Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezhetnek olyan emberek,...

Létezhetnek olyan emberek, akiknek érzékük van, hozzá, hogy mindig akkor jelenjenek meg valahol, amikor éppen zavarnak?

Figyelt kérdés
Pl ha menni akarok borotválkozni,tuti,hogy fater úgy csukja be a fürdőszobaajtót,mint ahogy én nyitom ki a szobámét.Ha hajnal kettő lenne akkor is.Először azt hittem,hogy azért van,mert ennyire hasonlítanak a génjeink,de kollégám is volt már ilyen.Ismerős másnak is ez a jelenség?
2010. dec. 23. 18:14
 1/2 anonim válasza:
Hát biztos... pl az öreganyám xD
2010. dec. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem van egy másik megközelítés. Tegyük fel a tudatalattid információt kap a fürdőszobáról. Mondjuk lehet, hogy hallod ahogy az édesapád a fürdőszoba felé megy. (A tudatalattid felismeri az különleges attribótumait ennek a cselekménynek. Például elképzelhető, hogy mindig mezítláb jár fürdőszobába. Ennek különböző hangja van, melyet lehet, hogy te fel sem fogsz de a kódolt jelet megkapod. Vagy lehet, hogy bizonyos időben jár fürdeni, vagy elkapsz egy szókapcsolatot mely utal a fürdésre. Ez is lehet különleges körülmény, melyet a tudatalattid felismer.) Ez egy ingert válthat ki belőled, melynek hatására teljesen értelemszerűen, nem tudatában az információnak csak a jelnek, elindulsz fürdeni.

Ha gyakran megesik, lehet arról szó, hogy erősebb a tudalattid hatása rád, ami egyénfüggő.

2010. dec. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!