Azon senki sem tűnődött még el, hogy vajon hogyan látjuk mi emberek a képernyőn a betűket?
"Vagy tévedek?"
IGEN. Tévedsz.
Az a baj, hogy amit kérdezel (honnan tudja a gép, hogy az 'A' betűt hova kell kiraknia, hogy hogyan mozogjanak a képek, stb.) SOKKAL bonyolultabb annál, hogy ezt itt néhány sorban el lehetne mondani.
Ha ténylegesen érdekel a téma, az Interneten is utána tudsz olvasni ezeknek, de mivel a kérdéseid alapján úgy gondolom, hogy igencsak fiatal vagy, még tanulni is bőven tanulhatsz ezekről.
Miért? A lámpa a plafonon honnét tudja, hogy te megnyomtad a kapcsolót a szoba sarkában?
A számítógépben is ez megy, csak sokkal kisebb méretekben, sokkal kifinomultabban, sokkal több tervezést igényelve. Az LCD monitorok mindegyik pixeléhez megy egy vékony vezeték, és egy-egy impulzus hatására az egyes pixelek mögött a folyadékkristályok beállnak a megfelelő állásba, és itt a folyadékkristályoknak van legtöbb köze a kémiához, hogy hogyan viszik oda a jelet, az főképp elektronika (igaz, az elektronikához is kell némi kémia). A régi CRT monitorokban elektrosztatikus térrel irányították az elektronokat a megfelelő irányba, „csak” a feszültséget kellett ügyesen beállítani.
Filmet, hogyan fedezhették fel: Például valaki pörgette a könyv lapjait, és látta, ha sok képet néz egymás után, az olyan, mintha mozogna. Innét ha van fénykép, akkor egyenesen jön a film, ha van CRT, akkor meg kell oldani, hogy megkapja az egyes képekről az információt, elég gyorsan, hogy élvezhető legyen, és az már a TV.
Ha nagyon részletesen érdekel, akkor tanulj villamos mérnöknek, ők foglalkoznak elég alaposan ilyesmikkel.
Elektronika... az elektronok mozgása közvetíti az információt.
Aztán az információnak megfelelően felvillannak az egyes képpontok. Kémiai átalakulás nem történik, csak bizonyos molekulák sajátságait használjuk ki: szín, fluoreszcencia. Egy vegyészt már érdekelhet, hogy miért vannak ezek a tulajdonságok. Régen katódsugárcső volt, ma nem tudom, mi van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!