Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van a halál után létezés? Az...

Van a halál után létezés? Az ember miért nem tudja definiálni a nemlétet a semmit? Honnan jöttünk hova tartunk?

Figyelt kérdés
Itt nem a szellemekre gondolok illetve a létezésükre-
2008. jún. 24. 20:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
88%

A halálközeli élményeknek (fény, alagút, megbékélés, felsőbb lény érzete stb.) megvan a fiziológiai magyarázata.

Ezeket elő is lehet idézni az agyban, különböző (veszélytelen) hatásokkal is.


Úgyhogy - ha létezik is valami a halál után - EZEK az élmények enélkül is működnek.

2008. jún. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
89%

Volt nekem egy ismerősöm, szegény meghalt már,de életében kétszer hozták vissza a klinikai halálból.

azt mondta, nincs ott semmi, csak sötétség.

Nem volt sem alagut, sem nagy fényesség, a rég elvesztett rokonok/barátok sem hívták.

2008. jún. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
66%
A klinikai halál állapota valóban nem bizonyíték arra,hogy mi van a halálunk után. Nem tudom miért félünk a haláltól, hiszen "halottak" sokkal több ideig voltunk mint amióta élünk. Anyagi értelemben meg mindig is voltunk és mindíg is leszünk atomi és elemi szinten. Szerintem az atomokban is van valami tudatosság. Pl az elektronhéjakon párosítatlanságra törekednek. Nézd meg amikor a buszra felszállnak az emberek,amíg van olyan hely ahol két ülés van szabadon ,oda ülnek, tehát párosítatlanságra törekszenek. Miben is különbözünk az atomoktól? :)
2008. szept. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

:)Igen nagyon érdekes az észrevételed!!!

Pont ma is átéltem ezt a jelenséget:D

2008. szept. 14. 22:26
 15/15 anonim válasza:

Egy férfi beszámolója:


[link]


[link]

2009. ápr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!