrában egyenetlen hőmérsékletet teremt, ami légmozgást indukál, az ne vegyük figyelembe. A világért sem. Nota bene, ahogy vákuumot csinálsz a búrán belül, a kerék már nem működik… Ennek ellenére azért elég sokat el lehet adni belőle, annak ellenére, hogy tudod a működését megcáfoló, a fizika törvényeinek megfelelő magyarázatot, csak éppen figyelmen kívül hagyod, elhallgatod ezeket. Na ez az, ami igazán indulatokat kelt az hozzáértők igazságérzete miatt.
> Persze hogy nem mutatnak meg semmit, te sem mutogatod a nyitott pénztárcádat az utcán.
Ergo semmivel nem tudják igazolni, hogy mondjuk az adott szerkezet nem a fizika jelenleg is ismert törvényszerűségei alapján működik. Innen nincs miről beszélni.
> Kaptál már konkrét választ olyanokra, mint kohéziós erő?
Persze a tényleges megértéséhez mélyebb ismeretek szükségesek. Általában nem tanítják középiskolában, de még úgy mérnöki egyetemeken sem nagyon. (Legalábbis nem emlékszem.). Ha fizikusnak tanulsz, akkor gondolom részletesebben taglalva van a téma.
> Amint valaki feltesz, mondjuk egy működő mágnesmotort,
Ez általában már eleve egy félreértés. A mágnes energiatároló. Annyi energia nyerhető ki belőle, amit a felmágnesezésénél bevittek. A mágnes ha erőt fejt ki, az ellenerő visszahat a mágnesre, és demagnetizálja azt. Lehet mágnessel motort építeni, ami szépen felhasználja a mágnesben tárolt energiát. Ha nincs rajta különösebb terhelés, akkor nagyon gyorsan tud forogni az a motor. Lásd: perdületmegmaradás. Csak annyi energiát kell átvinni, ami a közegellenállásban elveszett energiát pótolja, illetve némi extra perdületet ad. Motornak motor, hiszen forog, de próbáld meg ezt a motort leterhelni. Kisebb terhelést még lehet, hogy bírni is fog, csak közben csökken a mágnesek ereje.
Természetes úton is keletkeznek mágnesek. De ezek nem túl erősek, illetve ha ezeket kitermelnénk, ugyanúgy meg nem újuló energiaforrásról beszélünk.
Az erősebb mágneseket meg gyárban állítják elő, elég nagy fogyasztású elektromágnesekkel. Tehát ez sem „szabad” energia.
Szabad energia, ingyen energia, nullponti energia és még sorolhatnám.
Tudod régen volt az aranytojást tojó tyúk meg a terülj terülj asztalkám, ma meg ezek vannak helyettük.
Te csak foglalkozzál ezzel aztán ha van TÉNYLEGES eredmény akkor majd szóljál.
Addig nekem ezek csak olyanok mint a Yeti meg a Loch Ness-i szörny.
Sokat hezitáltam, hogy írjak-e vagy sem...
Arról van szó, hogy az összes eddigi írásaid alapján amiket olvastam, -a lehető legjobb szándéktól vezérelve- azt tanácsolnám, hogy látogass el egy pszichiáterhez, mert nagyon aggasztó amit látni vélek, illetve amit az írásod tükröz. Komolyan mondom, nem bántás. Sokat javíthatna az életed minőségén.
"Lehet, hogy valamelyik sufniban összeállított berendezés meghazuttolja a természettudományok valamely helyesnek vélt törvényét. Na és? Mi van akkor? Nem azt jelenti, hogy újra kéne írni a tudományos tételeket?"
Pontosan így halad előre a tudomány már nemtom hány száz éve. Valaki talál egy hibát, amivel átírja a történetet. (Einstein is)
Ha ismersz ilyen illetőt, rögtön küldd a magyar kormányhoz, mert ezzel energetikai nagyhatalom leszünk (nem fogja érdekelni őket, hogy a "genny" nyugat mit szól hozzá).
Köszönöm a hozzászólásokat!
A kérdést befejezettnek tekintem, nincsenek támogatóim, de pont erre voltam kíváncsi. Szomorú vagyok még mindig emiatt, de talán majd egyszer jobb lesz a megítélése ennek a dolognak...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!