Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezhetnek igazi vámpírok?

Létezhetnek igazi vámpírok?

Figyelt kérdés
Légyszíves ne nagyon nézzetek hülyének!:)a legendáknak lehet valami alapja és nem biztos, hogy csak a vérszívó denevér.Előre is köszönöm a hasznos válaszokat, sziasztok!
2009. febr. 16. 22:21
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
78%

A vámpírhistóriák alapja valójában a pellagra nevű vitaminhiányos betegség. A betegség tünetei között a fényérzékenység a legszembetűnőbb, és a bőr kóros elváltozása. A pellagrás betegeknél nem ritkán mentális zavarok is kialakulhatnak. itt egy link, már maga az illusztráció is elég meggyőző: [link]


Most ezek alapján képzeljük el, hogy találkozunk egy pellagrással valamikor a középkorban:

Vitaminhiányos, tehát nem túl jóltáplált, beteges küllemű. A bőre egészen fehér, hiszen nem mehet a napra, mivel azonban ezt néhányszor meg kellett tennie, böre néhol feketés, akár darabokban le is válik. Emellett az elméjével sincs minden rendben. igazi vámpír, nem?


még egy kis adalék: a súlyos skizofréniában szenvedő Richard Chase úgy gondolta, hogy attól fog meggyógyulni, ha mások vérével pótolja a sajátját. (úgy képzelte, hogy az övé "rossz") [link]

2009. febr. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
79%

Hűha! 00:34-es! Nem gondolod, hogy wikipédiát hozni érvként elég gyenge? :)


Attól miért lesz vérivó az ember, hogy pellagrás? És miért nem ilyen bőrburjánzás van a legendákban, hanem simán hófehér bőr? (Max. farkasembernek illik be a dolog, de vámpírnak nem.)

És miért lesz pellagrás, attól, hogy skizofrén?

És a skizofrének hány százaléka gondolja azt, hogy más vérének a megivása gyógyítja őt? (Mondjuk minden 100-adik, 1000-edik?)

Mindkettő igencsak ritka betegség - főként Európában. És a skizofrének esetében is elég ritka, hogy vért akarjon inni.

Pláne a kettő betegség együtt!

Jó, ha minden 10millió emberből van egy ilyen. De szerintem sokat mondok.

A középkorban Magyarország lakossága (az 1400-1500-as években) kb. 4 millió volt. Tehát 2 generáció között volt mondjuk egy eset.

Ilyen kis számaránnyal nem alakul ki egy legenda!

2009. febr. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
89%

Ha betegségekre gondol valaki, akkor jó helyen tapogatózik!


A 19. sz. végéig, -amíg nem ismerték a védőoltást ellene- gyakran előfordult az állatok körében a veszettség nevezetű gyötrelmes, gyógyíthatatlan betegség, ami időnként járványos formában az embereket is érintette(pl. 1700 évek végén hazánkban is tombolt).

Tünetek: először mentális depresszió, majd görcsök, nyálfolyás, állkapocs-rángás, fokozódó agresszivitás, fényérzékenység, erős szagok is fájdalmas görcsrohamot váltanak ki. A fertőzött állat/ember bármely hirtelen éles inger hatására (pl. hang) hirtelen agresszivitással reagálhat! Jellegzetes tünet továbbá a hydrophopbia (kínzó szomjúság gyötri az egyént, de még a víz látványa, sőt gondolata is nyelési görcsöt és a légzőizmok öszzerándulását okozza). Nagyon jellemző a betegségre a nyugtalanság, és az álmatlanság; a beteg kóborol éjjel, amikor nem érik erős ingerek, nappal sötét helyen "pihen". Ahogy a betegség előrehaladottabbá válik a beteg járása tántorgóvá válik, a végtagokból induló felszálló bénulás indul meg, majd légzésbénulásban halál. A betegség harapással, és testváladékokkal terjed! a fertőzött emberek úgy viselkednek, mint egy őrült, ált. nyak és váll körüli harapásokat ejtenek, ezért hitték régen, hogy vért szívnak, holott csak tébolyukban harapták meg a többieket.

A betegség kialakulásáért egy idegrendszert megtámadó vírus a felelős.

2009. febr. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
79%

Üdv,


Én javasoltam a pellagrát. A déli válaszolónak üzenném, hogy ne feledd, hogy ezek LEGENDÁK. Nincs olyan betegség amitől például amitől az ember denevérré tud változni. Azért hoztam fel mindkét kórt (és közben beérkezett még a veszettség is) példaként, mert ezek a betegek a mesék vámpírjaihoz hasonló tüneteket mutattak, tehát jó alapot adnak ilyen rémtörténetek kialakulásához.


A wikipédia linkekről pedig annyit, hogy természetesen sokszor nagyon pontatlanok, de jó kiindulópontot adnak azoknak akiket mélyebben is érdekel a téma.


Amennyiben lusta vagy pontosabb linket keresni, úgy itt van egy, a legmegbízhatóbb tudományos gyűjteményből származik:

[link]

2009. febr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
70%
nem
2009. febr. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim válasza:
89%
szerintem létezhetnek. még régebben olvastam egy v5 nevű vírusról, amitől vámpírok lesznek, szóval nem harapással terjed. de annyi legenda van. viszont én úgy hiszem, ha léteznek is, nem a naptól-félős, fokhagymától ijedős fajta. :) te hiszel bennük?
2009. febr. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
46%
Volt egy román gróf, Drakula volt a neve. Volt egy menyasszonya, vagy barátnője már nem tudom, de valahogy meghalt, vagy megölték. Teljesen belebetegedett és nők nyakát harapta és és itta meg a vérüket. De nem tudott repülni, nem voltak szemfogai, nem volt halhatatlan....stb. Ebből a megtörtént esetből alakult ki a vámpír dolog
2009. febr. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
92%
Vlad Tepes nem erdélyi volt, hanem Havasalföli. Bram Stroker tette Erdélybe a Drakulát.
2009. febr. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
85%

Aki már találkozott veszett állattal, ami már alaposan benne van a betegség 2. stádiumában, az nem fog kételkedni, hogy mi is a vámpírlegendák fő alapja.:(


Néhány link:

[link]

[link]

[link]

[link]


Megjegyzés: A vérszopó denevérek hordozhatják a veszettséget, ezért hozhatók kapcsolatba a vámpírokkal, nem azért, mert a vámpír alakul át denevérré.:)

2009. febr. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

16:10-es!

A román gróf az valójában fejedelem volt. Nem Draculának hívták, hanem - mint írták is - Vlad Tepes-nek. (A Dracul családból asszem, ami ha jól rémlik sárkányt jelent; de ebben nem vagyok biztos.)

Életében nem harapdálta nők nyakát és nem itta a vérüket.

Amit leírtál, az olyan messze volt a megtörtént eseménytől, mint Makó Jeruzsálemtől.


Fejedelem volt, aki harcolt a török ellen, és a magyarok ellen is (Mátyás idejében). Rengeteg embert kivégeztetett, a legtöbbjüket karóba húzatta vagy lefejeztette, de voltak más módszerei is. (Egyébként ez akkoriban nem volt túl kirívó - mások is csináltak ilyeneket.)

2009. febr. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!