Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vannak földönkívüliek?

Vannak földönkívüliek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 6. 20:39
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
én ezt sosem értettem, primitív nem primitív kérdés..attól, hogy egy társadalom [lehet nyersanyagok stb miatt] nagyobb hangsúlyt fektetett tegyük fel az űrutazásra, attól nem feltétlenül fejlettebbek nálunk általános dolgokba..
2012. márc. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 Shai-Hulud ***** válasza:

Hiába fektetnek nagyobb hangsúlyt az űrutazásokra, ha nem fejlettebbek nálunk, mégpedig sokkal, akkor ők is csak rakétahajtóművet használnak, akkor pedig ugyanúgy nem tudnak idejönni, mint ahogy mi sem tudunk odamenni.....


Ahhoz pedig, hogy valamilyen más elven közlekedjünk, már tudjuk, hogy még sok-sok fejlődni valónk van. Új, GYÖKERESEN ÚJ technológiákat kell felfedeznünk hozzá, és azt már látjuk, hogy ez sem a jelenlegi évszázadban lesz... Rengeteg tudományos, és technikai fejlődés kell ahhoz, hogy gyorsabban tudjunk közlekedni - miközben még azt sem tudjuk, hogy valaha valahogyan fogunk-e tudni gyorsabban utazni (bármilyen technikai trükkel) mint a fény.


Mert még fénysebességgel is kibírhatatlanul hosszú időbe telne meglátogatni egy földönkívüli civilizációt.


Úgyhogy az biztos, hogy ha a közeljövőben találkozunk egy ilyen civilizációval, akkor az bizony szükségszerűen SOKKAL fejlettebb lesz nálunk.


Pedro

2012. márc. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:

Valószínűleg van, de azok a képletek, amik valamiféle valószínűséggel számolnak egészen biztosan légbőlkapottak! Semmilyen ismeretünk nincs arról, hogy milyen gyakori lenne az élet, pláne az értelmes élet... ezért valószínűségeknek nincs értelme.


Amit lehet tudni az eddigi kutatásokból, hogy a csillagok kb. húsz százalékának lehet bolygója. De az, hogy ebből mennyin van élet azt nem tudja senki. Az is lehet, hogy egyiken sem.

2012. márc. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:

"Amit lehet tudni az eddigi kutatásokból, hogy a csillagok kb. húsz százalékának lehet bolygója."


Nem tudom honnan vetted ezt az adatot, de jóval több mint 20% a bolygóval rendelkező csillagok aránya.

A legújabb 2012-es eredmények szerint csak a mi galaxisunkban 100 milliárd csiilag körül kering 160 milliárd exobolygó, és a Napunkhoz hasonló csillagok 50%-ának van bolygórendszere.


[link]


[link]

2012. márc. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:

"Nem tudom honnan vetted ezt az adatot, de jóval több mint 20% a bolygóval rendelkező csillagok aránya. "

A linkelt publikáció elég friss (két hónap), az abstractban is 17-30%-ra hivatkoznak. Ezek szerint még több van. Egyébként egy olyan ember mondta, aki hivatásszerűen foglalkozik exobolygó kereséssel.

2012. márc. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:

Ha csak a lakhatósági zónában keringő bolygókat vesszük is milliárdos a számuk. És akkor ez még csak a mi galaxisunk a százmilliárd általunk is látható galaxisból, amik körül összesen 300 ezer trillió(!) bolygó is keringhet. Annak az esélye hogy ennyi galaxis ennyi csillagának ennyi bolygója közül egyedül a földön legyen élet szinte nulla.


[link]

2012. márc. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 Shai-Hulud ***** válasza:

#döncike


"Az is lehet, hogy egyiken sem."

Persze, lehet. De elenyészően kicsi a valószínűsége.


Természetesen nem tudjuk, hogy hány bolygó van, ezek közül mennyin lehetséges az élet, és hány olyan van, amin ki is fejlődött - hát még az értelem megjelenése, és annak fejlettségi szintje... Tulajdonképpen ténylegesen fogalmunk sincs róla.


Csak az eddigi tapasztalataink, ismereteink alapján felállítottunk néhány képletet, amelyeknek ráadásul igen nagy a hibaszázaléka is... És ezek alapján számolgatjuk, hogy vajon hányan lehetnek még rajtunk kívül a homokozóban?


Az élet valószínű előfordulására vonatkozó elméleti kutatásokról itt olvashatsz:

[link]


Gyakorlati kutatások meg nincsenek, az irtózatosan nagy távolságok miatt...


Pedro

2012. márc. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:

"amik körül összesen 300 ezer trillió(!) bolygó is keringhet."


Bocs, elírtam. 300 ezer trillió csillag. De a körülöttük keringő bolygóknak is hasonlóan nagy a számuk.

2012. márc. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem, hogy csak mi lennénk, de tudományosan komolytalannak ("tudományos bulvár") tartom az összes erre vonatkozó valószínűségszámítást. Nincs semmi a kezünkben, amivel azt meg tudnánk saccolni, hogy mekkora az élet kialakulásának valószínűsége, mivel eddig csak egy olyan bolygót ismerünk, ahol ez megtörtént. Néhány évvel ezelőttig pont ugyan ennyire nem tudtuk, hogy hány csillag körü van bolygó. Lehet, hogy kiderül, hogy az élet kialakulása olyan "törvényszerű", mint a bolygók kialkulása a csillagok körül.... nem tudjuk. Aki erre hoz valószínűséget az hazudik.
2012. márc. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:

döncike


A felfedezett, most már nagy számú exobolygók közül tudjuk hogy mennyi van a lakhatósági zónán belül. Ebből tudunk következtetni, azaz ezt a számot a galaxis csillagaira vetítve megkaphatjuk a nagyságrendet hogy mennyi lakható bolygó lehet.

Persze ez nem bizonyít semmit. Viszont sok esetben fognak tudni az adott bolygó légkörének színképelemzéséből valós bizonyítékot kapni, mivel a technikai, és biológiai létformák nyomot hagynak a légkörben. Ezeket a nyomokat a következő generációs távcsövekkel már ki fogjuk tudni szűrni.

2012. márc. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!