Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szkeptikusok! Létezik evolúció...

Szkeptikusok! Létezik evolúció? Érvek az evolúció ellen?

Figyelt kérdés
Jöhet érv mellette is, minden válaszra kíváncsi vagyok.

2014. okt. 3. 11:59
1 2 3 4 5 6
 11/60 A kérdező kommentje:

Darwin felszállt egy hajóra, ahol egy szigeten különös állatokat látott. Erről könyvet írt. Nem rémlik?


És ha nem volt első állat, vagy ember akkor a semmiből csak nem lett valami... Lehet hogy egy földön kívüli életforma hozta létre ezeket a fajokat. Ezt nem lehet tudni.


De miért van az, hogy én még soha egy épkézláb konkrét érvet sem hallottam sem mellette, sem pedig ellene? Én sok dologgal szemben szkeptikus vagyok. Ez tény. De amit nem látok vagy nem tudok megfogni azt nem tudom elhinni sem. Épp ezért írtam ki a kérdést, mert visszaolvastam más evolúcióval kapcsolatos kérdéseket is, de nem találtam meg amit kerestem.

2014. okt. 3. 18:16
 12/60 anonim ***** válasza:
100%

"Darwin felszállt egy hajóra, ahol egy szigeten különös állatokat látott. Erről könyvet írt. Nem rémlik?"


Mármint a Galapagos-szigeteki pintyekre gondolsz? Itt vannak róluk fényképek:

[link]


"És ha nem volt első állat, vagy ember akkor a semmiből csak nem lett valami..."


És ennek a világon semmi köze az evolúcióhoz. Lásd: abiogenezis.


"Lehet hogy egy földön kívüli életforma hozta létre ezeket a fajokat. Ezt nem lehet tudni. "


Lehet, de akkor a földönkívüli létformát is létrehozta valami. Stb, amíg a végén visszajutsz a természetes okokhoz, vagyis abiogenezis és evolúció.


"De miért van az, hogy én még soha egy épkézláb konkrét érvet sem hallottam sem mellette, sem pedig ellene?"


Hát nem tudom, rendkívül rosszul kezeled a google-t?

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. okt. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 hollófernyiges ***** válasza:
100%

A Darwin-pintyekre gondolsz Galápagoson? Azok megvannak.

[link]


"miért van az, hogy én még soha egy épkézláb konkrét érvet sem hallottam sem mellette, sem pedig ellene?"


Mert nem néztél utána, hemzseg a net pro és kontra érvektől, és tényleg nagyon sokszor ki lett már ez itt vesézve.

2014. okt. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 A kérdező kommentje:

Az úgy oké, hogy fajokon belüli keveredés megvan, de hol lesz itt a homo erectus, a homo sapiens és a többi? Azok is egy sejtként kezdték majd eljutottak a gondolkodó emberig? És hol van összeköttetés az elefánt és a jegesmedve közt? Vagy egy emlős és egy madár közt? Azok is egy ősből fejlődtek ki? Mert ha igen, akkor csak van egy felvivő? Vagy ha nem egy hát akkor több, de akkor is elindult valahol az egész.


Lehet, hogy most nagyon idegesítő a kérdésem, de tudom magamról, hogy még rengeteg dolgot nm tudok, és próbálok megfogni egy biztos szálat.

2014. okt. 3. 18:52
 15/60 A kérdező kommentje:

És én is olvastam már olyan cikkeket ahol bemutatták ahogy a lepényhalnak az "evolúció" során elmozdult a szeme, de ettől még mindig nem lesz a majomból ember... És mivel az emberiség még csak pár évezrede (vagy régebb óta?) él a földön, de mindenképpen rövid ideje kezdte el figyelni ezeket a jelenségeket, valószínűleg még jó ideig bizonyítékot sem fog tudni felmutatni egy új faj megszületésére.



U.i.: Azért zárójeleztem a "És mivel az emberiség még csak pár évezrede (vagy régebb óta?) él a földön" mondatomat, mert ha jól tudom, van elmélet arra is hogy a dinoszauruszok korában már éltek emberek,(és ezt bizonyítékokkal is alá tudták támasztani) és ez megint ellent mond az evolúcióval, hisz akkor az ember sem évmilliók alatt alakult ki.


Egyébként meg az az érv, hogy az élőlények evolúciója évmilliók alatt jön létre elég kényelmes indok hiszen ennek így nehéz ellent mondani... (kivétel ha te vagy törpapa és 500 évig élsz...)

2014. okt. 3. 19:04
 16/60 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy volt közös ős, ha minden igaz, az összes földi élőlény egy őstől származik. Te, én a csimpánzok, kolibrik, cápák, nyírfák, kikericsek, meg a taplógombák.

A kulcsszó: idő. Évmilliárdokig tartott ez az egész, ez annyi idő, amit igen nehéz ha nem lehetetlen felfogni.

2014. okt. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
100%
Ja és semmilyen rendes bizonyítékkal nem lett alátámasztva az, hogy az ember egy időben élt volna a dinoszauruszokkal. Az ellenkezőjére viszont van tucatszám. Amúgy az szerintem sokkal kényelmesebb magyarázat, hogy egy szellem kitalálta és legyártotta az egészet hat nap alatt.
2014. okt. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 A kérdező kommentje:

1. Ahogy már a fentiekben is említettem nem vagyok kreácionista.


2. "A kulcsszó az idő"

Említettem már fentebb ezt is. Ez egy nagyon kényelmes érv hisz ennek csaknem lehetetlen ellent mondani.

2014. okt. 3. 19:57
 19/60 A kérdező kommentje:

Egyébként (ez nem tudományos indok, csak az én véleményem)

a dinoszauruszoktól való félelem lehet akár "evolúciós félelem" is. Ezt a kifejezést nem akartam használni, mert ezzel magamnak mondok ellent, de azt hiszem így tudom a legjobban kifejezni magam.

2014. okt. 3. 20:00
 20/60 Hardy Weinberg ***** válasza:
100%

"Azok is egy sejtként kezdték majd eljutottak a gondolkodó emberig?

Te is egyetlen sejtként kezdted földi pályafutásod, és eljutottál a magát gondolkodó embernek valló formáig. És itt ténylegesen rád, a testedre gondolok, nem a fajra, amihez tartozol.

Ha eddig nem kaptál választ a kérdéseidre, akkor talán meg kellene fogalmaznod azokat a kérdéseket. Szabatosan és mások számára is érthetően. Mert az ilyen kérdésekből, hogy "Létezik evolúció? Érvek az evolúció ellen?", nem tudjuk kitalálni, hogy mire vagy kiváncsi.

2014. okt. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!