Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van valami titka a tanulásnak?

Van valami titka a tanulásnak?

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon beválik, hogy először megírom az írásbeli dolgokat, ha abból valamit nem értek, elrakom és miután végeztem mindennel, megnézem. A szóbelinél pedig többször átfutni és elismételni magadban, de nagyon fontos: úgy, hogy MEGÉRTSD! Én a nehezebbet tanulom meg előbb általában, utána a könnyebbet... Remélem, tudtam segíteni.
2011. jan. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Új dolgok megtanulásának a titka, hogy tanulás közben mennél több már meglévő ismerethez tudjad kötni. Lehet az akár logikus, vagy független kapcsolatban is a tanultakkal. És még egy nagyon fontos, hogy legyen motivációd. Ha úgy érzed, hogy nem veled van a baj, csak egyszerűen nincs kedved az egészhez, akkor javaslom hogy sokkal kisebb célokat tűzz ki magad elé, de addig ne állj fel mellőle, amíg nem érted el a kisebb célt. Ha pedig elérted, örülj neki vagy jutalmazd magad. Ez hozzásegít, hogy egyre jobb hatásfokkal tanulj, egyre több mindent.

Ne össze-vissza tanulj. Minden nap csak szükségesen kevés időt, de amikor azzal foglalkozol, akkor koncentrálj, semmi ne vihesse el a figyelmedet.

Ha pl a tankönyv megfogalmazása érthetetlen, keress rá a dologra a neten, biztos fogsz találni olyan oldalt, ami jobban érthető. Igy már könnyebb lesz kötni valamihez a száraz anyagokat is.

Ha valami nem megy, kérj segítséget olyantól akiben megbízol.

2011. jan. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!=)
2011. jan. 2. 19:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezek is jó leírások, de régebben születtek itt egészen kiválóak is.

Keress vissza, mert megéri.

2011. jan. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!