Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá magam a...

Hogyan vegyem rá magam a tanulásra, hogyan tudnék hatékonyabban tanulni? (Tudom, hogy sok ilyen kérdés van már, ne haragudjatok! )

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, idén érettségiz(t)em esti tagozaton. Az írásbelik úgy-ahogy sikerültek, mindenből mehetek szóbelizni. Hogyan vegyem rá magam a tanulásra? Már annyira ki vagyok merülve, hogy hihetetlen... Június 18-án lesznek a szóbelik (van még 2 és fél hetem) és itt van 20 irodalom, 20 nyelvtan, 20 történelem, 20 német és 40 földrajz (20 "A" és ugyanennyi "B") tétel. Egyszerűen nincs kedvem és energiám semmihez. Ha nagy nehezen elő is veszem a tanulnivalókat, hiába olvasgatom a tételeket, semmi nem marad meg. Ilyenkor felidegesítem magam és sírógörcsök kerülgetnek... Semmi nem motivál, mit tegyek? Továbbtanulni nem megyek. Nem értem, mi van velem. Mit tanácsoltok?
2012. máj. 30. 18:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Először tegyél el mindent, az összes tételt. (Szép rendben, nehogy összekeveredjenek. Nekem rossz szokásom.) Utána keress egy egész alakos tükröt, ha van a lakásban (ha nincs, akkor egy minél nagyobbat). Lehetőleg senki ne legyen otthon, csak te, különben kissé hülyén fogod érezni magad.

Állj a tükör elé. Nézz mélyen, határozottan a szemedbe. Fogd vissza a kitörni készüli kritikákat, hogy mennyire rosszul nézel ki. Mosolyogj. Majd mond rendkívül határozottan és meggyőzően, hogy "Eddig nagyon sokat értem el. Az írásbelik sikerültek. A szóbelik is jók lesznek. Folytatni fogom. Okos vagyok, meg tudom tanulni. Menni fog."

Ha elég határozottan mondod, akkor ez segít. Kétszer-háromszor elskandálod, utána visszamész a tételekhez, leülsz megtanulni annyit, amennyire csak energiád van.

Jobb, ha készítesz egy kis naptárat, hogy egy napra hány tétel jusson, és ezek mik legyenek. Az időbeosztás segít. Úgy számolj, hogy az első szóbeli előtt legyen egy napod pihenni is. Ezt az időbeosztást követve tanulj. Ha útközben elfogy a lelkesedés, megint pakold el a tételeket, állj a tükör elé és mondd el újra a szöveget. Addig, amíg nem végzel a napi adaggal. Nehéz, lassú, de menni fog.

Mellete szerintem jót tesz a Remotiv, lehetőleg a legerősebb. Sima orbáncfű-kivonat (drága), de többet tudsz bele bevinni, mint az orbáncfű cseppekkel. Nekem annak idején segített, szintén sírógörcsök voltak a tanulási kényszer miatt.

2012. máj. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod és hogy időt fordítottál rám! :)

Ez jól hangzik, holnap reggelről ki is próbálom. Van az emeleti fürdőben egy nagy tükör, így nem hallják majd az itthoniak. :) Sajna a pozitív gondolkodással, hozzáállással nem vagyok "közeli barátságban", remélem ez nekem is ad majd egy kis lelkesedést.

Egyébként a Nootropil-t szedem pár napja, ezt ajánlották, receptes és szintén drága. Ha már elkezdtem ezt, akkor végigszedem a dobozt. Sírógörcsökre, hangulat-ingadozásra pedig teakeveréket vettem, hátha... Köszönöm mégegyszer! :)

2012. máj. 30. 21:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!