Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az embereknek miért nincsen...

Az embereknek miért nincsen farkuk mint a többi állatnak?

Figyelt kérdés

2024. jún. 7. 20:15
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%
Igen a férfiaknak van farkuk! Csak azt pénisznek hívják, és elől hordják! A nőstényeknek meg pénisz fogadó egységük van.
2024. jún. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

A "Taxidermia" című filmben malacfarokkal születik meg a második főszereplő, amelyet a mostohaapja azonnal le is műt egy fészerből előkotort csípőfogóval!

😆😂🤣

2024. jún. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
73%

ChatGPT válasza:


Az emberek farkának hiánya evolúciós okokra vezethető vissza. Az emberek és más főemlősök közös ősei valaha rendelkeztek farokkal, amely egyensúlyozásra és kommunikációra szolgált, különösen a fákon élő életmódhoz. Azonban az emberi evolúció során több tényező is közrejátszott a farok eltűnésében:


Két lábon járás (bipedalizmus): Amikor az emberi ősök elkezdtek két lábon járni, a farok már nem volt szükséges az egyensúlyozáshoz. Az egyensúly fenntartása a két lábon járó mozgásban a medence és a gerinc átalakulásával oldódott meg.


Anatómiai változások: Az evolúció során a gerinc alsó részének struktúrája átalakult. A legtöbb főemlős, beleértve az embereket is, csak egy kis csontot, a farokcsontot (coccyx) őrizte meg, amely a farok csökevényes maradványa.


Energiahatékonyság: A test olyan struktúrákat, amelyek már nem szolgálnak fontos funkciót, hajlamos "eltávolítani" vagy csökkenteni, mert ezek fenntartása energiát igényel. Ha egy testrész már nem szükséges, annak eltűnése evolúciós előnyt jelenthet az energiahatékonyság szempontjából.


Szociális és kommunikációs változások: Az emberi evolúció során a kommunikáció és a szociális interakciók fejlődtek, és a farok, mint kommunikációs eszköz, elvesztette jelentőségét. Az emberek más módszereket fejlesztettek ki a kommunikációra, mint például az arckifejezések és a beszéd.


Összességében az emberi farok eltűnése a komplex evolúciós változások eredménye, amelyek az anatómiai adaptációkkal, életmódbeli változásokkal és energiahatékonysággal függnek össze.

2024. jún. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
10%
Nem segitek
2024. jún. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
10%
Ugynok
2024. jún. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Meton ***** válasza:
100%

Azért nem minden gerincesnek van farka, mert a békáknak mondjuk nincs. Tulajdonképpen a halakon is vitatkozhatnánk, de a madaraknak sincs. Hogy azért csökevényesedett el, mert nincs rá szükség, na ez is megérne egy vitát. A T-Rex is két lábon járt, mégis volt farka. Az emberszabású majmoknak viszont tényleg nincs és ezen kellene elindulni. Mert a mozgásban ugyan segít, de az ülésben nem. Az emberszabásúak ülő helyzetben táplálkoznak, ezért a farok inkább zavaró lenne.

A ChatGPT nem rossz, de csak beépített infókból tud következtetni.

2024. jún. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

A halak az első gerincesek, és még ma is élnek olyan halfajok, amelyeknél még nem alakult ki a csontos váz, porcos halaak, amelyeknek csak gerinchúrjuk van.

Az, hogy a békának farka van, nem is vitás, sőt az egy nagyon jó példa annak szemléltetésére, hogyan csökevényesedik el a hosszú farok.

Meg kell nézni az ebihalból, hogyan lesz béka.

A főemlősök csontvázában is ott van a farokcsont, az óriáskígyókon még külsőleg szemlélve is felismerhetőek az elcsökevényesedett végtagok.

A madarak farka nem a tolldísz, hanem a csontváz azon része, ahonnan a faroktollak kinőttek, sok madárban az evolúció során az a képesség is kifejlődött hogy a faroktollait mozgatni tudja.

A baromfi "püspök falatja" a módosult farok.

2024. jún. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!