Van reális esély a fosszilis energiahordozók kiváltására?
A kérdés a világ teljes energiafelhasználására vonatkozik. Tehát a teljes energiaszükségletünk kielégíthető lesz belátható időn belül a megújuló energiaforrásokkal?
A kérdés az alábbi grafikont nézve fogalmazódott meg:
#9: „...Az uránkészletek a Földön a jelenlegi felhasználást nézve kb. 150 évre elegendőek...”
Az ilyen és ehhez hasonló vészjósló becsléseket évtizedek óta hallgatjuk a kőolaj kapcsán (is), aztán valahogy mindig újra és újra felfelé módosulnak az újabb készletek feltárásával. Nem azt mondom hogy végtelenek a készletek minden nyersanyagból, de ha valamit nagyon megér bányászni akkor azt megfogják találni, akármilyen mélyre is kell lefúrni érte.
#11 Hallgatni, hallgatjuk egy ideje, de most már egyre többen mondogatják, például Vicki Hollub is, és talán neki lehet hinni, eléggé benne van a témában:
Néhány hete az OPEC+ főmuftijai is kiadott egy közleményt, melyben nagyjából az áll, hogy a magyar GDP legalább háromszorosát kellene évente új lelőhelyek felkutatására és rendszerbe állítására költeni csak nekik, hogy a keresletet ki tudják elégíteni a következő másfél évtizedben. Most még nagyon bízik a befektetőkben, hogy a pénzt elő tudják valahonnan varázsolni... Persze ehhez az kell hogy a befektetőkkel el lehessen hitetni, hogy az intenzívebb keresés több és gazdagabb új lelőhelyet fog eredményezni, annak ellenére, hogy ez már lassan három évtizede nincs így.
No nem baj, majd gyorsan átállítunk mindent elektromosságra. Nem is kell hozzá más, csak például egy kis réz, az meg ugye van:
Ja, hogy mégsem? Akkor majd intenzívebben keresünk! Ja, hogy azon már túl vagyunk úgy másfél évtizede, de ennek ellenére nem találtunk jelentős mennyiséget. Hát ez szívás.
Nyáron még utoljára repülj el nyaralni, utána tankold még egyszer tele az autódat, aztán...
#13 „...aztán”
Aztán #mindmeghalunk ? 😂
De egyébként meg a repülővel nyaralásra utazás, autózgatás mindenhová, olyan dolgok amik teljesen nélkülözhetőek, a valós problémák az ellátási láncok hirtelen megszakadásával válnak láthatóvá, ezt a covid alatt rendesen megérezhette mindenki. Viszont hogy vezetői, gazdaságpolitikai döntéshozói szinten levonták-e a szükséges következtetéseket, azt kétlem...
"nem mindegy. Hogy mennyi energiával bányásod elő"
Az uránnál még mindegy, a többinél már nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!