Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerinted mennyire igaz, hogy...

Szerinted mennyire igaz, hogy létezhetnek vagy létrejöhetnek zombik? :D

Figyelt kérdés

Most ne csak a hollywoodi zombi filmekből merítkezzünk. A zombikról mindenkinek a rothadt húsú, koordinálatlan mozgású vérszomjas előhalott emberek jutnak eszünkbe. De gondoljunk bele a Ophiocordyceps camponoti-balzani nevezetű gombára aminek a szára megfertőzi a hangyát, és utána már nem ura tovább a testének (érdekességként mondom, h eme hangyák fej nélkül is kóricálnak, ha úgy adódik).

De maradjunk az "emberi" zombiknál. A Natgeon néztem egy dokumentum filmet a zombik lehetséges létezéséről ill. kialakulhatóságukról (remélem az utolsó egy értelmes szó). Volt szó a méltán híres vuduról (Haitin "maradt" négerek vallása, ideológiája), ahol a vudu pap zombivá tudja tenni kiszemelt áldozatát (ennek mikéntjét most nem írnám le, ha érdekel keresd guglin-> vudu, hudu). De ami a legjobban tetszett a műsorban, h felmerült a kérdés egy igen is lehetséges zombitámadásról. Biztos van olyan aki látta a 28 nappal később ill. 28 héttel később című filmet. Ezekben a filmekben nem a szokványos zombikról van szó, hanem egy eszelős, őrült, kegyetlen és mindent elsöprő agresszorokról. És aki látta a filmet az tudja, h abban egy igen gyorsan és agresszíven fertőző veszettség vírusról van szó. Ami köztudott, h létező vírus.

Viszont van jó hír is. Ennek a vírusnak mutálódnia kell erősen ahhoz, h ilyesféle apokalipszist idézzen elő. Mutálódott influenza + veszettség vírussal már lehetne aggódni az emberiség jövőéért. Az influenzavírus mutálódik ezerrel, hála a sok vakcináknak. De remélem, h soha nem fog szövetséget kötni a veszettség vírussal, h kiirtson bennünket :D


Vélemények?


2011. márc. 29. 11:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Azt hittem az irónia kilátszik a kommentemből :P Szerinted nem tudom, hogy a vírusoknak nincs tudatok ?
2011. márc. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Gábormaci válasza:


"Hogy az öntudatát elveszítse egy ember ez még "megoldható" valamilyen fertőzéssel. De ezzel vége is a dolognak. Az agresszió szerintem nem alapösztön, és a harapás sem (nem a táplálkozási célú harapásra gondolok). Az idegrendszer ilyetén átprogramozását nem fogják a vírusok megoldani (honnan is tudná egy akármilyen vírus, hogy mire képes a gazdaélőlény, honnan is tudná, van-e alapösztönként agresszió, honnan is tudná hogy saját fennmaradásának kulcskérdése a harapás lehetne...), ergo, teljesen kizártnak tartom.


maci"


Gábormaci! Te kevered a szezont a fazonnal :D Írtam a gombás hangyáról. Egy ilyen fertőzött hangya, öntudatlan módon olyan helyre "költözik", ami a gomba életkörülményeinek megfelel. Tehát teljesen biztosak lehetünk abban, h a vírusunk arra ösztönzi a gazdatestet, h mást megharapjon, h tovább tudjon szaporodni (persze vannak vírusok, amik nem ölik meg a gazdatestet csak hordozóként "használják"), mert másképp a gazdatest halálával együtt megáll a szaporodás. És ugye a vírusok másra nem törekszenek csak arra, h szaporodjanak. A harapást kipipáltuk.


Az agresszió a veszettség velejárója. Maradjunk ennyiben. Nem állítottam azt, h az egy alapösztön.


És ami a zombikat illeti, valóban el lehet különíteni zombikat vagy jobban mondva kategorizálni. De ami a valósághoz közelebb áll vagy akár létre is jöhet (biológiailag és nem nano robotikailag), az mindenképp a veszettséggel kapcsolatos zombik lennének. Öntudatlan, agresszív és fertőző. Nem a szokványos élőhalott felhozatal, de attól még nevezhetjük zombiknak őket. Nem? De -a halottak ellepik majd a Földet- történetben én sem hiszek, mivel elég lehetetlennek tűnik. De ki tudja... vannak érdekes dolgok a világon.

2011. márc. 29. 14:52
 13/21 anonim ***** válasza:

"Vélemények?" - Az, hogy baromság.


1) Az a parazita, amelyik a gazda agressziv magatartásával, harapás útján próbál terjedni nem életképes, mert könnyen izolálható, elkerülhető. (Egész város fertőződik meg... teljesen nevetséges)


2) Honnan tudják a zombik, hogy mit kell megharapni? Ha egyszer agyhalott az ipse. Miért nem egymást eszik meg?


3) Ki gondolja, hogy a vírusok képesek képesek olyan fokú komplexitás elérésére, hogy az emberéhez hasonló idegrendszert olyan célirányosan működtessenek, mint azt a zombik csinálják? (A vírusok legfifikásabbjai is olyan egyszerűek, mint a faék! néhány molekula, hogy belerúgjon a gazdasejt életébe, oszt kész...)


3) A gazada szíve természetesen nem állhat le, mert akkor nincs keringés, nincs oxigén szállítás így mozgás sem. Az biztos, hogy ha lesznek is zombik, a szívük dobogni fog. :-D

2011. márc. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

"Az, hogy baromság." Jó pár évtizede a klónozásra is ezt mondtad volna?


1, Kár h a veszettség vírus erről nem tud. Sztem csak testen belül akarhat rejtett maradni. H a külvilágban izolálják e vagy sem, rohadtul nem érdekli. Maximum rezisztens lesz a továbbiakban az ellene küldött anyagokkal szemben (TK, interferon), ha mutálódik. Vmint nem fertőz további sejteket csak lappang-> hordozóvá válik a kliens.


2, Újfent a jó öreg hangya haveromat hozom fel példának (nem hasonlatként!). A fejetlen hangya honnan tudja, h hova kell mennie, ami megfelelő környezet a gombának? (A hangya nem egy agytröszt és a gomba sem, az igaz). De a vírus a sejtbe bejutva módosítja - átszervezi a gazdasejt - működését (lásd gomba).


3, Ilyen "agyhalott" üzemmódban olyan fokú komplexitásra nincs szükség (hacsak nem akar verset szavalni stb). Alapvető "zombis" funkciók kellenek csak h működjenek (pl a kisagy részleges működése, már eredményezhet csoszogó, koordinálatlan mozgást). Nem tudom mit jelent nálad a célirányos működtetés (de legyen a válasz a hangyáról és a kisagyról szóló mondókám).


4, Szívügyekről nem volt szó. A hagyományos értelembe vett élőhalott zombiknak nem dobog a szívük. H miből nyerik a mozgáshoz szükséges energiát - jobban mondva, h képesek előteremteni - azt nem tudom.


u.i.: Én senkit nem meggyőzni akarok arról, h létezik ilyen parazita vírus. Mindenki úgy vélekedik róla ahogy akar. A leírt szövegbe bele lehet kötni, hiszen nem magyarázhatok meg minden egyes szót és mondatot, mivel nem szeretnék a témából esszét írni. De elképzelhetetlennek sem tartom, h nem jöhet létre. Akár természetes úton, akár mesterséges úton. Szal azért ne dobjuk a süllyesztőbe a témát, h baromság. Lehet, h egyszer előbukkan egy ilyen vírus... franc se tudhatja...

2011. márc. 30. 13:51
 15/21 anonim ***** válasza:

"4, Szívügyekről nem volt szó. A hagyományos értelembe vett élőhalott zombiknak nem dobog a szívük. H miből nyerik a mozgáshoz szükséges energiát - jobban mondva, h képesek előteremteni - azt nem tudom."


Valami hibrid hüllővé tenne minket? Ez lehetséges lenne? Csak annyival változna a forgatókönyv hogy a zombisereg nem éjszaka támad hanem nappal:)

2011. márc. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

"Valami hibrid hüllővé tenne minket? Ez lehetséges lenne? Csak annyival változna a forgatókönyv hogy a zombisereg nem éjszaka támad hanem nappal:)"


Én tényként közöltem, nem elképzelésként. A hüllős elképzelés nem igazán jó. Abban megegyezne, h hideg a teste, de semmi több. H mi lenne lehetséges? 100 éve még a vírusok létezéséről sem tudtak. Jönnek és mennek a vírusok. 2002-ben felfedezett SARS vírus a legfiatalabb? tudomásom szerint.


A zombik meg éjjel és nappal is kísértenek. Nem sok zombis filmet láttál még igaz? :) Ha érdekel a téma akkor: [link]


A linkben lévő *-ot írd át z-re. Jó kis oldal kimondottan zombis filmekről :)

2011. márc. 30. 15:21
 17/21 anonim ***** válasza:
Láttam egypár zombis filmet, tudom, hogy nappal is támadnak, de én úgy értettem, hogy csak nappal. Éjszaka mikor hidegebb a vérük, alusznának mint mi:)
2011. márc. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Szerintem jó lenne ha léteznének zombik, lehetne kin gyakorolni a boxot. :D
2012. szept. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A Fekete válasza:
Hagyuk már a hangyákat, nekik dúcidegrendszerük van, nekünk központi. Egy lobotómiához hasonló hatású vírus kéne a jó zombihoz.
2013. nov. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Először is definiáljuk a zombi fogalmát!Nos: Egy vírus által megfertőzött ember,akinek felvannak oldva a gátlásai,magyarán szólva(mivel ez csak egy társadalmilag "megtanított" dolog)simán eszik embert,vagy mást,mert tudja,hogy mi ehető,ha már itt tartunk,miért akarnak egyfolytában enni?Azért,mert a vírus gyakorlatilag beléjük "kódolja" a vágyat,hogy "Enni kell!",ezért akkor is esznek,amikor nem éhesek.És,hogy mennyire realisztikus?...........Semennyire!Hogy miért? 1.mert a veszetségnek is csak a végső stádiumában van az örjöngés,nyáladzás stb.,stb. 2. Amikor elérik ezt a stádiumot,pár órán,vagy napon belül meghalnak,az,az nem élnek évtizedekig,csak pár óráig,vagy még talán addig se.Szóval a tudomány mai állásai szerint,ha létrejöhetnek,akkor sem veszettség által.De a létrejövetelük meg kétejes,én csak azt mondom,hogy remélem nem fognak létrejönni.


Üdv.: Plaz

2014. aug. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!