Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetett volna nagy...

Hogyan lehetett volna nagy biztonsággal túlélni a Titanic katasztrófáját?

Figyelt kérdés
Tehát most így a szobából végiggondolva, mit tettél volna,ha ott vagy, de nem jut mentőcsónak?

2012. ápr. 16. 08:45
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Utolsó: tudom, az ember igyekszik a végére hagyni a meghalást.

Ám ezzel együtt is mindegy, hogy 17 óra 21 perckor esel vízbe, és 17 óra 28-kor halott vagy, illetve 18 óra óra 21 perckor esel bele, s 18 óra 28-kor vagy vízben.

Nem tudom az utasok mennyire voltak tudatában, hogy segítségre nem nagyon számíthatnak. Az egy óra (elméleti) különbségnek akkor van jelentősége, ha a mentésre siető hajó odaérhet.

2012. ápr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Jéghegyre felmászás :D
2018. ápr. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
És te 6 évet gondolkodtál azon, mi butaságot írj ide?
2018. ápr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
#23-as, ez nekem szólt? #22-es vagyok. Csak most tévedtem ehhez a kérdéshez, nem gondolkoztam ezen 6 éve :-D
2018. ápr. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Sehogy
2018. júl. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Valamire felkapaszkodni segíthet, de ez sem 100%. Sőt még mentőcsónakbqa kerülve sem volt biztos, hogy megmenekültél, csónakokban is haltak meg emberek.


Valóságban már Jack és Rose is hamarabb meghalt volna mert már a süllyedés elején mikor a baltával elvágta Rose a bilincset és menekültek kaptak a jeges vízből ( 0 fok körül volt a víz hőmérséklete). Ha nem is halnak meg kihűlve mire elsüllyed a hajó, de már anynira elfagyott volna mindenük ,hogy nem tudtak volna kb. menni se kapaszkodni meg végképp nem a korlátba a végén.

volt pár túlélő, aki így menekült meg ,hogy valami uszadékfára fel tudott mászni így nem volt vízben teljes testtel, hasonlóan Rose-hoz ( mellesleg arra az ajtóra mint kiderült Jack is simán felfért volna), ill. a pék is, aki taposta a vizet hosszú percekig és nem fázott, mert be volt rúgva. A legtöbb megmenekült a felborult mentőcsónakra mászott fel, és még a Carpathia hajó érkezése előtt kimentette őket az egyik mentőcsónak, átemelve a túlélőket a csónakba. Bride az egyik távírász is itt menekült meg, ráesett a csónak és alá szorult onnan mászott át és utána fel a csónakra. Kb. 20 ember tudott még felmászni a felborult csónakra. Olyan is volt ,aki több emelet magasról ugrott be a vízbe az egyik csónak mellé, amiben mégvolt hely és a csónakban lévők behúzták a csónakba.

Valójában olyan körülémnyek között a hideg vízben maximum 5-10 percet lehetett kibírni átlagosan, és még szerencsések is voltak, hogy csendes volt az idő akkor nme volt szél és hullámzás különben a csónakokban lévők közül se élik túől ennyien ha egy hullámverés felborítja a csónakot.

Az egyetlen csónak, ami visszament menteni is sokáig várt Löwe tiszt tudta, hogy azonnal visszamenni öngyilkosság lenne, hirtelen ezren rohamozzák meg a csónakot és felborítják. Várt, ameddig a kiabálások megszűntek. Arra ő sem gondolt akkor milyen sok ideig tart majd mire a korom sötétben visszatalál és mire megtalálja honnan jön a kiáltás és odaér a túlélőhöz

jan. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!