Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám fejleszteni az...

Hogyan tudnám fejleszteni az IQ-mat?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és pár napja csináltam egy IQ-tesztet és az eredmény elszomorított. Tudom hogy 14 évesen ez még nem jelent semmit de akkor is hol vagy hogyan tudnám ezt a számot feljebb tornázni?
2012. júl. 28. 23:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tanulj.
2012. júl. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Tanulj, olvass.


Amúgy nekem is elég gyatra az IQ-m... 19 évesen 101 csak, pedig nem vagyok hülye, vagyis nem érzem magam annak :)

2012. júl. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
de a nyáron mit?
2012. júl. 29. 00:39
 4/12 anonim ***** válasza:
Amiket IQ teszteket az interneten találsz, egyik sem "valódi". Az IQ-t nem úgy mérik, mint ahogy a neten megtudod mérni, és a tényleg IQ-hoz semmi köze sincs. Így hiába kapsz te akármilyen értéket, ne hasonlítsd az IQ-hoz, mert valójában nem azt az értéket kapod.
2012. júl. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Azért ami a mensa.hu-n van, az mérvadó.


Amúgy az érzelmi intelligenciát tudod fejleszteni, és az húzza fel magával az IQ-t is. Fordítva nem így van.

2012. júl. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Először is: az IQ-tesztek mindig a kor függvényében értékelendők, azaz ugyanahhoz a teljesítményhez más-más érték tartozik.


Másodszor: 18 éves kor alatt csak speciálisan kidolgozott tesztek mutathatnak "helyes" eredményt. Nem tudom, milyen tesztet csináltál; belinkelnéd?


Harmadszor: elsőre lehet, hogy a valósnál sokkal alacsonyabb érték jön ki; ha valaki nem ismeri a típusfeladatokat, vagy túlságosan izgul. Begyakorlás után az érték emelkedhet. Amúgy is, a tesztek mindig egy _pillanatnyi_ értéket mutatnak. Befolyásolják a külső és belső körülmények (pl. fáradtság, éhség, izgalom).


A 2. válaszolónak pluszban: a 101 teljesen átlagos, mivel a normál érték 90 és 110 között van. Úgyhogy ne ess kétségbe. :)


De mindezektől függetlenül fejleszteni lehet: sok olvasás, sok matek, főleg logikai játékok; és úgy általában sok tanulás, memória-, képesség- és készségfejlesztés...

A tanulás nem konkrétan magolást jelent, bár az is fejleszti a memóriát. De inkább játékosabb, gondolkodtatóbb dolgokra gondolj.

Tudom ajánlani például az alábbi oldalt:


[link]


Ez elvileg gyerekeknek készült, de felnőttek is szoktak játszani. :P

Csak megfelelően válogatni kell, tehát ne a kifestőket vagy a színkeresős játékokat keresd. :D


A válogatott, igényes zene pedig szinte mindenre pozitív hatással van. :)


A neten található tesztek többnyire csak gyakorlásra jók, nem valós eredményeket adnak. Viszont tanulni ezekből is lehet.


Ha pedig komoly teszt, akkor tényleg a Mensa a legjobb:


[link]


De a korhatár itt is érvényes. :)

2012. júl. 29. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
a mensa.hu -n csináltam
2012. júl. 29. 02:42
 8/12 anonim ***** válasza:
Csináld meg másodszor néhány hónap múlva is úgy, hogy készítesz ki papírt-ceruzát, sok feladatot könnyebb papíron kiszámolni.
2012. júl. 29. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Vegyél példát Richard Feynmanról. Itt írok róla:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__3..


Na jó, most ezzel nem azt akarom mondani, hogy a Nobel-díj, vagyis semmi, de ha neki sikerült, akkor más is képes akár komolyabb eredményt is elérni.

2012. júl. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Helyesen:


Na jó, most ezzel nem azt akarom mondani, hogy a Nobel-díj, vagy semmi, de ha neki sikerült, akkor más is képes akár komolyabb eredményt is elérni.

2012. júl. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!