Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Más bolygókon létezhetnek nem...

Más bolygókon létezhetnek nem víz alapú életformák?

Figyelt kérdés
Lehetséges fejlettebb létformák kialakúlása víz vagy oxigén jelenlétének hiányában?Esetlegesen egyéb gáz vagy vegyület alapú létformák?
2010. okt. 2. 23:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elméleti akadálya nincs.

Az élet kialakulásához egy olyan közeg kell, ami elég sűrű, de szabadon mozoghatnak benne a molekulák.

Ilyen pl. a víz. De ilyen lehet a higany és akár a cseppfolyós metán is.

De sajna eddig bizonyítékot nem találtak rá.

2010. okt. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt ki terjeszti?! Már nem egyszer halottam. Szén alapú életforma vagyunk, nem víz alapú!

Egyébként elképzelni mindent lehet, de jelenlegi tudásunkon alapján nem véletlenül alapul a szénre. Ennek vannak ehhez alkalmas tulajdonságai, szóval egy Földhöz hasonló bolygón valszeg ugyanúgy szén alapú élet lesz. Más kérdés, hogy nem Földhöz hasonló bolygón mi van, de ez sci-fi és nem tudomány kategória.

2010. okt. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem víz alapú életforma vagyunk. Persze. Én sosem állítottam az ellenkezőjét.

De az élet kialakulásához kellett a víz. Ezt nem tagadhatod le.

2010. okt. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tényleg szénalapúak vagyunk, de én nem hiszem, hogy lehetséges volna a víz nélkül kialakuló élet.
2010. okt. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

elvileg talán igen, de eléggé nehéz.


a víz egy nyagon trükkös dolog. egészen különleges oldószer, illetve a szilárd fázisa (jég) kisebb sűrűságű, mint a folyékony fázisa. nem nagyon van, ami ezt így tudná.


aztán a szénvegyületek. nincs más anyag, ami ennyire változatos, trükkös, összetett molekulákat tudna képezni.


igazából ez a két dolog az ami az életet lehetővé teszi.


elvileg lehetséges találni másik oldószert, ami ezt tudja, meg másik anyagot, ami ezt tudja, egészen más hőérsékleten és nyomáson talán lehetne találni ilyet. és ha van ilyen, akkor lehet teljesen más alapokon nyugvó élet is. de jelenleg nem tudunk ilyenről. (egyes vélekedések szint az ammónia, mint oldószer szóbajöhet egy jóval alacsonyabb hőmérséklet tartományban)

2010. okt. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elméletileg nincs akadálya, de mi csak abból tudunk kiindulni, amit mi itt a földön tapasztalunk. Szóval úgy fogalmaznék, hogy a jelenlegi tudásunk alapján a víz elengedhetetlen feltétele az általunk ismert életnek.
2013. nov. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!