Kinek mi a véleménye a Greenpeace-ről?
Én utálom a szervezet nézeteit.
Szerintem szemellenzősek és sötétzöldek, legalábbis a nézeteik. Az aktivistákat nem szólom le, ők legalább védeni akarják a környezetet, csak tudatlanok.
Leginkább azt nem bírom, hogy aktivitásuk legnagyobb részét az atomerőművek elleni tiltakozás teszi ki. Félre ne értse senki, én is az atomerőművek ellen vagyok.
De amíg egész egyszerűen nincs olyan alternatíva, ami teljesen környezetbarát és megbízhatóan hasznosítható, addig kell az atomerőmű!! Ez van...
Ráadásul nem foglalkoznak a környezetvédelemmel magával átfogóan...
Egyetlen globális környezetvédő szervezet, de alig látok tőlük ötleteket, hogy mit tehetnének a háztartások. Vagy mondjuk konkrét számításokat, hogy ha házilag ezt és ezt teszed, ez és ez javul. Mondjuk a számlák jó összehasonlító alapok.
Vagy pl. kutatók éjszakáján hallgattam meg egy előadást a hőkameráról. Azzal is ki lehet mutatni, hogy a stand-by eszközök mennyivel melegebbek a környezetüknél, azaz fogyasztanak ám... Érdekességként PÉLDÁUL ezzel is foglalkozhatnának.
Ráadásul magát az egész környezetvédelmet közelebb kellene hozni az emberhez... Nem tudom, de ha nekem a globális felmelegedéssel meg a fajok kihalásával jönnek, magam se tudom, higgyek-e ennek. Annyi kihalás és éghajlatváltozás volt, hogy bizonyítják, hogy a mostani az ember miatt van? Szerintem csak részben!!
Viszont a városok mikroklímája (nyáron még hajnali 1-kor is hőség), zajszennyezettsége, fényszennyezettsége példának okáért megfogható, köztünk van és nem utódaink problémája, nem kitolható a megoldása. Ráadásul itt ha tennénk valamit, azonnali a pozitív hatás, nem majd.. majd....
De ez csak elméleti "filozofálgatás"...
Lényeg: mit gondoltok a Greenpeace-ről?
Nem értek teljesen egyet vele, de úgy gondolom, hogy szükség van rá. Ha vesszük például az atomerőműveket: oké, hogy kell, amíg nincs alternatíva. De minek keresne bárki is alternatívát, ha senki nem nyomatná, hogy nem akarunk atomerőműveket? És itt jön be a képbe a Greenpeace.
Egyébként vannak egészen konkrét javaslataik is, pl: [link]
Egyébként azt gondolom, hogy - nem csak a Greenpeace, hanem bármilyen világméretű hasonló szervezet esetében - teljesen rendben van és talán a legjobb megoldás az a felállás, ahol ők adják az alapelveket, az átfogó nézetteket, de az operatív, lokális feladatokat helyi szervezetek végzik.
Más kérdés, hogy nem tudom pontosan, itt hogy működik ez, de az biztos, hogy egyre több kisebb-nagyobb szervezet foglalkozik a problémával, vagy akár csak részterületeivel (pl. tudatos vásárlók), ami alapvetően jó, és egy jó irányt jelöl.
Régebben lehet, hogy jók voltak, de mostanra nagyon sötétzöld (értsd: erőszakos és tudatlan) irányba tolódtak el. A legfőbb céljuk ma már saját maguk fenntartása (és ehhez az erőszakos kampányok a legjobb módszer).
Nem szabad már követni őket.
Ja a szénerőmű nagyon jó dolog, kezdve a bányászattól folytatva a szép színű égéstermékekkel...
Beírtam egyszer a blog meg az oldal keresőjébe is pár környezetvédelemmel kapcsolatos végzettséget, pl. "környezetmérnök", de talán mást is... nem emlékszem már. De amit beírtam, arra nulla találat.
Tehát semmi riport szakemberrel, őket nem szólaltatják meg...
Félreértés ne essék, tudom, hogy nem túl jó itthon a környezetmérnök képzés, de azért ők mégis szakemberek, objektíven állnak a dolgokhoz, szívesen utánajárnak és nem pedig hisztiznek.
De a műanyag kabátos, Bátaapátiba 5-en 4 kocsival menős Greenpeace-nek nem kellenek szakemberek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!