Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetett volna nagy...

Hogyan lehetett volna nagy biztonsággal túlélni a Titanic katasztrófáját?

Figyelt kérdés
Tehát most így a szobából végiggondolva, mit tettél volna,ha ott vagy, de nem jut mentőcsónak?

2012. ápr. 16. 08:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
a gumicsónakkal inkább az a baj,hogy az 1900-as évek elején még nem volt!!!!!
2012. ápr. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%
xD
2012. ápr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

A tárgy vízbe dobásával is van egy kis bibi:

– A zűrzavarban nem egyszerű olyan, úszóképes tárgyat találni, ami alkalmi tutajnak megfelelne;

– A legmélyebb pont, ahonnan ki lehet dobni és kiugrani, több emeletnyi. Hogyan lehetne a kidobott tárgyra pontosan ráugrani? Ha előbb a vízbe érkeztünk, a gyors kimászás után már csurom vizesek vagyunk;

– Hogyan lehetne elérni, hogy más ne előzzön meg az elfoglalásában?

2012. ápr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

-a hajó eleje lassan merült a vízbe jó persze ezt így innen könnyű mondani de meglehetett volna próbálna ráúsztatni az a fát,vagy tutajszerűséget a vízre http://www.youtube.com/watch?v=FSGeskFzE0s

-itt nem is azzal volt a probléma,hogy az emberek vizesek lettek hanem hogy egyfolytában a hideg vízben tartózkodtak a hipotermia kialakulását nagymértékben fokozza, ha a test vízben van ugyanis a víz hővezető képessége huszonötször nagyobb a levegőnél.nem 100%-os a menekülés az biztos de mindenképp javított volna a túlélési esélyeken ha megpróbáltak volna egyesek valami tutaj szerűt építeni vagy akármire ráfeküdni ami a vízfelet tartja őket!

2012. ápr. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, jó kis nat. geos videó ez!
2012. ápr. 16. 12:30
 16/26 anonim ***** válasza:
Megittam volna egy fél üveg brandyt, vagy whiskeyt, aztán irány a víz. A pia fűt, tovább bírtam volna a vízben, és több esélyem lett volna elérni egy mentőcsónakot. A Titanic pékje is így menekült meg.
2012. ápr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
Az lenne a legfontosabb hogy valamire másszak rá és keruljek ki a fagyos vízbol
2012. ápr. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Érdekesek a válaszok, ezen már én is gondolkodtam. Szerintem amit Jack csinált, hogy próbáljanak minél tovább a hajón maradni, az elég rossz ötlet volt, de hát gondolom kellett a dráma, hogy ott ülnek a kettétörő hajón. Inkább minél hamarabb el kellett volna hagyni a hajót. A pia tényleg jó ötlet, de szerintem én előbb berúgtam volna tőle, aztán elfelejtek menekülni :)
2012. ápr. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy pont most olvastam, hogy az alkohol mégse jó ötlet. Állítólag azzal csak még gyorsabban befagy az ember, mert elvonja a vért a létfontosságú szervektől, vagy valami ilyesmi. Azt is mondják, az a bepiált túlélő nem ennek köszönhetően nem fagyott meg.
2012. ápr. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
Szerintem nincs igazad mert jo a hajon maradni a leheto legtobb ideig mert a viz nagyon fagyos es jobb ha keveset tartozkodol benne
2012. ápr. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!