Matematikusok és statisztikusok nagyobb eséllyel nyernek az ötöslottón?
Nagyobb az esélye hogy nyernek? Képesek olyan algoritmust írni, kigondolni amiben minél több mindent számításba vesznek?
Van ilyen program? Most csak a legalapabb gondolat, hogy figyelembe veszi az elmúlt nyerőszámokat és annak megfelelően súlyozza, valószínűsíti melyik szám jöhet számításba.
Most attól tekintsünk el, hogy szerencse kérdése és elvileg ugyanazok a számok jöhetnek ki minden héten, amire kis esély van, de van. A gyakorlatiasabb része érdekel.
Ez sem igaz, mert a szerencsejátékok úgy vannak összerakva, hogy átlagosan a befizetett pénzed 90...70%-át nyerd vissza. Akkor, ha nem csalnak.
A statisztikusok éppen akkora eséllyel nyernek, mint mindenki más, mivel a lottó nem emlékszik arra, hogy mi volt az előző húzás. Egyáltalán nem emlékszik, ezért teljesen mindegy, hogy mi volt az előző húzás vagy az összes eddigi húzás.
Viszont van egy érdekes dolog: ha nyernek - akkor átlagosan többet nyernek, mint más. Azért, mert ők tudják, hogy milyen számok azok, amelyeket egy átlagember ritkán tesz meg, és arra a számra tesznek.
Ha kellően nagy számú húzás állna rendelkezésre, lenne benne gyakoriság? Valószínűtlen, hogy az eloszlás egyenletes legyen.
Nincs véletlen.
A 1-es golyón kevesebb a festék, ezért kisebb a sűrűsége a golyónak, tehát más fizikai erők hatnak rá, mint a 88-as golyóra, amin több a festék.
Elméletileg nincs különbség, de magam is szórakoztam hasonlóval.
Írtam programot, amely több szinten elemezte a húzásokat.
Nem figyelembe véve a húzás sorrendjét volt öt szám kategória és ezek eloszlását vizsgálva a 2, 3, 4 szám kategóriánál homokdombszerű szóráseloszlás tapasztalható. Itt a szélek levágásával lehet meghatározni az ideális gyakoriságot, az 1, 5 kategóriánál a csúcspont a szélek felé tendál, ahol csak az egyik oldalt lehet szűkíteni.
Más grafikonnal megfigyelhető volt, hogy a 6-7 -8. heti húzások közül valamelyik, (átl. 7) kis számokból kerültek ki érdekes módon. Ez több éves ciklusban megfigyelhető volt. Ilyenkor nagyobb összeggel játszottam, a kategóriák minimumára koncentrálva.
Az eredményem több 3-as találat volt, így nyertem vissza némi pénzt, de összességében természetesen vesztettem.
Valójában engem a programozás érdekelt, különösen a rekurzív része, amellyel a szórás eloszlását hangsúlyoztam. Több módszerem is volt rá, Furier analízis és hasonlók, de a legjobban az egyszerű megfigyelésekre és bizonyos koncepciók felvetésére alapozott lépéseknek volt valamelyes hatása.
Az eredmény eléréséhez a legnagyobb esélyű 15-20 szám hibaszázalékos kombinációját variáltam és belátható, hogy a játékra fordított összegnek minél nagyobbnak kell lennie, a koncepció megjátszhatóságára. Természetesen a megjátszandó lehetőségek csökkentésével drasztikusan csökken a nyerés esélye. Gyakran előfordult, hogy pénzzel nem is tettem meg a tippjeimet, csak modelleztem a játékot és ezen a szinten kiváló szórakozás.
Nyerni sajnos nem lehet vele...
NEM LEHET.
Mivel függetlenek egymástól a húzások, 1-1 húzás eredményébe nem lehet rágyúrni (ahogy nagyon helyesen mondták is előttem).
Ha viszont különleges szabályok vannak (de nem lottó), akkor olyan eset előfordulhat, hogy egy szerencsejátéknál ügyesen kitöltve nagyon sok szelvényt, azok együttesen pozitív várható nyereménnyel lehet számolni. De ez nagyon ritka, és fatális hibát kell elkövetni hozzá a játék tervezésekor. Nem a Szerencsejáték Zrt-nél fog előfordulni.
Az viszont előfordulhat (különösen az 5-ös lottónál), hogy a szelvény árát nagyságrendileg megközelíti a várható bevétel. Hiszen a főnyeremény hétről hétre duzzad. Ehhez viszont több héten át tartó sikertelen szelvénytöltések sorozata szükséges, tehát a cég ezzel sem veszít. Lottózással nem lehet garantáltan pénzt nyerni és pont.
Olyat csinálhatsz, hogy kitöltesz több szelvényt, ekkor nő az esélyed a nyereményre, de a nagyobb árak miatt a bukott pénz is nagyobb. Algoritmusokkal legfeljebb ezt a két dolgot tudod balanszírozni, de a várható nyereményre nem lehet hatással semmilyen taktika.
A lottózással lehet garantáltan pénzt nyerni!
Ezt a Szerencsejáték Rt. teszi, hiszen a befizetett pénzeknek csak a felét fizeti ki nyereményekre, a másik felét lenyúlja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!