Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mivel fejleszthető legjobban...

Nevenincsember kérdése:

Mivel fejleszthető legjobban az analitikus gondolkodás? Egyeseknek miért fejlettebb már kiskorától?

Figyelt kérdés

Kb. olyan fél éve kezdtem el foglalkozni az önfejlesztéssel mivel lassan 20 évesen nincs semmilyen életcélom. Először a mentális önfejlesztő képzésekbe futottam bele, majd a memóriafejlesztés témakörbe. 1-2 könyv elolvasása után rájöttem, hogy én nem ezeket keresem. Olyan gondolkodásra szerettem volna szert tenni mint amilyen azoknak van akik minden gond nélkül megoldanak-, megértenek számomra hihetetlen komplex dolgokat. Utána olvasgattam és több helyen is szembesültem vele, hogy célorientáltan nem lehet az analitikus gondolkodást fejleszteni. Végül hozzákezdtem különféle tevékenységek végzéséhez pl. sudoku és ehhez hasonló fejtörő gyakorlatokhoz. Olyan 4 hónapja napi szinten csináltam ezeket, de semmilyen fejlődést nem tapasztaltam, maximum egy picivel kevesebb idő alatt oldom meg a rejtvényeket.


Az érdekelne, hogy egyáltalán lehetséges-e elérni fejlődést ilyen téren, ha igen mennyire?


2014. jan. 4. 11:05
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Persze!Egy példa.:Olvasgasd itt a kiírásokat és a válaszokat,iszonyú sokat tanulsz majd!Figyeld az emberek reakciót és észre fogod venni,hogy mi marad meg benned.Érdekel a tudomány?Akkor figyeld nagyon,vagy válassz kategóriát,vagy akár mindet...Ne az én %-kom nézd,mert egyik kategóriában iszonyatosan lepontoznak az okoskodó "mariskák".De ez engem nem érdekel!Magyarul te agyra akarsz gyúrni:).Lehet!!!
2014. jan. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!