Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik a mérgezőbb? Sütő 250...

Melyik a mérgezőbb? Sütő 250 fokon benne felejtett műanyag edény vagy csomagolóanyag hungarocell? Es ha ilyen történik takarítás után használható e a sütő étel készítésére káros mellékhatások nélkül? Vagy kuka?

Figyelt kérdés
júl. 18. 10:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

És miből van az a "műanyag" edény?


Ugyebár egy jobbfajta szilikongumi, kapton, teflon, stb. ezt a 250 fokot simán kibírhatja!


Mellesleg a kitakarított sütőt miért ne lehetne használni?

júl. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Egy akármilyen gagyi műanyag, nem hőálló, hanem ami olvad.


Csak összehasonlítas miatt kérdezem, mert műanyag odaolvadós sztorikat már olvastam, bárki hibázhat. De hungarocelleset nem. Arrol csak annyit olvastam, hogy mérgező , ha olvad, ég. De mérgezőbb e az elolvadt műanyagnál?

Új sütőmbe sok ilyen hungarocell csomagolóanyagvolt, széttörve. De mire hazaértem a beüzemelő ( gyerek engedte be) már ráindította a kiégetést. Mi van ha maradt benne kis darabka és azzal égette. Na ez a lényege a kérdesemnek.

En szerettwm volna alaposan kitörölni a sütőt, mikor hazaérek, beüzemelés előtt.

júl. 18. 10:50
 3/27 anonim ***** válasza:
82%

1. A "gagyi" típusú műanyag egy ismeretlen technikai fogalom.

2. Ha már minden kiégett, akkor mi a bajod? (Ott már nem maradhatott semmiféle polisztirol - amit vulgárisan hungarocellnek hívnak.)


Takarítsd ki a hamut!

júl. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Persze, hogy gagyi fogalom. Ha értenék hozzá, akkor fel se tettem volna a kérdést. Hülye vagyok a kémiahoz bevallom. Altalánosba jó tanárunk volt, sorta vert minket es hülyézett. Az agyam bojkottálta a kémiát azok után.

Csak mindenhol olvasni mi mennyire mérgező ( nem magamat féltem, hanem a gyerekeimet, akik közül az egyik súlyos pajzsmirigybeteg).

Tehát ha maradt is benne hungarocell ( azt már beszívtuk), jól kitakarítom mosogatószerrel akkor már semmi káros anyag nem fog keringeni jól ertem ugye? Már úgy sütnék.

júl. 18. 11:02
 5/27 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező - hogy finoman fogalmazzak - te a Föld bolygóról írsz mint oxigént belélegezve állandó testhőmérsékletet fenntartó biológiai entitás?
júl. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Nem kell finoman fogalmazni. Tudom en magamról milyen brutál fóbiás vagyok.

Kérdésedre a válasz: fene tudja.

júl. 18. 11:20
 7/27 anonim ***** válasza:
77%
Ha "fóbia" a téma tárgya, akkor azt a "mentális egészség" rovatba kell kiírni a gyakorin!
júl. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Azon a pszichológusom igyekszik segíteni. Viszont ő sem természettudományi szakember, tényekkel nem tudna megnyugtatni. Ha google-t olvasok, az nem segít, minden mergező, mindmeghalunk, ami nyilván igaz is.

Szóval , kell pluszban az elmémnek tényeken alapuló megnyugtatás is. Utana mar tudok segíteni magamon.

júl. 18. 11:31
 9/27 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép ***** válasza:
100%
Nyugodtan használható káros mellékhatások nélkül. Nem veszélyesebb, mint ha odaégetnéd az olajos/zsíros kaját vagy ha kültéri sütögetésnél a grillgyújtó folyadék érintkezik kicsit az étellel. Egy műanyag edény ~1-2 gramm, a hungarocell törmelék még annyi sincs - nem tudsz ezekből annyit elégetni, hogy káros legyen.
júl. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
77%

Távvezérlésű nyakkendő kötőgép - "egy műanyag edény ~1-2 gramm"?


Szerintem ebbe csak egy 15 milliliteres orvosságos kimérőkupak fér bele - hisz az én polipropilén konyhaedényeim 50 és 300 gramm között vannak!

júl. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!