Tudományos szemszögből nézve vannak véletlenek vagy mindennek oka van?
"Elég gyors kapcsolókkal azt is meg lehet oldani (aszimmetrikus résekkel), hogy miután átment az egyik résen, akkor zárjuk le a másikat. Ebben az esetben szintén eltűnik az interferencia: tehát az anyag időben visszafelé szerez tudomást arról, hogy a másik rést elzárták előle!"
Érdekesek ezek a hozzászólások. Köszönöm hogy ilyen részletesen taglaltad, és értem is a dolgot, csak valahogy nem vagyok képes elfogadnini. Számomra tetszetősebb a húrelmélet. Várom az azzal kapcsolatos eredményeket, azzal sok mindenre kaphatunk majd választ. Én továbbra se fogadom el, hogy egyetlen részecske több helyen is lehet! Számomra az a magyarázat életképesebb, amit a húrelmélet is mond, miszerint hogy az elemi részecske tulajdonképpen milyen elemi részecske, azt a dimenziókra kivetűlő húr szabja meg. Pontosabban, hogy mely dimenziókra vetül ki. Ez a réses kísérlet érdekes, bár én sokkal inkább hajlok arra, hogy az az egy részecske nem is egy részecske, hanem kettő (vagy mégtöbb..) és szoros kapcsolatban vannak egymással, és bizonyos körülmények között egyként viselkedik. Ezért is mondtam korábban, hogy nagyon sok minden csak feltételezésen alapul, és igen-igen sok mindenre választ kellene még kapnunk, ha korrekt választ szeretnénk egy ilyen (látszólag) egyszerű kérdésre.
Mindenesetre igaznak látszik az elképzelésem, miszerint nem a ma, de nem is a közeljövő holnap emberének a problémája ezt eldönteni. És valóban, ez inkább filozófiai vita immár, amit azt hiszem elég rendesen átbeszéltünk. Mindenesetre a kérdés érdekes, és örülök hogy felvetődött:)
maci
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!