Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A belső beszédünk hatékonyságá...

A belső beszédünk hatékonyságának növelésével növelhetjük a gondolkodásunk hatékonyságát?

Figyelt kérdés
Az emberek az anyanyelvükön gondolkodnak. Ebből mi vonható le? Lehet azt felételezni, hogy egyes nyelveken könnyebben lehet logikusan gondolkodni? Illetve létre lehetne hozni egy olyan nyelvet amely direkt a logikus gondolkodást szolgálja? Mit gondoltok erről?

#gondolkodás #belső_beszéd
2013. dec. 27. 11:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Vannak logikai nyelvek, például a lojban: a nyelvtana a predikátumlogikát követi.


[link]


Tudományos célú alkalmazásokról nem szól a fáma. Pedig az milyen érdekes lenne is már.

2013. dec. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Én még régebben olvastam egy könyvet és abban is szó volt erről. Lényegében a memorizálással foglalkozott. Például régebben amikor még a könyvek sem voltak elterjedve és pergamenre írtak, az elbeszélők, tudósok (stb.) komplett könyveket jegyeztek meg. Ilyenkor általában egy könnyen megjegyezhető képre asszociáltak és a szöveget ezekhez a képzelt képekhez rögzítették.


Kicsit bővebben, ha érdekel.


[link]


Tudom, hogy ezekben vannak egy kissé ezoterikus baromságok is, viszont szerintem kapcsolódik ide ez a téma is.


Számomra ez egy igen érdekes terület.

2013. dec. 29. 17:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!