Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha a Fukushimai erőműben...

Ha a Fukushimai erőműben dolgoznál, ottmaradnál vagy elmenekülnél?

Figyelt kérdés
A japán média a hazájuk megmentésén fáradozó 180 mérnökből álló elit alakulatot „szamuráj harcosoknak”, sőt „nukleáris nindzsáknak” nevezi. A titokzatos csapat az erőműben maradt, miután a sugárzás elérte a halálos szintet, és 700 kollégájuk elmenekült.
2011. márc. 23. 13:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Azért ANNYIRA nem veszélyes a helyzet. Persze ők nagy valószínűséggel sugárfertőzést kapnak, de nem feltétlen halnak bele. Kapnak jódtablettákat is, bár valószínű, hogy később egészségügyi problémáik lesznek... A sugárzás (még?) nem érte el azt a szintet, ami Csernobilban volt, közel sem olyan súlyos a helyzet, mint amennyire a média beállítja. Nem fognak rögtön belehalni abba, hogy ott maradtak.
2011. márc. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Elmennék. Nincsenek öngyilkos hajlamaim.
2011. márc. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Ha tudnék valami hasznosat csinálni, maradnék.
2011. márc. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
76%
Szerintem meg sokkal súlyosabb a helyzet, mint amit Ők elismernek.Ködösítenek, mert nem akarnak még ennél is nagyobb pánikot .
2011. márc. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Szégyen a futás de hasznos.
2011. márc. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagyok sem nindzsa, sem szamuráj, ezért hát nem maradnék.
2011. márc. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Maradnék azt hiszem, legalábbis ha valami olyat tehetnék amivel a katasztrófát továbbra is meg lehet akadályozni.


Ez olyan mint mondjuk tűzoltónak, vagy rendőrnek lenni, van aki alkalmas rá van aki nem.


Aki most ott dolgozik, az egészségét kockáztatja azért a pár millió emberért akik veszélyeztetve vannak. Szerintem nincs is ennél nagyobb dolog.

2011. márc. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon szégyellem, de úgy húznék el onnan, mint a vadlibák.
2011. márc. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
Én is menekülnék, mert gyáva féreg vagyok, nem is akarom ilyen pályára adni a fejem.
2011. márc. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

Mit jelent az hogy a sugárzás elérte a halálos szintet? Felemelték 200mSv-re a limitet. Az egy teljes mértékben bevállalható szint.

Azért küldenek egyre több munkást, mert emiatt csak korlátozott ideig dolgozhat egy ember az erőmű közelében.

Annál többet nem kaphat senki, különben hatalmas pert akaszthat a foglalkoztató nyakába. Japán egy demokratikus jogállam, nem pedig a szovjetúnió.

A kérdésre válaszolva én simán maradnék, de egyből lépnék haza amint elérte a mutató a 200-at.

2011. márc. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!