Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám az IQ-mat...

Hogyan tudnám az IQ-mat fejleszteni?

Figyelt kérdés
Kitöltöttem a mensa online tesztjét és 110 jött ki... eléggé el vagyok keseredve, mert ez is csak azt mutatja, hogy nem vagyok elég jó és okos arra a szakra, ahova egyetemre járok. Tényleg egyszerűen butának érzem magam a többiek között.
2013. okt. 19. 14:51
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
#9 de semmi konkrétumot nem mondasz miért nem lehet fejleszteni x) hogyha a logikát mérik, azt lehet fejleszteni... magamon is tapasztalom, hogy mióta tanulom a felsőbb matematikát azóta jobb a logikám stb... nem inkább csak az van , hogy egyszer valaki azt mondta , hogy " márpedig nem lehet fejleszteni/ nagyon nehéz fejleszteni ezt meg azt egy bizonyos életkor után" és akkor sokan elhitték ezt és elkezdték ugyanezt szajkózni, önmaguk megnyugtatására?
2013. okt. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy példa: vegyük az éneket. Ha valakinek bot hangja van, akkor azzal bizony nem sok mindent lehet kezdeni. Lehet némileg fejlesztgetni, naponta énektanárhoz járatni, de soha az életbe' nem lesz belőle egy Pavarotti.

Vagy ha valakinek a fizikuma nem jó, akkor belőle se valószínű, hogy élsportoló lesz. Persze, lehet erősíteni, edzeni, és egy szintig lassan lehet is javulást elérni, de most aki a 100 métert is fél perc alatt futja, az nem fogja Boltot lefutni soha.

Valahogy az IQ-val is így van. (A két hasonlat között inkább az énekes hasonlat a helytállóbb.)

2013. okt. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Nincsen baj az önbizalmammal, hanem reálisan látom a helyzetet :(
2013. okt. 19. 16:47
 14/27 anonim ***** válasza:
Reálisan? Egy olyan teszt után, ami még csak nem is hiteles? Biztos vagy te ebben?
2013. okt. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
csoporttársam is kitöltötte és 126 jött ki neki
2013. okt. 19. 17:08
 16/27 anonim válasza:
59%
A 110 az atlagos IQ szint. Teljesen normalis. Es ez tanulassal fejlesztheto. Nekem 4 evvel ezelott 75-os IQ-m volt, most meg 100, szoval attol fugg mennyire van megterhelve az agyad ( marmint mennyire hasznalod a logikadat). A sakk peldaul mindig is IQ fejleszto volt, vagy a strategiai jatekok. Van a neten egy oldal, Lumosity, es rengeteg logikai feladat van pl. figyelem fejlesztes, nev megjegyzes stb. 1 honapig csinaltam es meg volt a hatasa. De en meg mindig a sakk mellett allok.
2013. okt. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Ismételten megkérdezem: egy olyan teszt alapján hiszed, hogy reálisan látod a dolgokat, ami még csak nem is hiteles?

Nekem meg 125 jött ki a próbateszten, a hiteles, valódi teszten meg 135+.

Másrészt meg túlreagálod ezt az egész IQ-dolgot.

Bár ha ezt nem vagy képes felfogni, akkor lehet, hogy végső soron tényleg reálisan látod a dolgokat.


#16: az átlag IQ elvileg 100. 75-ös IQ-ról meg senki nem fog felugrani egyből 100-ra. 75 az már majdnem az értelmi fogyatékos kategória.


Persze, ez akokr igaz, ha a valódi intelligenciahányadosról beszélünk, és nem a neten keringő megbízhatatlan szutykokról.

2013. okt. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
És hogy néz ki egy rendes IQ teszt akkor? Miben már az, ha elmegyek és élőben írom meg? (és mennyibe kerül?)
2013. okt. 19. 20:06
 19/27 anonim ***** válasza:
88%

"75-ös IQ-ról meg senki nem fog felugrani egyből 100-ra. 75 az már majdnem az értelmi fogyatékos kategória.

Persze, ez akokr igaz, ha a valódi intelligenciahányadosról beszélünk, és nem a neten keringő megbízhatatlan szutykokról."


1. Ha figyelmesen elolvasod Crystina válaszát, láthatod, hogy a két teszt között 4 (azaz négy) év telt el.

Az abszolút nem "egyből".

2. Tudok olyan esetről, amikor ugyanannak a személynek egy év különbséggel 20 (!) ponttal többet mértek. Teljesen megbízható teszttel, pszichológusnál.


Ennek több oka is lehet: – a fejlődés, – más külső és belső körülmények (pl. zavaró hatások, ez lehet akár az ismeretlen környezet is); – az aktuális szellemi és fizikai állapot, pl. akár az éhség vagy az izgalom is negatívan befolyásol, tehát a tesztíró alulteljesít).


Az IQ-szint mindig egy _pillanatnyi_ (aktuális) állapotot mutat.


A netes Mensa-teszt pedig igenis megbízható, magyar nyelven nincs is más normális a neten.

A netes és a valós közötti eltérés is lehet akár negatív, akár pozitív irányban, a 10+ pontnyi eltérés egyáltalán nem sok.


@ Kérdező:

[link]

2013. okt. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont nekem nem kell megmagyaráznod, hogy az IQ, mint a legtöbb teszt, csak egy aktuális állapotot képes mérni. Nyilván, ha csontrészegen kéne IQ-tesztet írnom, úgy, hogy végig mellettem légkalapáccsal dolgoznak, nem fogok ugyanolyan jó eredményt elérni, mint akkor, amikor friss és fitt vagyok, és nem zavar semmi. Erről szerintem nincs is vita.

De ugyanakkor az is igaz, hogy a 75-ös IQ az meglehetősen alacsony. A 100 meg átlagos. És habár igaz, fiatal korban ez eléggé könnyen tud változni, azért 25 intelligenciapont emelkedés az meglehetősen extrém és ritka. (Már ha nem csak mérési hibának köszönhető az egyik. Mint ahogy mondtam, egy üveg vodka, és én is lazán megmutatom, hogy képes vagyok egyik napról a másikra harmincat rontani az intelligenciahányadosomon, majd rá 2 nappal ugyanennyit visszatornászni.)


Egyébként 2000 forint.

2013. okt. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!