Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám az IQ-mat...

Hogyan tudnám az IQ-mat fejleszteni?

Figyelt kérdés
Kitöltöttem a mensa online tesztjét és 110 jött ki... eléggé el vagyok keseredve, mert ez is csak azt mutatja, hogy nem vagyok elég jó és okos arra a szakra, ahova egyetemre járok. Tényleg egyszerűen butának érzem magam a többiek között.
2013. okt. 19. 14:51
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
36%
Azt konkrétan nem lehet fejleszteni, az egy vele született képesség.
2013. okt. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
28%
Óceán mélyén van IQ-növelő gyógynövény és ez nem vicc!! Ezt szedik a kínai fiatalok!!!! Keress rá!
2013. okt. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

,,Azt konkrétan nem lehet fejleszteni, az egy vele született képesség."

Érdekes felvetés. Akkor te most pont annyira vagy intelligens mint csecsemő korodban? Odaadjam a csörgődet? :D

2013. okt. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Pár dolgot tisztázzunk:

1. Az IQ igazából 16 éves kor felett már csak nagyon kis mértékben fejleszthető.

2. Az IQ és a tanulmányi eredmények nem mindig állnak arányban egymással.

3. Intelligens és okos nem ugyanaz. Persze, 40-es IQ-val senki nem lesz villamosmérnök, de most attól, hogy valakinek nem 140 az IQ-ja, még lehet okos.

4. Ez csak egy próbateszt. Ha tényleg érdekel, hogy mennyi, akkro menj el a Mensa hivatalos tesztjére!

2013. okt. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
na én is megcsináltam gyors és 110 jött ki X) amúgy semmi értelme, nekem már volt 130, 90 meg mit tudom én mennyi... kedv , odafigyelés stb függő :) Nehogy elkeserítsen ez! mert pont azzal fog romlani a teljesítményed.
2013. okt. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
meg aki azt mondja ,hogy nem lehet fejleszteni, az magyarázza el miért. térlátást lehet fejleszteni, fejbenszámolást lehet fejleszteni... szókincset lehet fejleszteni... mindent lehet fejleszteni amit egy IQ teszten mérnek :D:D... de várom a magyarázatokat.
2013. okt. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy lehet fejleszteni :) Logikai kérdések vannak benne, meg matematikai stb...

Csak nagyon rossz érzés, hogy azt látom, hogy a csoporttársaim mennyivel okosabbak nálam és soha nem leszek elég jó

2013. okt. 19. 15:39
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

ez ismerős érzés. én első félévben éreztem ezt, aztán rájöttem , hogy egyáltalán nem okosabbak csak

1: többet tanulnak, szorgalmasabbak

2: jobb középsuliból jöttek


így 3. félévre már szerintem behoztam őket :) csak akarat kérdése.

2013. okt. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

#6: mert egy valódi, hiteles IQ-tesztben nem azt fogják mérni, hogy milyen jól tudsz összeadni-kivonni. Az ilyen netes szutykok meg nagyon messze állnak egy valódi IQ-teszttől. Még a Mensa netes tesztje is teljesen más, mint a hivatalos tesztjük.


Nem a matematikai és egyéb szerzett képességeket mérik, hanem a logikádat.

Egyébként meg lehet fejleszteni, csak egy bizonyos életkor után már nehéz. Az intelligencia az nem olyan, mint egy mateklecke, hogy könyvből betanulható.

2013. okt. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Megjegyzés: neked nem az IQ-ddal van baj, hanem az önbizalmaddal.
2013. okt. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!