Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezhetnek igazi vámpírok?

Létezhetnek igazi vámpírok?

Figyelt kérdés
Légyszíves ne nagyon nézzetek hülyének!:)a legendáknak lehet valami alapja és nem biztos, hogy csak a vérszívó denevér.Előre is köszönöm a hasznos válaszokat, sziasztok!
2009. febr. 16. 22:21
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
86%
Én nem hiszek abban hogy vannak vámpírok.
2009. febr. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
85%

szerintem talán léteznek. nincs egyértelmű bizonyíték, de egyértelmű cáfolat sem.

OFF: miért csak a vámpíros kérdések mellett van bitefight reklám? :DDD

2009. febr. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
49%
Volt már a kérdés, olvasd vissza.
2009. febr. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim válasza:
88%
A legenda alapja egyébként sem a denevérek. Vlad Tepes- erdélyi hadúr. Nézz utánna
2009. febr. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
93%

Transzcendens (nem evilági) beálítottságú emberek szentül hisznek bennük.

véleményem szt. igazi vérszívó vámpírok term. nincsenek.

ám az ún. energiavámpírok léte eléggé elgondolkodtató...

ismerek embereket, akikkel ha együtt tartózkodom, vagy közösen csinálok valamit, úgy érzem , szinte kiszipolyozott, letört, szomorú, vagy elcsigázott vagyok.

2009. febr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
90%
ha igazi vámpír alatt azt érted hogy vért isznak, akár ölnek is érte, akkor vannak. persze nem csak véren élnek és nem porladnak el a napon:)
2009. febr. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
93%

Gyere bitefight-ra itt van bőven x'D

Amúgy szerintem biztos, hogy nincsenek..

Viszont amit az egyik válaszoló írt.. az az energialeszívós dolog. Az elgondolkodtató...

2009. febr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
97%

Azért van oylan reklám mellette, mert a reklámok általában (legalábis jobb helyeken) releváns tartalom mellett kapnak helyet. Hiszen ha egy autós oldalon vagy, akkor minek mutassanak neked állatokkal kapcsolatos reklámot. Inkább mutatnak autós-motorost, mert valszeg téged az érdekel (legalábbis valószínű, hogy azért mentél autós oldalra).


A vámpírok:

Energiavámpírok léteznek. Összefoglaló néven így hívják az olyan "szellemeket", amelyek az illetőre "piócaként" ráakaszkodva energiát szív belőle.

De emberek is képesek ilyenre, így néha őket is energiavámpírnak mondják.


A vámpírtörténetnek nem Vlad Tepes az alapja.

Tepes még hírből sem volt, mikor a vámpírokról, vérivókról, farkasemberekről már könyvtárnyi mennyiségben voltak legendák.

Drakula csak egy lett közülük - bár a leghíresebb.

A legendáknak mindig van valóságalapjuk. Hol több, hol kevesebb.

Régen voltak népek, klánok, amelyek az ellenségeik vérét itták meg. (Hasonlóan a kannibálokhoz; csak náluk a vér megivásával szerezte meg a megölt ellenség erejét.) Európában ezek már elég korán kihaltak, de a legendákban (torzítva) fennmaradtak.

Emellett nem zárható ki, hogy egyes "mesterségesen létrehozott" élőholtak valóban vért isznak.

Az, hogy fájna nekik a napfény...? Nem tudom, de szerintem nem valószínű.

2009. febr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
67%
Úgy gondolom, hogy ennek a legendának egy genetikai betegség lehet az oka, ami miatt a szemfogak hegyesek és hosszabbak leszenk a többinél, a többi pedig körítés. Vagy kerítés?? :D
2009. febr. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
86%
Vlad Ţepeş-t (ejtsd Vlád Cepes)neveztek vampirnak,mert szerette a ver latvanyat,es sok embert fejeztetett le,es mindig voros bort ivott.ezert azt mondtak,hogy vert iszik.es onnan jottek a vampir fogak,hogy van egy deneverfajta amelyiknek nagy hegyes foga van es ejjel a haziallatok verebol taplalkozik.
2009. febr. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!