Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van a halál után létezés? Az...

Van a halál után létezés? Az ember miért nem tudja definiálni a nemlétet a semmit? Honnan jöttünk hova tartunk?

Figyelt kérdés
Itt nem a szellemekre gondolok illetve a létezésükre-
2008. jún. 24. 20:04
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Érdekelne a biológia ill. evolúciapszichológiai magyarázat..
2008. jún. 24. 20:34
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

A válasz: 42! :)


Most komolyan. Szerinted tényleg létezik ezekre a kérdésekre bizonyítottan jó válasz? Biztosan senki nem tud semmit, lehet róla elmélkedni, filozofálni, de a választ nagy valószínűséggel életedben soha nem fogod megtudni. Ill. ha a halál után nincs létezés (ízlés kérdése, de szerintem pl nincs) akkor utána se.

2008. jún. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen létezhet..pl. akinek voltak halálközeli élményei...
2008. jún. 24. 20:49
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

Igen létezhet..pl. akinek voltak halálközeli élményei...


Még mindig én vagyok, az első hozzászóló.

A halálközeli élmények véleményem szerint nem igazán kapcsolódnak ide. Egyrészt mindenki mást mond(ill. itt is diktál a divat, régebben mást mondtak az emberek, utána jött a fehér alagút, stb.), másrészt a halálközeli élmény nem egyenlő a halállal. A halál beállta előtt rengeteg vegyi anyag szabadul fel az agyban, többek közt közismert drogok is mint a DMT. A DMT alapesetben az emberi agy egy idegi ingerületátvivő anyaga, ami viszont halál előtt lebomlik. Ezzel már kis részben meg lehet magyarázni a halál élményeket, hallucinációkat. Fontos megjegyezni, hogy ilyenkor az agy még működik, olyan esetről nincs tudomásom, hogy valaki úgy jött volna vissza a halálból, hogy leállt az agya. Szóval ezzel tényleg nem magyarázható semmi, mert ez nem halál, csak halál közeli. Ha érdekel az egóvesztés, és a halál KÖZELSÉGÉNEK érzése, javaslom olvass pszichedelikával foglalkozó könyveket. Esetleg próbálj nagy dózisban LSD-t, gombát, DMT-t, vagy Salviát. :P

2008. jún. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi,de nem vagyok rá vevő.És minden nem magyarázható meg a vegyi anyagokkal..és a matériákkal.
2008. jún. 24. 21:30
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

Köszi,de nem vagyok rá vevő.És minden nem magyarázható meg a vegyi anyagokkal..és a matériákkal.


Oké rendben van, hogy nem vagy rá vevő.

Azonban azt próbálom magyarázni, hogy EGYÉRTELMŰEN BIZONYÍTOTT magyarázat ezekre a kérdésekre NINCS!!!

Ha nincs egyértelmű válasz, akkor csak vélemények, és felvetések vannak. Én meg elmondtam a dologról a véleményem, mert úgy gondoltam erre vagy kíváncsi. Azonban sajnos úgy látom, hogy tévedtem, viszont így akkor nem értem, hogy miért teszed fel egy ilyen oldalon ezt a kérdésedet, ha már van elképzelésed a dologról, és nem vagy kíváncsi mások véleményére...

2008. jún. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ok.Végülis igazad van.Inkább filozófia témakörben tartozik a kérdés bizonyítékok híján.
2008. jún. 24. 21:58
 8/15 A kérdező kommentje:
Az LSD pedig érdekes hatásokat válthat ki, de azért nem vállalnám be...
2008. jún. 24. 21:59
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy tűnik, mintha már bevállaltad volna. :D
2008. jún. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
:)Játszott a net és az egér:):P
2008. jún. 24. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!