Hogyan lehetne hatékonyabban tanulni? Késő esti
tanulásnak előnye, vagy inkább hátránya van?
Figyelt kérdés
2013. febr. 7. 21:48
1/7 anonim válasza:
Szerintem a késő esti tanulásnak hátránya van.
2013. febr. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 A kérdező kommentje:
d.e járok suliba 2után érek haza és nem birok úgy tanulni,hogy ne aludjak előtte..mire kajálok, netezek tv-zet és filmezek kicsit +még az alvás már 7, fél 8 ..tehát akkor kezdek el tanulni és és egész éjtszakába nyúló ha valami ellenőrzőre készülök..nem tudom hogyan birnék hatékonyabban tanulni..:/
2013. febr. 7. 22:11
3/7 anonim válasza:
Nos nekem a leghatékonyabb az, hogy felkelek, nekiállok és csinálom addig ameddig bírok figyelni. Szerintem te is csináld azt, ha kettőkor érsz haza, hát akkor akkor állj neki, én általában később érek haza mégis megoldom. Ha alszol, akkor csak tudat alatt halasztgatod a tanulást.
2013. febr. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
Maga az olyan hosszú alvás előtti tanulás, mely során álmodsz is elviekben jót tesz a tanulás szempontjából is. Amúgy attól függ, hogy mennyire vagy fáradt, mennyire tudsz koncentrálni. Ráadásul ugye a 8 óra vagy annál hosszabb alvás idő lenne az ideális, ami nehezen jön össze ha éjszakába nyúlóan fent vagy, bár ha mondjuk annyit alszol napközben, hogy álmodsz is talán beleszámít a 8 órába.
2013. febr. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
Egyszerű:
Ébredés után könnyebb tanulni, sokkal fogékonyabb az agy, de amit tanulsz, kevesebb ideig marad meg.
Lefekvés előtt fordítva: Nehezebb tanulni, de tovább marad meg.
2013. febr. 8. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Nem az időpont a lényeges, az lehet egyénfüggő is. Sokkal fontosabb a nyugodt légkör, amely segíti a koncentrációt. A tanulás is olyan tevékenység, amelynek módszertanát lehet tanulni. Vannak vizuális típusok, akik körülbástyázzák magukat könyvekkel, egyszerre többet is használnak. Mások ellenkezőleg, a magányt és kikapcsolódást - például egy erdei sétát - választják egy probléma végiggondolásához.
A hatékony tanulásnak az a lényege, hogy amit megnéztem, azt értsem is, lássam az összefüggéseket, el tudjam helyezni a többi ismeret között a helyére. És ismerjem a téma gyakorlati hasznát, létrejöttének okait.
2013. febr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
Hogyne lenne lényeges az időpont. Reggel az agy még üres, friss, fogékony, ezért jobban megmarad benne minden. Nap közben aztán rárakódik egy csomó új információ, ami bezavar (interferencia). Estére már nehezebben fog (kimerült), viszont amit akkor elraktároz, arra nem zavar rá semmi reggelig, tehát jobban rögzül, tovább megmarad.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!