Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tudományos szempontból mivel...

Tudományos szempontból mivel azonosítható az érzés, illetve a gondolat?

Figyelt kérdés

Konkrét materiális megfogalmazás érdekelne.

Tart-e ott a tudomány, hogy nem találgat, hanem valós valamihez képes kötni a szellemi működést - gondolatot, érzést?



szept. 10. 18:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
26%

#10 - veszettkecske - az elmúlt néhány száz évben fényesen bizonyított az a módszertan, hogy az elemi törvényszerűségektől kell haladni a komplexebb rendszerek megértése felé.


Például évezredekig mammogtak a filozófusok, asztrológusok, teológusok és egyéb arisztokrata, léhűtő, prosztatikus "tudós" férgek - de mégis a szisztematikus vegyészeti és fizikai kutatások, modern gépészet, műszertechnika és elektronika tette lehetővé a DNS struktúrájának és a fehérjeszintézis menetének a teljes megértését.


Mindezért jelenleg már a veszettség is gyógyítható!

🤘🤪🤘

szept. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os!

A válaszaid nem válaszok. Csak ködösítesz és elbeszélsz a téma mellett, de nem adsz pontos választ. Hasonlóan viselkedsz, mint azok, akik nem válaszolnak hitbeli kérdésekre, hanem folyton azt írják, hogy hát benne van a Bibliában a válasz.

Szóval ha tudsz válaszolni, akkor hajrá, ha csak hallatni akarod a hangod, akkor meg ne itt tedd.

A megismerés útján már nagyon előrehaladott vagyok, de még vannak ködös foltok. Milyen valós folyamat a gondolat? Milyen valós dolgot nevezhetünk szelleminek? Mi által válik a matéria szellemivé? Milyen valós folyamat az érzés?

"A gigabájtos szinten már lassan elérjük a biológiai szervezetek információfeldolgozó képességeit, így már lassan tudatosíthatjuk a "gondolat" és az "érzés" fogalmának a mibenlétét is."

Mit akar az ember tudatosítani, ha nem tudja pontosan megfogalmazni? Csináljunk valamit és ha úgy tűnik, mintha gondolkodna vagy érezne, akkor megalkottuk, amit nem tudtunk megfogalmazni?

szept. 11. 16:59
 13/23 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező - vedd észre, hogy csak feleslegesen provokálsz.


Mivel még nem alakult ki a témához szükséges gondolkodási kultúrád, ezért a kérdésed egyszerű megválaszolása kb. olyan akadályokba ütközik, mint például a komplex számok fogalmát nem ismerő iskolázatlan falusi embernek elmagyarázni egy Mandelbrot-halmaz vizualizáló számítógépprogram működési elvét!


Szerintem ott is inkább a matematikai alapokkal kéne kezdeni, nem pedig azokkal a koktélpartis dumákkal, hogy "a természetben is minden fraktálszerű!"

szept. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Ha ennyire nyilvánvalóan felsőbbrendűnek gondolod magad, akkor kérlek ne írj többet ide válaszként, mert eddig semmilyen valós választ nem adtál.
szept. 11. 18:35
 15/23 anonim ***** válasza:
25%

Hát, kérdező, a hatosról nem tudok nyilatkozni (hogy mennyire világosodott meg, meg ilyesmi).

De abban igaza van, hogy ha itt bármit is érteni szeretnél, akkor az egyszerűbb dolgokkal kell kezdeni.

NINCSEN királyi út, ahol 2 perc magyarázat után megértenéd a dolgokat. Ha valóban érteni szeretnéd, ahhoz nagyon sokat kell tanulni, és mondjuk ehhez a kis vonalkövető robot nem is rossz kezdés.

szept. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Úgy látom az eddigi válaszok alapján, hogy valóban jelenleg még semmivel se tudja azonosítani a tudomány a gondolatot, az érzést. Szomorú vagyok. A dolgok egyszerűek, csak az ember bonyolítja el azokat. Kénytelen vagyok tudomásul venni, hogy e kérdésben itt se kapok segítséget.
szept. 11. 20:27
 17/23 anonim ***** válasza:
17%

Szemléltető analógiák:


emlékezett gondolat, emlék = információs fájl a memóriában


gondolkodás = információs fájlok feldolgozása a CPU-n keresztül


tudati beállítottság = a feldolgozást vezérlő program, vagy azok nagyobb, a folyamat során fokozatosan aktiválódó csoportja


külső érzékelés = a perifériákon észlelt és kiértékelésre kerülő állapot


belső érzés, új gondolat = a CPU regiszterében az információfeldolgozás eredményeként létrejött állapot


akarat, belső késztetés, intenció = végrehajtandó utasítás, melyhez egy intenzitási (valószínűségi, súlyozó, stb.) paraméter is tartozik


Szívesen!

szept. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Jól értelmezem, hogy ezekkel az analógiákkal azt állítod, hogy az ember egy biológiai robot, melyet az ösztön, mint genetikai "program" vezérel? A gondolataink pedig az agyi tevékenységek, és az agy a "többprocesszoros" viselkedése miatt önmaga gondolatait érzékeli? Az érzések pedig ugyanezen érzékelés során történő állapot érzékelések?
szept. 11. 22:44
 19/23 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező - ez ma már teljesen egyértelmű tény.


A mindenféle ezoterikus magyarázatok (testtől független lélek, megfoghatatlan életenergiák, asztráltest, stb.) az értelmesebb emberek szemében már teljesen nevetségesnek hatnak.

szept. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Halkan megsúgom, hogy a 2500 évvel ezelőtt élt Buddhává lett ember is ugyanezt mondta, csak nem ugyanezekkel a szavakkal :)
szept. 11. 23:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!