Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetséges? Többi...

Szerintetek lehetséges? Többi lent.

Figyelt kérdés
A nap mellett a föld egy porszem! Lehetséges,hogy a nap mögött van egy bolygó, tudományos szempontból? Ami közel van a földhöz, de a nap mögött, talán, ugyan akkora távolságba,mint mi a naptól? De az a nap túloldalán? Lehetséges volna, tudományossan megközelítve?

#tudomány #bolygó #elméleti megközelítés.
2012. dec. 17. 23:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%
Nem.
2012. dec. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%

Nem.


A Plutót is megtalálták, pedig nagyon messze van és Neptunusz jóval nagyobb nála. Mégis a Neptunusz mozgásának nagyon aprócska eltéréseiből ki lehetett számítani, hogy hol lesz.


A Föld ilyen ikerpárja egyrészt nem stabil (hamar, vagyis pár ezer éven belül) összeütközne a Földdel - másrészt 5 perc alatt meg lehetne találni a vonzása alapján, valamint az összes űreszközünk látta volna, amelyik nem a Holdra ment.

2012. dec. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 2xSü ***** válasza:
100%
Egy ekkora tömegű test módosítaná a belső bolygók mozgását is, mérhető mértékben. A bolygók mozgását annyira ismerjük, hogy simán ki lehetne következtetni az ilyen-olyan pályaanomáliákból, hogy velünk átellenben van egy bolygó és elég jól meg lehetne becsülni a tömegét is.
2012. dec. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%
Nem. A SOHO muhold a Nap korul kering es volt mar par masik szondank is ami elment a Nap mellett es nincs masik bolygo.
2012. dec. 18. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Van térbeli kép ,a nap oldaláról? Linkelnétek? Vagy nem tudtok? Mert akkor nem járhatott ott.
2012. dec. 18. 22:57
 6/18 2xSü ***** válasza:
Mondjuk a SOHO nem is nagyon láthatná, ha lenne a Földnek egy párja, ami pont átellenesen van. Ahhoz nem elég jó a felbontása.
2012. dec. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 2xSü ***** válasza:
87%

Pontosabban nem is a felbontással van gond, hanem hogy a SOHO nem arra néz, amerre az a hipotetikus testvérbolygónk lenne.


Viszont tényleg nem lenne stabil a pályája egy ilyen bolygónak. Ugye a keringési időnek pontosan egyeznie kellene a Földével, tehát a 3. Kepler-törvény miatt pontosan ugyanolyan távolságra kellene keringenie a Nap körül, teljesen ugyanazon a pályán. Ha 0,01% eltérés van a Naptól való távolságban, akkor ki lehet számolni, mennyivel kevesebb a keringési ideje, mennyi idő alatt adódna össze fél évnyi eltérés, ami a Földdel való ütközést jelentené. (Ha jól számolok, akkor 6000 év lenne, de már pár évtized után előbukkanna a Nap mögött. Szóval ahhoz, hogy több évezredig láthatatlan maradjon, ahhoz minimum 5-6 számjegy pontossággal kell azonos távolságra lennie a Naptól, mint a Föld.)


Másrészt ugye a Neptunuszt úgy fedezték fel, hogy gond volt az Uránusz mozgásával. Volt egy hipotézis, hogy létezik még egy bolygó, ki is számolták, hogy ha ez okozza a Neptunuszt mozgásának anomáliáit, akkor hol kell lennie ennek a bolygónak. Aztán belenéztek a távcsőbe és kb. ott volt. Pedig a Neptunusz és az Uránusz elég távol van egymástól. Azt most nem tudom, hogy milyen távolságra voltak a felfedezés időpontjában, viszont a legközelebbi távolság, ami lehet köztük az kb. 1 530 484 920 km. Egy fiktív Földtesó legkisebb távolsága a Vénusztól csak 38 156 225 km. A Marstól 54 546 844 km. (ez pár százaléka az Uránusz-Neptunusz legkisebb távolságának). Ha lenne ott számottevő tömeg, az megjelenne a Vénusz, Mars mozgásában. Mivel ilyet nem mértünk, pedig a Neptunusz felfedezése óta néhány nagyságrenddel pontosabb pályaadataink vannak, ezért kijelenthető, hogy nincs ott a Földével összevethető tömeg. Egy pár km-es aszteroida még esetleg elképzelhető, de elég valószínűtlen az is.


Hozzá kell tenni, hogy a belső bolygók mozgása anno okozott is problémát, mert gond volt a Merkúr mozgásával. Nem sok, pusztán annyi, ami évezredek alatt egy fok töredékével helyezi arrébb a Merkúrt az égen. Ugyan kit érdekel egy ilyen jelentéktelen eltérés? A csillagászokat igenis érdekelte, mert nem volt rá magyarázat. Aztán Einstein relativitáselmélete szépen megadta a választ, hogy mi is okozza az eltérést, azóta minden stimmel. Szóval nincs ott semmi jelentős, mert nem változtat a belső bolygók mozgásán.

2012. dec. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, a válaszokat! De én annyira biztosnak érzem,hogy ott kell lennie,legalább egy törpebolygónak! Vagy méreten alulinak,de az biztos, hogy nem látható pontban van!
2012. dec. 19. 11:17
 9/18 A kérdező kommentje:
Azért üzenném, hogy 1. a neptunusz, nem nagyobb,mint a nap! 2. A nap erős fénye elnyomhatja, a bolygó fényét!
2012. dec. 19. 11:21
 10/18 A kérdező kommentje:
2Xsű-nek igaza van!
2012. dec. 19. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!